Кой къде ще учи 1-ви клас 2009-Варна?

  • 22 343
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 525
арт мама и аз се възмущавам , но полза няма. До нас е 5-та гимназия. Като излязат да пушат от едната страна пушат учениците, а отсреща са застанали госпожите и те пушат.
Преди няколко дни взимам малкия от градината и госпожата му влиза в стаята, откъм терасата. Тръгваме ние, а той ми разправя госпожата духа цигари.
Извинявам се за спама.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 332
Ние, като че ли решихме вече да запишем Ники в ОУ "Св. св. Кирил и Методий". Днес ходих до училището и говорих с помощник директорката. Каза ми, че сега мога да подам молба, а по-късно април ще изнесат какви други документи ще изискват. То и адресната ни регистрация е там (там живеят родителите на съпруга ми), даже адреса ни съвпада с адреса на училището колкото и странно да е са даже на един и същи номер на улица "Братя Миладинови" Simple Smile.
Има ли други мами, които ще записват децата си в "Кирил и Методий"?

# 47
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моето дете е в "Найден Геров". Изискванията са много големи от децата (Сравнявам с ОУ "Стефан Караджа" и ОУ "В.Априлов"-също в района). Обаче всичко зависи от учителя на който поверявате детето. Добре проучете на коя госпожа (господин) попадате, за да няма разочарования!! Успех на първолаците! ..и още един съвет:Ако записвате детето си в училище с високи изисквания добре го подгответе, за да не му се види доста "нанагорно" като започне newsm63
Какво означава "Изискванията са много големи"?

# 48
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Snezha, значи може сега да се подават молби?
Благодаря за информацията  bouquet
А сега ли трябва да посочиш преподавател?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 332
Snezha, значи може сега да се подават молби?
Благодаря за информацията  bouquet
А сега ли трябва да посочиш преподавател?
Да, можело да се подаде молба свободен текст, да се пишели името на детето, имената на родителите, адрес. За учителките не питах. Ако някой друг ходи нека да попита и да каже. Аз ще ходя след празниците да подавам молба.

# 50
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
и аз. и ще дам информация, ако не ме изпревариш Wink

# 51
  • Мнения: 133
Добре де, при положение, че живеем в центъра (примерно), нямаме ли право на избор между 2-3 училища, находящи се в района на центъра newsm78........ или "улицата ви е към у-ще еди-кое си" и точка по въпроса. Ами на мен въпросното у-ще не ми харесва. Да не казвам, че и една добра дума не съм чула за това у-ще.
Някой знае ли към кого да се обърна по въпроса?

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
До колкото знам има райониране навсякъде. Но аз лично не виждам причина да не се опита в съседно или най-близкото до работата училище. Само че е хазартно и май ранен номер и т.н не дават гаранции заради районирането... та си е късмет.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Идете в училищата които сте избрали и попитайте за срокове и условия. Няма смисъл да гадаете и разчитате на слухове или на информация от преди дори година. Моята дъщеря е в Найден Геров - подадох молба - приеха я. Има възможност да говорите с учителите които поемат първокласниците и да ги запишете при предпочитания от вас. Дори на молбата писахме при кой учител искаме да бъде детето.
Има 2 училища които са близо до нас. Едното е Черноризец Храбър. Там учеше синами до 7ми клас. Тогава беше що-годе сносно. Сега почти няма деца там. Не знам на какво се дължи т.е. товяа което знам са хорски приказки.
Другото училище е Ангел Кънчев. Оттам идваха у дома дори, да я търсят и за предучилищна и след това за училище. Нямам впечатления от него училилище, мястото му ми е неудобно макар, че не е далеч.

И аз искам да знам между другото какви са тези високи изисквания в Найден Геров. Че аз лично все още нямам такива впечатления.

# 54
  • Мнения: 15
Не "високи изисквания" към децата които ще се запишат, а като изисквания за подготовката на учениците, т.е по-голямо натоварване. Това разбира се е условно понятие -всеки го разбира по различен начин. Сравнявам с училищата които са ни в района-ОУ"Ст.Караджа" и ОУ"В.Априлов". Учебният материал взет в час- един и същ, но домашните- в "Найден Геров" .........Напр.по математика работим и със сборник, в който задачките са по-сложни от тези в учебника. И то се дават по 20-25 изчислителни примери и 3-4 текстови задачи. По български се дават също от допълнителното помагало по 3-4 упражнения, отделно и диктовки (за радост на мама)... та така ги разбирам аз тези  "високи изисквания". В съседните училища домашното е само от учебните тетрадки..каквото остане нерешено и недонаписано. Моя позната дори измести детето си в "Св.св.Кирил и Методий" след края на 2-ри клас и остана много доволна от темпото на учене.
Харесайте си училище, питайте кои госпожи ще поемат първите класове и питайте познати за тях. Така според мен е най-добре... Peace

# 55
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси за разясненията!
Аз също слушам коренно различно натоварване.
При първолаците това важи и  за чете и писане.
Някъде се учат до към март- април да четат и пишат. Другаде, въпреки същата програма, четат ноември и си спазват материала за буквите, само заради тетрадките и плана...
За съжаление не помня имената /освен Руското, Найден Геров и Гео Милев, но имаше още/ където ми споменаха за такива моменти.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Значи зависи не само от училището а и от конкретния преподавател. Само да не се окаже, че децата ни са в една паралелка ама  Grinning на 'в' клас определено няма домашни с такъв обем, или ако има то те са изключение. Особено до нова година домашните си бяха направо символични/според мен, не според децата.Simple Smile Сравнение мога да направя с деца в първи клас от Черноризец Храбър които за заедно с моето в занималнята , та техните домашни са много по-обемни. Учи се по план, на някои им е лесно, на други не ама то така си е до 12ти клас.
Както и да е.
Исках да напиша само да не се самонавивате с тези места и адресни регистрации. Знам поне 15 деца от групата в градината и всички са в училищата които родителите избраха по една или друга причина и не са им по район, не са ползвани връзки, няма изпити. Изключение може би прави руското, но то по-принцип не ми е интересно и не съм се интересувала.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 332
Да информирам за ОУ "Св. Св. Кирил и Методий". Днес отново ходих до училището и подадох молба - свободен текст, в която съм писала и учителката, която желаем. Говорих с помощник директорката, поразпитах я за учителките, но тя казва, о още е много рано да даваме информация, в края на април щяло да има информация и тогава ще изнесат и какви документи да подготвим. Каза, че редът на подаване на молбите и документите нямало да имат никакво значение, ако имало повече желаещи от бройките тогава по критерии като местоживеене и др. щели да избират.
Това са новините от мен Simple Smile

# 58
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Не много по темата, но все пак е близо: по какъв принцип избирате училището - 1) по добрите отзиви за него или  2) да е близо до дома ви?

Кое в двата случай е определящо за вас?

Мерси!

# 59
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да е близо и отзивите да са прилични.
Не бих водила надалеко само заради едните отзиви, но и не бих записала в най-близкото ако отзивите са ужасяващи.

Общи условия

Активация на акаунт