Случвало ли ви се е това при среща с други българки?

  • 3 518
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 292
Всъщност да кажам мога да разбера, ако се страхуват, че ще вземе да иска някой нещо от тях... Уф знам ли и аз от какво се страхуват... или че искат да говорят повече чуждия език за да не се главоблъскат между два езика... Ама не мога да проумея желанието да се скрие, че е българка  smile3555. Отврат! Мен пък в такива случаи ме хваща голяма агресия box  и много искам да заяждам с някой такъв...ааааааауу!


може не  да искат да се крият а просто да не могат да възприемат чужд човек пък макар и сънародник от първия момент. и на мен ми сее случвало да срещна някой българин и да не се сприятелим веднага, но като се срещнем случайно пак да се поздравим доста радушно и вече да завържем някой разговор.
Днес сутринта в поликлиниката срещнах едно момиче от българия и се заговорихме малко какво що кои къде, обсъдихме болницата, но не се задълбочихме на лични теми веднага и не обменихме тел. и адреси - и ми се вижда много нормално. Може би ако пак се срещнем на някой преглед обстановката вече ще е по-разчупена.
Но и аз не разбирам такива хора каквито фиданката описа в тяхното градче и каквито биба описа на слънчев бряг  Sad

# 46
  • Мнения: 3 880
Майка ми работи в един хотел в Сл.Бряг и имали една гостенка-нашенка омъжена в Германия, която категорично отказвала да говори с персонала на български, въпреки че бързо я разконспирирали, че е от "наште", камериерките я питали нещо (на български), а тя или не им отговаряла (правила се че не схваща) или им отговаряла на немски Shocked ....
bash теzи пък са ми най смешни.... no И аz имам един такъв подобен случай от нашето море с българка, женена zа германец. Явно иzбиват някакви комплекси, zа да се надуват по тоzи начин. Тя дори не говореше правилен немски, zатова пък със силен акцент.  smile3505
Ами Розе, явно има много от този сорт по нашето черноморие, защото сега се сетих и за друг случай, когато аз още бях сервитъорка там (преди десетина години) Мама, тати и сладко бебе на почивка и всеки ден пийваха кафенце при нас като мадамата поръчваше на немски, вярно с акцент, ама я мислех за някаква от трета държава, докато на втората седмица не дойдоха нейните родители на гости и пак седнаха всички при нас на кафе. Тя от няма на къде пита майка си и баща си какво ще пият- на български (то оставаше и пред тях да се надува и да им говори на немски smile3511) ) и като разбра кой какво ще пие се обръща към мен и ми дава поръчката на НЕМСКИ smile3514. Аз сигурно доста съм се облещила от изненада, защото родителите й сведоха поглед и взеха да се правят, че се занимават с други работи и не чуват какви ги плещи дъщеря ми.  Майка ми горката ако присъства на подобна надувка от моя страна сигурно ще се навре под масата, а и накрая едно конско ще изям сигурно. Та тази госпожа до края на почивката продължаваше най-демонстративно да ми говори на немски, ама аз си предашех на български де, че и на другите колеги я "издадох" Wink.

# 47
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
... Та тази госпожа до края на почивката продължаваше най-демонстративно да ми говори на немски, ама аз си предашех на български де, че и на другите колеги я "издадох" Wink.
Правилно си направила. Ясно е колко имат в главата, когато се иzлагат по тоzи начин беz явно самите те да раzберат. smile3532

# 48
  • Мнения: 382
Та тази госпожа до края на почивката продължаваше най-демонстративно да ми говори на немски

 newsm61 #Sniper box box box box box

# 49
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз пък си мисля 4е има хора които си допадат и не си допадат ..понякога само от пръв поглед може6 да прецени6.може и за темерути да ни вземат с мъжо ..но аз така лесно телефон и адрес не си оставям ..имам гор4ивия опит от "приятели " в Б-я и затова съм малко мнителна . другата при4ина е 4е например не сме срещали Български двоики които  да ни допадат - интереси ,разбирания - имаме много приятели тук , но те са ни още от България и 2-3 семеиства с които ве4е се запознахме тук . преди няколко месеца в един магазин ни заговориха едни мъже - ами кажи ,какво да кажа на мъж на 50 г  като аз съм на 27 . културно си поговорихме .. и толкова ..оба4е ме дразни 4е втория  въпрос на пове4ето Българи като се запознае6 е - колко пари взема6 ? - ако ми го зададат -ти4ам на дале4. мисля 4е рядко приятелство може да се изгради ако "срещнеш " някого на улицата .разбира се и аз в на4алото се опитвах да заговоря всеки българин когото срещнех ..и ме боле6е от реакцията ..но претръпва6 и изстива6 .
просто има сърде4ни и студени хора .може би и срамежливи и надути .

# 50
Ние сме в Лондон в квартал, където има много, ама много българи. Може би, защото са толкова много /има и 4-5 български заведения в близост/, не ми прави впечатление, когато срещна българи  Embarassed. Дори мога да кажа, че съм разочарована много, защото най-добрата ми приятелка от ученическите ми години, която полчуи виза за тук благодарение на баща ми, живее на 10 мин. с кола от нас, но-дори не се чуваме с месеци! Всичко се забравя! На мъжа ми най-добрия му /бивш/ приятел е също недалеч оттук /може би, 20 мин/, но- положението е подобно. Когато бях бременна, живеехме в къща с още 7 българи /тогава така се налагаше  Embarassed/ и никой никога не се сети да ми предложи парченце от хрната си /колети от БГ, вкуснотии и т.н./ Завистта преобладава сред общността тук. Знам, че всичко опира до човека, но по-скоро изпитавам липса от приятели, а не от среща с българи... Embarassed Embarassed Сигурно и затова ставам все по-пристрастена към този форум... Heart Eyes Hug

# 51
  • Мнения: 280
Аз също с българи се запознавам повече от форума Simple Smile

Като видя някои българин в чужбина и съм с моя мъж му казвам - Тези хора са българи - той става много ентусиазиран и хем не знае да говори бълграски иска да ги заговори (защото мен понякога ме е срам  Embarassed) а мъжа ми почва да изрежда всички думи които са му в главата на български:
- да
- здравей
- шопска салата
- ракия

 Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 2 162
Майка ми работи в един хотел в Сл.Бряг и имали една гостенка-нашенка омъжена в Германия, която категорично отказвала да говори с персонала на български, въпреки че бързо я разконспирирали, че е от "наште",
камериерките я питали нещо (на български), а тя или не им отговаряла (правила се че не схваща) или им отговаряла на немски Shocked ....
bash теzи пък са ми най смешни.... no И аz имам един такъв подобен случай от нашето море с българка, женена zа германец. Явно иzбиват някакви комплекси, zа да се надуват по тоzи начин. Тя дори не говореше правилен немски, zатова пък със силен акцент.  smile3505


Абе аз уж не съм по санитарния интелектуален минимум, ама тук в Босна има една българка женена от 10 години за американец (съвсем обикновен), която като й написах имейл (на български)и я поканих да се видим ми отговори много любезно с 5 реда на английски, че ще се радва да се видим някой ден. Направо зяпнах от изненада.

В същото време се запознах с едно момиче, 2-3 години по- младо от мен от Франция. Родителите му са българи- емигранти още от комунистическо време, което като чу че съм българка се нахвърли да ме целува, ама пак в говореше на английски. Обясни ми, че за съжаление не можела да говори на български (но разбира), защото едно време родителите не са й позволявали да учи този език.

# 53
  • Мнения: 5 183
Аз също с българи се запознавам повече от форума Simple Smile

Като видя някои българин в чужбина и съм с моя мъж му казвам - Тези хора са българи - той става много ентусиазиран и хем не знае да говори бълграски иска да ги заговори (защото мен понякога ме е срам  Embarassed) а мъжа ми почва да изрежда всички думи които са му в главата на български:
- да
- здравей
- шопска салата
- ракия

 Grinning
Ентусиаст зна4и Joy
Аз имам приятелка, женена в Холандия. Неиния мъж даже се записа на курс по български от голям мерак да общува с българите, както и с родата на жена си.

# 54
  • Мнения: 7 430
Не ми се е случвало. Аз си мисля че човек се предпазва по този начин от беди защото името на българите в чужбина което са си създали е лошо. Аз също се радвам на българи,.......

...и дано не ми се случва Wink
Противна е наистина такава ситуация за съжаление Sad

# 55
  • Мнения: 810
Аз съм на принципа, че човека трябва да ти харесва. Ако някой те заговори или ти заговориш, няма значение дали е българин или не, след относително кратък разговор ако не ти хареса просто се разотивате учтиво. А по отношение на българи- ако ще са ти приятели в БГ, значи могат да са ти приятели и тук. Не гледам хората по националност, а по съдържание.

# 56
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
а мъжа ми почва да изрежда всички думи които са му в главата на български:
- да
- здравей
- шопска салата
- ракия
 Grinning

Сладур Laughing Laughing

# 57
  • Мнения: 7 837

а мъжа ми почва да изрежда всички думи които са му в главата на български:
- да
- здравей
- шопска салата
- ракия
 Grinning
Във фирмата, в която работи мъжа ми, са нау4или диспе4ерката на няколко думи4ки. Най-използваната от нея дума е KUCHKA  Mr. Green Така мадамата индикира кой клиент ще създава проблеми  Wink

# 58
  • Мнения: 980
Като видя някои българин в чужбина и съм с моя мъж му казвам - Тези хора са българи - той става много ентусиазиран и хем не знае да говори бълграски иска да ги заговори (защото мен понякога ме е срам  Embarassed) а мъжа ми почва да изрежда всички думи които са му в главата на български:
- да
- здравей
- шопска салата
- ракия

 Grinning

и моят беШе така, но след първите двийсет парчета не можеШе да ги раzличава вече, нито по имена , нито по фиzиономия.
Аz от иzвестно време престанах да се обаждам Embarassed, но в университета студентите от България вече сме повече от китайците #Crazy и логично станаха няколко груби иzдънки #Cussing out и сега секретарките много внимават с българите. Не мога да се спирам с всеки на улицата(че аz няма да мога да се прибера Rolling Eyes иначе). Имам си моята малка групичка и това е. Много ми е странно като ме поzдравяват хора на бг а аz не се сеЩам откъде се zнаем и по какъв повод сме се zапоzнали. newsm78 ама прикаzвам, усмихвам се и накрая "айде до следваЩото бг_парти". толкоz Whistling
Но най малкото е супер невъzпитано да се "фръцнеШ" и да си тръгнеШ #2gunfire

# 59
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Абе аз уж не съм по санитарния интелектуален минимум, ама тук в Босна има една българка женена от 10 години за американец (съвсем обикновен), която като й написах имейл (на български)и я поканих да се видим ми отговори много любезно с 5 реда на английски, че ще се радва да се видим някой ден. Направо зяпнах от изненада.
....
И аз имах същият случай преди няколко месеца, в един от немските форуми се засичам с българка, разменяме е-мейли, пиша и аз и тя ми отговаря на немски, защото и било по-лесно Confused и аз дотам, не и писах повече, защото с българин на друг език да комуникирам хич не ми е лесно....дали пък тя не е между нас тук Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт