бременност и киста :(

  • 1 802
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
При последния преглед ми откриха киста на единия яйчник,за която изобщо не съм подозирала.Беше с големина 28/28 мм и ми казаха,че я имам от години Shocked.Лекарката ми каза,че бременността ми трябва да се следи по-внимателно,защото трябва да се обръща внимание и на кистата.Можела да доведе до някакви проблеми,но не се уточни до какви,спомена само болки в стомаха.Друга лекарка пък ме успокои,че кистата щяла да изчезне с развитието на бременността,и сега аз незнам на кого да вярвам:(.Моля по-запознатите от мен за съвети-с какво трябва да внимавам,какви изследвания трябва да си направя,и най-вече как трябва да ме преглеждат-кистата може ли да се следи след третия месец с обикновен ехограф,или трябва с вагинален,и опасно ли е да се преглежда с вагинален ехограф след 3-тия месец(мен ме викат на преглед чак тогава и много се притеснявам да не би прегледа да навреди с нещо).Благодаря ви предварително  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 438
 Доколкото знам при голяма част от бременните се откриват такива кисти - друг е въпросът дали лекарите съобщават за тях на бременните.
И на мен ми откриха киста при първия ехографски приглед през бременността, но лекарката ме успокои, че е много вероятно докато родя кистата да изчезне.Така и стана, де.Накрая лекарката ми каза, че по време на бременността яйчникът "спи" и затова в повечето случаи кистите изчезвали.Затова ако  искаш за твое успокоение се консултирай с още един лекар, но не се притеснявай особено, защото по време на бременността се препоръчва спокойствие Wink
 Пожелавам ти една щастлива бременност и леко раждане!
 Hug

# 2
  • Мнения: 769
Преди време на мен ми откриха киста - двойно по-голяма, посъветваха ме да забременея възможно най-скоро - в смисъл, че по време на бременност кистите търпят обратно развитие, самоабсорбират се и т.н. Разбира се има значение каква е кистата.
Доколкото разбрирам не са ти казали нищо тревожно за сега, нека следят кистата как се развива.

# 3
  • Мнения: 30
А опасно ли е да се преглежда с вагинален видеозон след 3-тия месец и вас така ли ви преглеждаха?Кистите могат ли изобщо да се видят по друг начин? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 9 814
А опасно ли е да се преглежда с вагинален видеозон след 3-тия месец и вас така ли ви преглеждаха?Кистите могат ли изобщо да се видят по друг начин? Rolling Eyes

Разбира се, че могат да се видят и с коремен ехограф.
В началото на бременността те преглеждат с вагинален, за да могат да видят по-добре плода, не толкова самата киста.

# 5
  • Мнения: 2 401
Изобщо не я мисли тая киста. Повечето бременни получават такива, може да изчезне може и да си остане, но това не  е нещо, което трябва да го мислиш.. Аз износих една 10см. до края.

# 6
  • Мнения: 229
Кистата я имаш най вероятно още преди бременноста , сега са ти я открили при прегледа.Познавам доста жени които си изкараха бременноста без проблем,а след това ако е останало нещо  ще му мислиш.
Минзухар тази 10см ? киста какво е направи ?АЗ за толкова голяма не съм чувала

# 7
  • Мнения: 2 401
Ами носих си я до края, и до последно ходих на работа, за да не я мисля.  Извадиха я  при секциото,  стори ми се по-голяма даже, щото ми я показаха..  Sick

# 8
  • Мнения: 2 926
Понеже и аз имам киста и едновременно с това се опитвам за забременея, ще ти кага на мен какво казаха.
Единия лекар беше категоричен,че с киста не мога да забременея.
Друг беше категоричен,че с нея се забременява без проблем.
А трети каза, ако евентуално настъпи бременност кистата ще изчезне.
Четвъртия ми каза, че може да започне да се развива много бързо при евентуална бременност и да се наложи операця.
Общо взето при сто лекаря за отидеш, сто различни неща ще ти кажат.
Моят съвет е да следиш внимателно как се развива кистата и тя сама ще си покаже какво трябва да правиш.

Общи условия

Активация на акаунт