Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Здравейте кулинарни доайени на бг-мамма.
Много обичам леща, освен това съм вегетарианка и ми препоръчват да я консумирам. Големият ми проблем е че, нали знаете, образува газове, а аз имам проблем с перисталтиката.
Има ли някакъв "чалъм" като се готви лещата да се предотврати "обгазяване"?
Благодаря предварително.
Темата е напълно сериозна.
Цитирай

София

Да я накиснеш предварително във вода за няколко часа и след това като я сложиш да се вари да хвърлиш първата вода.
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

купи си оранжева леща.
тя няма люспа, сварява се бързо (внимавай, че бързо става на каша).
не се нуждае от киснене и прочие, става за 10 -15 мин.

от нея не би трябвало да имаш газове.
аз от леща нямам Thinking, но явно си е индивидуален проблем...
Цитирай

ГОре на черешата...

И аз нямам Rolling Eyes.

И ако може да промениш заглавието, че... Sick
Цитирай

Защо да сменя заглавието?! Аз заради него влезнах 35

Цитирай

София

И аз като Ася смятам ,че имаш проблеми заради люспите на лещата...Ако си вземеш от оранжевата няма да имаш ядове  Whistling

п.п.Аз не съм от глнусливите и "музикалното" заглавие ме разсмя  35 35 35
Цитирай

London

Точно в момента влизам да търся рецепта за леща  Blush и какво да видя: Непръдлива леща  35 Викам си: "ей, я моята рецепта!"  hahaha hahaha hahaha
Цитирай

Благодаря ви.  Hug
« Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 11:21 от zorika »
Цитирай

София

Зорика,не забравяй да сложиш чубрица като подправка в лещата.Тя също (както и джоджена за боба) премахва газове от червата.... Hug
Цитирай

35
Цитирай

За съжаление, при мен оранжевата леща изобщо не допринася за...по-изискано храносмилане.

Но предварителното накисване на кафява леща и смяна на първата вода определно има ефект!  Peace
Цитирай

Варна

Ох  35

По темата - аз сменам първите две води хахаха на лещата / на боба и по 3 пъти / , като съм я оставила предварително цяла нощ да кисне.
Оранджувата леща също е решение  Peace
Цитирай

Белгия/София

Бобовите видове могат да причинят метеоризъм и диария. Подобна чревна "музика" безпокои предимно хора, при които липсват ензими за разпадане на т.нар. алфа-галактозиди.  Тези несмлени захарни вещества са добре дошли за чревните бактерии, които се размножават експлозивно в присъствието на такива хранителни остатъци и предизвикват газове, напъват чревните стени, създават мъчителни усещания. Срещу този мъчителен ефект помага рецептата на Олсон:
Сухите бобови плодове се измиват добре, водата се изцежда. Заливат се с вряща вода и минимум 4 часа киснат до омекване. След това водаата се хвърля и зърната се сваряват в чиста вода.
Цитирай

Бобовите видове могат да причинят метеоризъм и диария. Подобна чревна "музика" безпокои предимно хора, при които липсват ензими за разпадане на т.нар. алфа-галактозиди.  Тези несмлени захарни вещества са добре дошли за чревните бактерии, които се размножават експлозивно в присъствието на такива хранителни остатъци и предизвикват газове, напъват чревните стени, създават мъчителни усещания. Срещу този мъчителен ефект помага рецептата на Олсон:
Сухите бобови плодове се измиват добре, водата се изцежда. Заливат се с вряща вода и минимум 4 часа киснат до омекване. След това водаата се хвърля и зърната се сваряват в чиста вода.

Абе който си пърди нищо не може да го спаси.
Аз от леща проблеми не съм имала, но темата е интересна и ще я следя Mr. Green
Цитирай

Насред хаоса

Абе който си пърди нищо не може да го спаси.

35 35 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора