Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Вече две седмици откакто сме били ДТК на бебка, а на раменцето й още напипвам твърдо топче - с размерите на лешник. Това нормално ли е? Иначе няма зачервявания или температура. Как беше при вас?
Цитирай

sofia

при нас е почти месец след ДТК и си има топче май и доста след ваксините си остава Rolling Eyes
Цитирай

Варна

БЛАГОДАРЯ за бързия отговор, Карла!
Чудно ми е само след като стои по месец и отгоре това топче, а ваксината се бие три поредни месеца в едната ръчичка /доколкото разбрах/ къде ще я бият всеки следващ път?!
Цитирай

Букурещ

Цитат на: chockolina
БЛАГОДАРЯ за бързия отговор, Карла!
Чудно ми е само след като стои по месец и отгоре това топче, а ваксината се бие три поредни месеца в едната ръчичка /доколкото разбрах/ къде ще я бият всеки следващ път?!

в другата ръчичка просто, не е задължително в една и съща ръчичка.
съжалявам за останалото, не сме имали този проблем.
А педиатърката какво казва за това топче, вече повече от месец?
Цитирай

sofia

на 30 ще ни е 2-ри прием ,но сме при нова лекарка а тя ги бие в рамото ще видим.Като написах го погледнах пак незнам точно дали е топчето от БЦЖ или е от ДТК защото не помня в кое рамо го биха а и беше заспал не мога да проверя другата ръчичка Thinking
Цитирай
chockolina,
и при нас беше същото  Sad .Втората ваксина я биха в другата ръчичка,а "топчето " от първата ДТК си стоеше.Изчезна малко преди да сложим третата ваксина.При второто и третото ваксиниране вече нямахме такива "топчета".Педиатърката ни каза ,че било нормално,но си мисля,че може и да зависи как бият инжекцията,знам ли...
Всъщност при нас първият път беше и най-болезнена.Тогава бебока плака най-много.А температура не сме имали и при трите ваксинации.
Цитирай

Варна

Liorena написа:
Цитат

При нас още не е минал месец. Инжекцията на бебка я постави сестрата, защото педиатърката отсъстваше и точно тя ни каза, че се слагала само на дясната ръчичка. И на мен ми се стори странно...  На 2-ри юли ще ни бият втората и тогава ще питам. Просто се притесних, че топчето не изчезва, но сега се успокоих. Благодаря ви, момичета!
Цитирай

Букурещ

Цитат на: chockolina
Liorena написа:
Цитат

При нас още не е минал месец. Инжекцията на бебка я постави сестрата, защото педиатърката отсъстваше и точно тя ни каза, че се слагала само на дясната ръчичка. И на мен ми се стори странно...  На 2-ри юли ще ни бият втората и тогава ще питам. Просто се притесних, че топчето не изчезва, но сега се успокоих. Благодаря ви, момичета!

успех при втората тогава!!! Very Happy  Very Happy  Very Happy после ще кажеш какво е станало Smile
Цитирай

Варна

ОК
Цитирай

Варна, морето и сините вълни!

Ние си имаме и белег от тази първа ваксина , а сме почти н а2 годинки .

Мястото беше зачервено и подуто много много дълго време ;-(

Даже третата ваксина я биха пак в ръчичката където беше втората.

Но си спомням че мазахме ръката с мазило (но не помня какво беше то )
Цитирай

на нас ни се получаваше същото топченце. не виждам причина да се бие сама в дясната ръка, поне при нас я слагаха и в лявата. Въпреки това понякога топчето не минаваше и за 2 месеца. Педиатърката каза, че прости при някои деца се получавало така, организмът така реагирал на ваксината. Но няма нищо страшно сега сме на 7 месеца и няма и следа от тези ваксини.
Ти все пак питай педиатърката ви като ходите пак.
Цитирай

Shocked  Shocked  Shocked на нас дтк-то ни ги слагаха отзад на плешката. Казаха само първата вечер да не мокрим мястото, няма белези, няма нищо. Ама тя май че не е мускулна инжекция, за да я слагат в ръчичката Shocked  е, не знам де, ние нямахме никакви ядове. Въобще в ръчичка не са ни слагани ваксини, в бедрения мускул, да, ама...
Цитирай

София

На Кристина й поставиха ДТК-то първо на дясната плешка,сега на лявата,т.е. редуват се.Не трябваше да мокрим мястото същия ден.Дадохме превантивно Panadol Baby(можело да вдигне температура) и правихме компреси със равни части спирт и риванол(по съвет на докторката).Ето във вторник й сложиха 2-ра ДТК,няма никакви топченца и пр.Леко ги понесе ваксините.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.