помогнете!ужасен обрив

  • 8 107
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Zdraveite!Ot okolo sedmitsa bebeto mi ima ujasen obriv po cqloto tqlo!Po rachichkite i krachetata veche pochti mu mina no na vratleto mu stava napravo na ranichki vazpalqva se sarbi q i qvno q boli!Lekarkata kaza 4e obrivat bil ot pretoplqne sam shtql da si mine!Slagah pudra,krem Bochko ne pomagat!Svekarva mi donese Norsulfazol kaza che bilo bezvredno,bilo kato pudra i az i slagah ot nego,obache vchera maika mi kato go vidq i zapochna da mi se kara 4e i slagam ot tova lekarstvo.Ne znam kakvo da pravq edinstveno to pomaga za sega?

# 1
  • Мнения: 5 713
Да не е някаква хранителна алегрия? Какви храни си въвела досега? Не мисля, 4е е претопляне. Хубаво е да потърсиш и друго лекарско мнение. Тази последната пудра дето я слагаш, все пак е лекарство.

# 2
  • Мнения: 44
Samo na adaptirano mlqko sme-Nestogen i chai na Hipp

# 3
  • Мнения: 5 713
Отиди на друг лекар- дерматолог. Аз съм на този принцип. Винаги търся второ лекарско мнение при проблем. Да си го излагала на слънце Thinking Може да не е нещо сериозно, но това само лекар може да го каже.
Дано се оправите бързо.

# 4
  • Мнения: 44
Ne smeq da q izlagam na slance,tq e s mnogo bqla koja i me e strah da ne i stane neshto!Za obriva zabravih da kaja che parvo se poqviha mnogo malki papchichi sabrani kato v elipsovidni uchastaci ne mnogo golemi po-cqloto tqlo,posle v tezi uchastaci kojata stana  suha i gruba i stoi kato rozavo petno!

# 5
  • Мнения: 5 713
Виж не искам да те плаша. Гледам, 4е не са се вклю4или други мами да споделят или  да те успокоят. Това, което пиша са само предположения, не съм лекар за жалост. Така както го описваш ми прили4а на алергия към белтъка. Но пак те съветвам отиди на друг лекар- алерголог или дерматолог.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
По мое лично мнение това е алергия. Нищо, че сте само на мляко и то отдавна. Възможно е ако до скоро си кърмила да се е подтискала алергията. Поне при нас май нещо такова се получи. А пъпчиците, които описваш са точно като на моето момче. А те са точно алергични. Може да е от прах за пране...да си го сменяла на скоро? Може от нова дрешка също..независимо дали е памучна, ако е някоя чужда няма гаранция. От храната не е задължително да избият най-напред на корема. На нас ни избиха на лицето. Сега си имаме по ръчичките и така си седят. Затихват от време на време и пак. ЩО я сърби определено НЕ Е от претопляне а някаква алергична реакция. Може да отидеш на алерголог или на дерматолог. Те и двамата могат да ти кажат от какво е ... макар, че 100%-ва гаранция няма. Ето, ние бяхме 6 месеца на диета и пак си ги имаме. Е, не може цял живот на диета. Така, че не се тревожи но предприеми нещо поне да облекчиш сърбежите на детето. Това го прави и раздразнително и неспокойно. Като за начало си вземи нещо овлажняващо а не подсушаващо. Бочкото не е подходящо в случая. Успех! Peace

# 7
  • Мнения: 1 214
Да,изглежда е някакъв дерматит-себореен,атопичен ...И аз съм на мнение,че трябва да заведеш детенце на лекар.Препоръчвам ти доцент Маринова.Казват,че веднага познавала дали алергията е от белтъка на кравето мляко.Така,ще стесниш спектъра на търсене на причинителя ако не е това.
Детето ми имаше такива сухи петна.Появиха се на 7-месечна възраст.Диагнозата беше атопична предизпозиция,което ще рече Атопичен дерматит,но не беше от алергия към белтъка.Така и не разбрахме от какво се появи .По-важното е ,че бързо го израстна-на 1г.2-3 м.
Препоръчвам ти също кремът на Биодерма Атодерм,това би облекчило сухотата на кожата.Не е лекарство,а лечебна козметика.Използва се за кърмачета,деца и възрастни с много суха кожа и атопичен дерматит.

# 8
  • Мнения: 117
Не знам дали е алергия - нямам опит с такива, но си мисля, че е малко вероятно, ако бебенцето е само на кърма, да е към белтъка на кравето мляко. Моята син също беше целия в пъпчици като бебе през лятото, когато е топло, дори и сега има по нослето и челото. И причината е постоянното потене. Пъпчиците са мънички, зачервени, с малки водни връхчета, когато заздравяват наистина кожата става суха и груба и солената пот  дразни кожичка  и се появяват отново и е много неприятно. Използвахме тогава някакво кремче(съжелявам не помня името) и изчезнаха, а да - купихме си климатик Wink Дано да не е алергия, или някакъв дерматит

# 9
  • Мнения: 400
ПРОВЕРИ ДА НЕ Е ОТ МЕТАЛНИТЕ КОПЧЕТА НА ДРЕШКИТЕ!!!!!!!!!!
БАШИЯ БЕБОРАН РАЗВИ НЕВЕРОЯТНА АЛЕРГИЯ КЪМ МЕТАЛА... НЯКОЛКО МЕСЕЦА НЕЗНАХМЕ ОТ КАКВО Е - ЧАК НА РАНИЧКИ!

 Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 358
Ако бяха пъпки от претопляне, в никакъв случай нямаше да стоят повече от седмица.
Според мен бебчето ти има атопичен дерматит. Задължително го заведи на алерголог или дерматолог, не отлагай повече!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
ПРОВЕРИ ДА НЕ Е ОТ МЕТАЛНИТЕ КОПЧЕТА НА ДРЕШКИТЕ!!!!!!!!!!
БАШИЯ БЕБОРАН РАЗВИ НЕВЕРОЯТНА АЛЕРГИЯ КЪМ МЕТАЛА... НЯКОЛКО МЕСЕЦА НЕЗНАХМЕ ОТ КАКВО Е - ЧАК НА РАНИЧКИ!

 Simple Smile
Подкрепям тази идея! Аз имам такава алергия - към някакъв метал - където ми се допира метално копче или цип ми излизат малки пъпчици - много сърбят и стават на ранички. Има един крем, с който минават и даже ако се намаже предварително там, където се допира метала, изобщо не излизат, но за съжаление не можах да открия рецептата, а имена не помня  newsm78.
Другото, което ми идва наум е, че това прилича на екзема - дано да не е?!
И все пак най-сигурното е - без да се притесняваш да не обидиш лекаря си - иди на дерматолог - хората с такива работи се занимават и са си по-наясно от нашите "всезнаещи" ДжиПи-та

# 12
  • Мнения: 800
за съжаление малчо за трети път е с алергия
1-олио за тяло на Нивея
2-прах за пране
3-?????
, но сега мажа пъпките с микстура алба и пие сироп Еролин

# 13
  • Мнения: 44
Zdraveite!Blagodarq na vsichki!Zavedoh q na lekar i se okaza se che e alergia ot praha za prane''TEObebe''.Sega pera dreshkite i sas sapun za brasnene taka kaza doktora mazah q s krem''Elocom'' i veche vsichko e nared Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 713
За да си улесниш прането, можеш да изполаваш Сано Максима или Персил Сензитив. И двата са за 4увствителна кожа.

Общи условия

Активация на акаунт