Чести ечемици на окото

  • 12 036
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 669
Пускам темата си в здравния и в Хомеопатия,понеже се надявам повече хора да я прочетат и ако могат да ми помогнат...
Племенника ми е на 6г.,и от повече от половин година постоянно му излизат ечеми-ци на окото- само на дясното,окото му се подува ужасно и направо се затваря Cry
Отначало пробвахме с бабини рецепти-злато,баене Crazy,не помагаше,окото се подува и става червено....
Слагахме топли компреси,изписаха му тонове капки - минава и пак се появява след време Cry
Правиха му кръвни изследвания- нищо не откриха...
По принцип го лекуваме с хомеопатия,понеже от 5месечен е с асма ,много му помага,но за това нещо не става....а хомеопатичката ни е много добра/д-р Рогелова /
Четох тук и там- уж ечемиците били последствие от срив в имунитета,но детето дори не боледува "както трябва"напоследък,преди настиваше често,а сега не....
Моля ви ,помагайте,вече сме се отчаяли,понеже се страхуваме ,че може да му се увреди окото ,или да му се изкриви погледа
А лекарите нищо не казват
На какъв лекар да го заведем....

# 1
  • Мнения: 505
споделям нашия опит, дъщеря ми, която е на 4 години също имаше такива оплаквания, ЕЧЕМИЦИ на едното око постоянно, отидохме на очен и диагнозата беше ДАЛЕКОГЛЕДСТВО, след втори преглед с разширяване на зениците, и сложихме очила, откакто ги носи вече година, не са ни излизали никакви ечемици, та моят съвет е направете консултация с детски очен лекар, защото ечемикът е вторичен признак за далекогледство, така ни обясни на нас лекаря-специалист, дано съм била полезна   bouquet

# 2
  • Мнения: 304
Моето детенце има същия проблем. Лекувахме ечемика с антибиотични капки и мехлеми три месеца и не искаше да се махне. Лекува я доц. Контрова, тя също ни обясни, че това е признак на далекогледство, но при моето дете далекогледството е все още в нормата за възрастта, макар и на горната граница. Засега каза, че няма нужда от корекция с очила. Обаче ечемика не изчезна докато не предприехме хомеопатично лечение. За съжаление скоро беше доста дълго време болна с ларингит и ангина и се появи сега пък на другото оченце. Ще ходим пак при хомеопатката, защото другата опция е оперативно да се отстрани, което не е гаранция, че няма пак да рецидивира.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 669
Благодаря ви за отговорите,но племенника ми носи очила от 2 години-изглежда проблема не е в това Cry
С хомеопатия също не се получава...

# 4
  • Мнения: 4
Като малка и аз бях така.Оправих се само от билката-котешка стъпка-пречиства кръвта.Спомням си колко болезнени бяха и как ходех да ми ги пукат лекарите-много е неприятно.Опитайте и няма да сгрешите.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Преди 9 години на моя син постоянно му излизаха ечемици, в чудо се бяхме видяли, водехме го при различни очни лекари, слагахме капки и мехлеми... Резултат нулев   ooooh!! Той беше мъничък, нямаше 2 годинки. Една позната ми каза да пробвам с бирена мая на таблетки, идеята беше да подсиля организма на детето. Започнах да стривам на прах хапченца бирена мая и слагах в манджата му (не е горчива и не се усеща), но не си спомням каква доза беше за съжаление. На кутийката пише, но за деца по-ниска доза се дава.
След известно време забравих какво е ечемик, просто не можех да повярвам, че толкова лесно се отървахме от този проблем  Peace
Споделям само ние как решихме проблема, не съм лекар и не знам при вас как са нещата, но това е хранителна добавка и затова си позволявам да споделя   Peace
Пожелавам скорошно справяне с ечемиците !

# 6
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
От години имам проблем с вътешен ечемик на дясното око. Когато реши, се увеличава, боли и за около 10 дена поспада, но не изчезва напълно. Стои като зрънце ориз в горния десн клепач. Отдадоха го на запушено слъзно каналче, замързяване и какво ли още не. Имаше период, в който използвах Хидрокортизон - маз и имаше ефект. Сега обаче не мога да употребявам никакви кортизонови препарати освен при спешна нужда и съм оставила ечемика. Не ми е комфортно, боли ме на моменти, естетически също не изглежда добре. Гадното при вътрешния ечемик е, че не избива и не изхвърля гнойта навън, а организмът сам трябва да се справи и да я преработи.
Ще се допитам и до лекар, но исках и вашето мнение - приложима ли е бирената мая по време на бременност? Нали е хранителна добавка, прочистваща организма, за това предполагам, че да.
Моля за мнение и съвет.   bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Ето такава бирена мая давах на моя син   http://abx-2008.com/produkti/BirenaMaya+ACE.html
Все ми се въртеше в главата, че специално за бременност пишеше нещо на опаковката, но нищо не намирам.
Лично според мен с нищо не може да навреди на плода - напротив, само може да е в полза. Но все пак можеш да потърсиш повече информация  Peace
При кърмене я препоръчват със сигурност  Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
защото ечемикът е вторичен признак за далекогледство

Да така е. Добре е да се пуснат и кръвни изследвания да се види захарта как е.

Общи условия

Активация на акаунт