Семени приятели,които провалят семействата

  • 8 642
  • 102
  •   1
Отговори
  • малко градче
  • Мнения: 188
Ох ,какво да ви кажа.Съпругът ми има колежка,с която през последните години много се сближи.С мъжът,с който тя живее също.Естествено всички се запознахме и започнаха едни гостита,помагания при ремонти и др. подобни.Но много ме дразни факта,че мъжът ми всяка вечер им се обажда по телефона-какво прави днес ,....всичко си споделят.Говори първо с единия, после дай да чуя другия,а аз нищо.За 5г. мен никой никога не е искал да ме чуе.Това много ме дразни.Когато кажа на мъжа ми ,че не ме търсят той казва,че трябвало аз да ги търся-ей сега.Колежката си я кара постоянно на изследвания,до болницата,когато приятелят и не може,а когато мен няма кой да закара ми казва да си хвана такси.Така се возих в 6-ия месец с автобуса до съседния град,в 9-ия ходих на консултация с такси.В кожата си не се събирам.Сега тя роди и той естествено всяка вечер се обажда да види как е.Когато аз родих ми се прати есемес и толкова.Говорили сме,карали сме се .От две години насам само мълча и гледам.Вече не си говорим както преди.Питам го какво прави днес, а той не ти трябва да знаеш.В следващия момент разказва в компанията,в която сме вечерта какво е правил.Много ми е мъчно.Той държи на мен и ме обича,но тези неща адски ме дразнят.Казвала съм му да си промени критериите за приятелство,но той ми отвръща,че те са му като семейство(баща му почина преди 15г).Питам аз ами аз какво съм.Само да допълня,че имаше период,в който той не се обаждаше и те се обаждаха,но 1 път седмично,не всеки ден.Всъщност приятелите му нямат вина,но коствено негодуванието ми се  пренася върху тях.Искам да кажа че със сигурност нямат сексуална връзка.Но това отношение-плача ли си аз, плача.Мислех си да говоря снего без кавго,но все не намирам подходящ момент.Дори и на детето е направило впечатление.Не знам. Посъветвайте ме какво да направя.Това е тормоз за мен и рано или късно си мисля ,че ще доведе до развод.Мъжът ми казва на другите, че сме семейни приятели, но всъщност те са приятели само на него.Май не знае къде е границата между приятелството и забравията.Ако някой може да ми даде съвет-приемам го с радост.Знам,че тази тема не е за тук,но някак си ми олеква.

# 1
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На твоят така наречен мъж, бих му събрала багажа ама без да се замислям,без разговори,без ревове,без всякакво обяснение,да се сеща...5 години??? #Crazy
Без компромисна съм към бездарни и плитки мекотели...

П.С
не търси вината в  "семейните ви приятели",не те са причина за разрухата в семейството ви,а ти защото си тип така наречен "Мека Мария" и мъжът ти,който е със съзнанието/безсъзнанието,че вашият свят същетвува именно благодарение на него.

(това естествено си е мое мнение и лично аз не виждам какво толкова има да му се мъти)

# 2
  • Мнения: 22 349
Аз лично не бих търпяла подобно отношение. Приятелите или наистина са семейни приятели, тоест и на двамата, или не. Ако е второто, то човек не отделя толкова време за тях игнорирайки собствената си съпруга и деца, за да търчи да помага на някой си, да се превръща в шофьор и т.н. Да коментира ежедневието си и проблемите, докато в същото време отказва това на жена си.
Не съм и убедена, че нямат сексуални отношения.

# 3
  • Мнения: 1 844
пишеш,че мъжът ти те обича и държи на теб...иска ми се да е така,но от прочетеното оставам с малко по-различно впечатление.един мъж,ако обича и уважава жена си,никога не би се държал така..съжалявам.да кажеш на съпругата си,че приятелите са твоето семейство,ми звучи почти като"ти никоя не си.."не искам да съм груба,но това е моето мнение.
колкото до "семейните"ви приятели смятам,че навярно са точно такива.нашите кумове също са ни семейни приятели,обичаме си ги и двамата,но просто се чуваме винаги с кума,с него се уговаряме за срещите,а после идват двамата.пък и наистина защо ти не ги потърсиш веднъж?не е толкова трудно. Simple Smile
за мъжа ти вече се изказах..такова поведение аз не бих търпяла.ти си решаваш,всеки знае за себе си,но според мен трябва ти да си му на първо място,заедно с децата,а не разни колежки,мъже на колежки и тн и тн..

# 4
  • Мнения: 2 556
Точно така, това не са никакви семейни приятели. Това са приятели на мъжа ти, към които той явно е супер привързан.

Аз бих го оставила да си общува с тях на воля и бих си намерила и аз близки приятели, с които ми е добре. Никога не бих тръгнала да се сближавам с неговите, особено след като вече косвено имам проблеми заради тях. Даже не знам дали не бих на въпросните приятели обяснила, че за съжаление мъжа ми е по-привързан към тях, отколкото към мен, това ме дразни и не ми се общува с тях. Нищо, че те не са виновни, сигурно и на тях бих си го изкарала в такава ситуация.

Мен лично би ми било супер неудобно да ангажирам чужди мъже да ме карат по лекари и т.н. Не знам колежката наивна ли е или просто недосетлива newsm78

# 5
  • Мнения: 6 604
И аз не мисля ,че мъжа ти те обича и държи на теб. Как може да твърдиш това след всичко,което описваш? И аз бих се ядосала-да кара колежката по лекари,а теб да те праща с такси. Пълна незаинтересованост от негова страна. А щом и детето го е забелязало значи положението наистина е сериозно. И какво означава -те са ми като семейство? Не разбрах колко годишна е съседката,но май сте горе долу на една възраст. Което според мен означава ,че едва ли мисли,че те могат да заместят родителите му. По скоро търси заместител на теб. Извинявай ама да звъни всеки ден да пита как е детето и т.н. -за мен е малко прекалено.
 А какво мисли приятелят на колежката? Той по никакъв начин ли не се дразни от положението?
И защо си толкова сигурна ,че не спят заедно? Не твърдя,че спят,просто се питам откъде тази убеденост?

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Той да не си е въобразил, че е мъж на другата? И как така нея ще я кара насам-натам, ти бременна ще се мотаеш по таксита и автобуси?
Я го разтърси хубаво да се опомни, че май е изгубил връзка с действителността. Припомни му, че ти, а не семейната приятелка, си жена му. Ако не се вразуми - куфарите и пътя! Ама че взеха да откачат тия мъже напоследък!  ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 556
Не бих с лека ръка твърдяла, че някой мъж не обича жена си Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 187
Има хора, които колкото и да обичат и да държат на семействата си, за приятели се раздават тройно. Може да е от този тип! Това те дразни, нормално е, но не мисля, че може да промениш нещо.

# 9
  • Мнения: 4 784
не търси вината в  "семейните ви приятели",не те са причина за разрухата в семейството ви

Съгласна съм. Дори бих допълнила - не само, че не са те причината, ами са ти и показател, колко му пука на мъжа ти за теб - за семейната приятелка може, за жената не може! Е как??! Не ми се връзват нещата. Не бих допуснала такъв "съпруг"  до себе си!

# 10
  • Мнения: 74
А ти сигурна ли си, че няма нещо повече от приятелство? Много пък ми звучи съмнително. И ние имаме такива приятели, но сме наистина семейни приятели, няма такова игнориране на някой член от семействата. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 7 980
Като цяло не намирам за нормално да се обаждам на когото и да било всеки ден, освен ако няма някаква конкретна причина - я някой болен, я някаква лична драма или нещо подобно. А да чуя, че мъж звъни всеки ден на някой друг, ми се струва още по-необичайно. Според мен твоят съпруг се чувства ужасно самотен по някаква причина. Явно е и привързан към тази двойка, щом с такава готовност тича да им прави всякакви услуги. Ако тръгнеш да го обвиняваш, че тях обича, пък тебе - не, по-скоро ще влошиш положението. Аз бих измислила повече съвместни мероприятия за вас двамата, за да може да се изгради по-силна връзка помежду ви. Иначе на първо четене и на мен ми се стори, че най-вероятно има нещо между него и нея, но не е хубаво да се правят такива изводи от хора, четящи само твоята визия за събитията, защото е много едностранчиво...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох много неприятно. Попадала съм в подобни ситуации преди години. Направи всичко възможно да разговаряте и да избере семейството или приятелите. Успех! дано се оправят нещата и да се почувстваш и ти добре Hug

# 13
  • Мнения: 537
Мен също страшно би ме подразнила такава ситуация. Направо ще му кажа да си събирам ли куфарите пък той да си живее с "проятелите". Ние също имаме семейни приятели, но никога на сме се пренебрегвали заради тях. Помагали сме им и т.н., но чак пък всяка вечер да се чуваме...  newsm78

# 14
  • Мнения: 229
Много неприятна ситуация. Не съм съгласна, че "приятелите" не са виновни, защото и при нас се получи така с кръстника на детето ни, все с него се чувахме и уговаряхме, виждали сме се и насаме няколко пъти, но понеже го намирам обидно за неговата половинка, започнах да се обаждам лично на нея. Дори да не ми е особено близка, даже й се обадих няколко пъти без повод. Тя не е просто негова досадна добавка, а съпруга и не може да бъде така игнорирана.
Честно казано не го намирам за нормално, но не зная какъв съвет да ти дам. Това, което очакваш от съпруга ти не е нещо свръх или прекалено, би трябвало да го дава на теб, а не на колежката.

Общи условия

Активация на акаунт