Моля за пресни впечатления от Вита

  • 757
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте!
Ще съм благодарна, ако споделите вашите впечатления от болница Вита - родилките в единични стаи ли са, има ли ВИП-стаи, как са актуалните цени на раждането, менюто, отношението, бебетата при майките ли са...въобще всичко, за което се сетите. Simple Smile
Благодарности!  bouquet

# 1
  • Мнения: 165
Аз не съм раждала във Вита, но съм много доволна от Д-р Илиева - Акушер гинеколог.Ходя при нея на прегледи.
Много е мила и е добър специалист, затова я препоръчвам като АГ лекар. Самата болница е сравнително нова и чиста. Имат и по нова апаратура. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 52
И аз не съм раждала във Вита, но ходя на ЖК там и мисля и да раждам там. Относно цените:
нормално раждане: 1300лв.
секцио: 1700лв.
ЖК: 520лв.
ЖК включва всички прегледи и изследвания, с изключение на тези, за които препращат в други АГ болници (биохимичен скрининг и фетална морфология)

# 3
  • Мнения: 619
Благодаря ви!
А някой раждал там, ще се включи ли?

# 4
  • Мнения: 619
Няма ли кой още да се включи? Sad

# 5
  • Мнения: 325
Ами и аз не съм раждала там,но мога да споделя това,което съм чула от други мами-всички са много доволни,условията са много добри. Аз ходя там при Д-р Илиева и тя наистина е страхотна,много мила и винаги се чувстваш спокойна след като си я посетила. Това,което забелязах е че имат страшно много работа и доста жени раждат там. Доколкото разбрах през декември ще пуснат и новото крило, което се прави.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз раждах там преди две години.
Родилното има общо 4 стаи, всички те са с по едно лело. Две от тях имат собствен санитарен възел, другите две са със общ. Във всяка стая има тв с кабелна и хладилник.
Храната си я избираш сама от менюто на ресторант, вкусно е.
Бебето  е при теб ако желаеш. Отношението е изключително добро - помагат и агитират за кърменето много.
Ако ви интересува още нещо - питайте. :hug:0

# 7
  • Мнения: 619
Аз раждах там преди две години.
Родилното има общо 4 стаи, всички те са с по едно лело. Две от тях имат собствен санитарен възел, другите две са със общ. Във всяка стая има тв с кабелна и хладилник.
Храната си я избираш сама от менюто на ресторант, вкусно е.
Бебето  е при теб ако желаеш. Отношението е изключително добро - помагат и агитират за кърменето много.
Ако ви интересува още нещо - питайте. :hug:0

А как протече самото ти раждане? Влизаха ли в стаята разни доктори, лица, които не познаваш?...В стаята за раждане имаше ли и други жени? Можеш ли лесно да откажеш манипулации и да раждаш на спокойствие, без медикаменти, ускоряване на раждането и т.н.? Можеш ли да откажеш спокойно ваксините за бебето?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Бях с планово секцио.
Операцията се извършва на етажа над родилното, после те свалят директно в стаята, където по желание, те чака съпруга ти /освен ако не присъства и на раждането, де  Laughing/.
Веднага ти дават бебето и ви оставят на спокойствие.
Външни лекари не влизат в стаята ти, постоянно си под наблюдение от собствения си лекар и акушерките на отделението. Който и да влеза в стаята - първо се представя, въобще доста цивилизовано е от тази гледна точка.
Неонатолог преглежда бебето веднъж дневно и идва да ти каже резултата. Викат те да те научат как да сменяш памперси, да го къпеш и т.н.
За ваксините си попитай лекаря, при който ще раждаш, аз не съм против ваксините и този въпрос не съм го засягала по време на престоя ми там. Обаче трябва да предупредиш и в родилното като те приемат - за да не стане някакво объркване. И евентуално да си изискаш да подпишеш някакви документи за този отказ, за да ти е сигурна работата, аз лично обичам да се застраховам.  Laughing
За спокойствието по време на раждане и излишните манипулации - мисля, че лесно ще се разберете с израждащия лекар, все пак това е частна клиника, не конвейр като държавните болници.
Аз когато раждах нямаше други родилки въобще в продължение на 3 дни, бяхме сами с моето бебе и една жена с гинекологична операция. На третият ден дойде да ражда една жена с естествено раждане и роди много бързо и тихо, аз даже въобще не разбрах. Въобще спокойствието в отделението е супер.
Посещенията от съпруга ти са почти неограничени, други външни не пускаха в отделението, но има стъкло, където можеш да покажеш бебето.
Изписването и много приятен момент - правят малко празненство в една зала на последния етаж. Събира се екипа, снимате се, болницата осигурява шампанско и торта, въобще много мил жест.

# 9
  • Мнения: 619
Ники, а при планово  секцио веднага ли си отиваш в стаята, не се ли стои в реанимация? Rolling Eyes
Веднага след секциото ли ти дават детето, а ти след оперция беше ли способна да станеш и да се погрижиш за него, да кърмиш и т.н.?... Simple Smile
Благодаря ти за инфото!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Явно нямат практика да отделят майката от бебето, независимо, че раждането беше със секцио. Не съм стояла в реанимация и минута /дори не знам къде се намира/, веднага след операцията ме настаниха в стаята ми, където ме чакаше съпруга ми. Дадоха ни бебето и ни оставиха сами тримата.
Това, че отделят майките със секцио от бебетата за поне 24 часа в държавните болници го прочетох тук след като родих.  Rolling Eyes Честно казано, не се бях замисляла, че може да ми се случи такова нещо и се радвам, че във Вита практикуват по друг начин.

Не можех да ставам и да се грижа за бебето в деня на раждането. На този етап ми беше достатъчно да виждам, че всичко е наред и сме тримата заедно.

На следвашата сутрин станах и вече можех да се грижа донякъде за малкия, предвид болката все пак /не исках обезболяващи/.
Като цяло обаче аз лично предпочитам бебето да не е през цялото време при мен, тук явно сме на противоположно мнение с теб.  Laughing
Относно кърменето - имах много проблеми с гърдите и кърмата ми дойде чак на 4-ия ден, но така или иначе не знам дали е редно да се кърми веднага след секцио - предвид упойките, които се ползват.

Общи условия

Активация на акаунт