Холандска тема - 28 - в очакване на Синтърклаас

  • 23 976
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 761
Anaise-аз като се пренасях тук си изпратих багажа в кашони с карго.180 кг ми струваше около 100 евро.Транспортът е много скъп с фирма за превози по земя-1м3 струва около 300 евро.Прецени си колко багаж искаш да вземеш,дали е обемист или тежък.Ако нямаш порцеланови сервизи или някакви чупливи неща ти препоръчвам карго-на летището има много такива фирми,които предлагат такива услуги,използват ги предимно вносители,но и не-търговци могат да ги използват.Аз мисля,че още пазя телефоните на няколко,ако не са ги сменили,де,че беше преди почти 4 години.
Донесох си китеник,родопски одеала,всички сценични дрехи,книги,но си направих застраховка и изпратих багажа два дни преди ние с мъжа ми да долетим.Взехме го като пристигнахме в Холандия.
Като се сетя какъв зор беше да си намеря големи кашони,с мъжа ми обикаляхме центъра на София да питаме по големите магазини дали нямат излишни...една продавачка ми каза,че до сега само цигани са и искали кашоните-бяха метър 1х1,20х150м.

Ако мъжът ти работи в някоя от международните компании,има право на контейнер за превоз на багажа,който фирмата заплаща.Количеството на багажа е около 50м3,което е достатъчно да се пренесат и мебелите.Даже ти ги опаковат.
Ако искаш повече инфо пиши ми на лични.

# 61
  • Мнения: 7 914
олелееееее колко сте изписали Blush


Britt
 добре дошла..  bouquet Hug
 сега ако кажеш, че и дропобичаш Crazy

# 62
  • Мнения: 1 559
Последния път,когато правих боб с наденица ми беше свършил джоджена и мъжа ми каза,че нещо му липсва.Тази година не успях да си донеса Cry.

Еeeе,нямаш проблем ,аз мога да ти пратя... Peace
Само да не го помислят за трева Joy

# 63
  • Мнения: 1 132
Дорбутро!
Милена, не знаех,че се казва снерт на erwtensoep.по нашия  край не се употребявва като, че ли.  Thinking Но научих една нова дума.  Simple Smile
Сигурно цингарите са дошли на гастрол от А`дам в Твенте.  Laughing
Карилуис, и Софи се намуха яко с крауднотен. Нали не и давам сладко, та точно като невидяла- по 4-5 наведнъж в устата. ooooh!  Хайде, няма ли смимки.  Wink
Мегън, успех с избора. И мен ме втриса като чуя ремонт, но ние още не сме завършили нашия, а и не виждам кога ще стане.  Joy А на мъжот му е хрумнало да слага даккапел и да си прави кабинет на тавана. Та явно няма да е в следващата петилетка.  Mr. Green
Милика, къде се губиш?
Звезди, нали каза да я изпишем до Синтърклаас и слушаме.  Wink

# 64
  • Мнения: 2 376
Anaise, ние не живеем в Холандия и багажа си го пренасяме с бусове. Купуваме си бус, пълним го до горе и хоп  в бг го продаваме. Последният дето купихме се оказа много добър и ще  дойдем с него до Холандия за следващия  багаж. Ние само леглата сме си купили от бг. Всички други мебели и уреди са ни холандски.

Звездичка, не понасям дроп, но съм пристрастена  Crazy Ям докато свърши чувала.

# 65
  • Мнения: 2 641
страхотни сте ! ако се наложи ще питам по подробно.

# 66
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Брит,
как си с фризийският?  Wink

# 67
  • Мнения: 1 072
картинке, ако нямате турски и изпаднете в недостиг на джоджен не знаеш ли, че bonenkruid-а си е джоджен? Виж, аз чубрица не мога да намеря тука.

Мегън, много се радвам, че спите по-добре. мойта свеки си замина и аз поех малката гадина и пак не съм спала последната нощ. Само дето сега не иска и да яде вече. Тя сядаше на масата с един куп играчки и той свикна, че на масата се играе, а не яде.

Посрещнахте ли Синта? Тия мойте се побъркаха..

# 68
  • Мнения: 2 376
Хей Калинка, почти ме няма Simple Smile знам пет фрази, колкото да се изложа Simple Smile както става обикновено. А и с Холандския не съм много добре, понеже го уча докато мъжът ми говори по телефона или пише имейли Simple Smile
Казала съм обаче, че искам свекър ми да научи бебчо да чете и пише на фризийски (той може).
Ти как си с Фризийския? И кой диалект говориш?

# 69
  • Мнения: 7 914
картинке, ако нямате турски и изпаднете в недостиг на джоджен не знаеш ли, че bonenkruid-а си е джоджен? Виж, аз чубрица не мога да намеря тука.

Мегън, много се радвам, че спите по-добре. мойта свеки си замина и аз поех малката гадина и пак не съм спала последната нощ. Само дето сега не иска и да яде вече. Тя сядаше на масата с един куп играчки и той свикна, че на масата се играе, а не яде.

Посрещнахте ли Синта? Тия мойте се побъркаха..


 чубрица тук няма Rolling Eyes... и аз така свикнах мъжа ми,ч е има ли ястие без чубрица , не му харесва Rolling Eyes

# 70
  • NL
  • Мнения: 520
Привет,
Мопси тук съм,чета ви всеки ден, но не винаги имам време да се разпиша.Аз нали чукча читател и докато прочета няколко теми и писането на заден план остава.Ние с мъжа ми на един компютър се бутаме,горе имаме още един стар,прокарах си нет специално ако ме ядоса отгоре да пиша ама там пък не ми е интересно  Laughing.
Гледам за ядене се отворили тема.Ходих през седмицата до турски магазин и си напазарувах за Коледа.Най-ми беше важно зелеви листа да си купя,дано се окажат хубави.ама то така и така сама ще си ги ям,че мъжа ми не ги яде,боб също та за него нещо друго ще се готви.
Картинка джоджен и тук има(АХ),защо чак от Бг мъкнеш?
Тук Синта Клаас още не е пристигнал.То и Ариена незнам доколко ще и бъде интересно най-много да му оскубе брадата,виж това и е супер забавно.
Сара, Честит Рожден Ден на Томас  newsm59 newsm38.Да е здрав и много да ви радва вас и батковците Tada.


# 71
  • Мнения: 1 761
Сара,мерси,че ми каза за bonenkruid.От тук много рядко си купувам подправки, не са толкова ароматни,колкото тези, които си нося от Бг.Но ще проверя при турчина до нас, той зарежда от турската фабрика в Германия и има доста близки до нашата кухня неща.
Аз тук започнах да ям и да готвя леща.Доскоро даже и не знаех,че имало няколко вида и се готвела различно.Много вкусна става.Днес мъжа ми готви-зююркоолсхотел-детето изяде две чинии #Crazy,изплаших се да не му стане лошо.Нищо не му стана,само се облизва по-дълго bowuu.
Вчера ходихме на пазар и до следващата есен няма да пазарувам повече дрехи за малкия.Само матраци за леглата трябва да избера и стига толкова пазари,хващат ме нервите от толкова обикаляне,особено събота.

Ние днес бяхме на театър със Себастиан,Много му хареса Хет Зандкастеел,беше много послушен и внимаваше през цялото време.На излизане даже ни дадоха книжка-списание с героите.

Поздрави от мен,надявам се всички да сте здрави! Hug

# 72
  • Мнения: 1 550
Привет девойки Hug

Гледам за подправки си говорите Thinking
Не знам дали някой от вас е ходил до базара в Бевървайк? Там е нещо като нашите бит- пазари, какво ли не продават и имат предимно турски и марокански сергии. Ние ходихме два пъти, но то е такава тарапана ooooh! Но такива разнообразие от подправки не бях виждала Shocked Половината не ги бях чувала Confused

Милика, ние решихме проблемът с компютъра- за всеки по един Mr. Green
Ариенка не ли си стряска от зварте Пийт?

Брит, вие къде сте живели тук, в Холандия? Как намира половинката ти България?

Картинка, браво на твоя мъж за кулинарните умения Wink
А събота е винаги ужас да се ходи по магазини Crazy Особено сега както предстоят празници.

Сара, то без помагачи не е лесно, ама и като ги има пак не става по- лесно Confused Дано се нормализира режима ви скоро Hug

Мопси, за кой ваш ремонт говориш? Това дето ви се отвори от интернета или си имахте и други неща за правене?
Аз като си помисля по- добре да се изнеса в нова къща, отколкото да се хващам с ремонти Crazy

Пускате ли вече дребни неща в обувките на децата? Аз съм си написала една бележка, че да не забравям Crazy
Аз си получих вече подаръка за Синтърклаас, Коледа и РД Mr. Green И вече празниците ме вълнуват само от гледна точка на манджата eat

От мен Hug

# 73
  • Мнения: 2 376
Родом сме от Фрисланд/Снейк, но живеем в Делфт. Т.е. мъжът ми живее там, когато е в Холандия.

Много му харесва България. Все още трябва да свикне, как хората не бързат да работят и времето за нищо го нямат, но му харесва, че са приятелски настроени (когато не са зад волана) , харесва природата, културата, историята и красотата на страната.

# 74
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Хей Калинка, почти ме няма Simple Smile знам пет фрази, колкото да се изложа Simple Smile както става обикновено.
Казала съм обаче, че искам свекър ми да научи бебчо да чете и пише на фризийски (той може).
Ти как си с Фризийския? И кой диалект говориш?

Загледах се в лентичката ти и така ви разконспирирах, че сте от този район. Аз съм на 30 км от Снеек.
Моят фризийски е на ниво разборане добре, но не знам дали някога ще мога да го говоря. В нашият град има диалект на холандският, но фризийски никой не говори. Даже беше много трагико-смешно с посрещането на СинтърКлаас, което се излъчваше по фризийската телевизия, защото водещата говореше на фризийски и задаваше въпроси, а горките деца нищо не разбираха.
Литературният език доста го разбирам (този от телевизията), но от селата понякога ми е тъмна Индия. Имах доста неприятен момент миналата година, когато от началото до края на учебната година 80% от сбирките на учителите в училището ,където работех бяха на фризийски. Поради тази причина бях намразила езикът, но сега ми е интересно да го слушам....

Общи условия

Активация на акаунт