твърди гърди при бебета

  • 3 542
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,  имам следният проблем. Дъщеричката ми се роди с твърди гърди. Според педиатрите, при които сме я водили причината е предавене на хормони от майката. Но тя вече е на 9 месеца и гърдичките и са все така твърди. Моля, споделете това нормално ли е и евентуално към какъв специалист е добре да се обърна. Още повече,че тази вечер по телевизиятя гледах репортаж, в който се казваше, че такъв проблем получавали и момиченцата след консулмация на готови пюрета.
Предварително благодаря за всички съвети и мнения.

# 1
  • Мнения: 4 000
Мила Наталия, и аз гледах репортажа, и се ужасих!!!

Съжалявам, че нищо конкретно не мога да ти кажа, просто се вклювчам по повод на видяното Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 254
И при моята дъщеря имаше топчета на гърдите, които не изчезнаха след шестия месец, както очакваше педиатърката ни. Сега е на година и половина почти, струва ми се, че значително намаляха.

Ние я водихме на преглед при детски ендокринолог. Той преценява дали има съмнения за ранен пубертет (един от признаците е също така окосмяване по половите органи). Доколкото разбрах, за да се установи с точност, се прави рентгенова снимка (на китката на ръката), за да се прецени дали възрастта на костите отговаря на възрастта на детето. Но дали това изобщо е необходимо може да прецени само ендокринологът.

# 3
  • София
  • Мнения: 426
За да не се получават тези топчета или пък да се махнат трябва всяка ве4ер след къпане хубаво да се масажират но без да се натискат силно и така топчетата се махат поне при нас така стана и ние ги имахме като бяхме малки

Общи условия

Активация на акаунт