Как заспиват вашите бебенца?

  • 1 369
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Никога не съм го приспивала. Заспива си сам в креватчето от ден 1. В редките случаи, когато нещо (зъби) го е боляло мн. силно е спал в количката до нашето легло, случвало се е да го люшкам в полусън, като заплаче... ама се броят на пръсти тези нощи.

# 16
  • Мнения: 3 034
на ръце приспивах само първия месец. от втория го слагах в леглото му, стоях до него и го галех, и му пеех - така свикна хем да е в леглото, хем знае, че съм там. на три месеца пак стоях до него и му държах ръката или с галене го приспивах. така и до днес - вече знае, че е неговото легло и му е комфортно, аз съм там, не го е страх. после гася лампата и излизам - още от съвсем малък си спи сам.

# 17
  • Мнения: 961
На гърда. До седмия месец спеше в нейното си легълце, но оттогава вече е при нас.
А от колко време е това будене? Може за е скок в растежа и да иска да суче повече.

# 18
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вики заспиваше или на гърда или на ръце. Биба неискаше  Confused Като се събудеше, пак на ръце и така Sad

# 19
  • Мнения: 4 292
Същата работа сме и ние. Синът ми заспиваше сам и аз се имах за голям капацитет. Да, ама сега друга песен пея с дъщеря ми.

# 20
  • Мнения: 4 335
С гушкане,на рьце,в количката с люшкане,в люлката.Винаги сьм го преспивала,само като новородено само си заспиваше.

# 21
  • Мнения: 925
На гърда се приспива вечер, със сучене. По 1 час суче, докато се осмеля да го оставя в креватчето му. Случва се и тогава да се събуди и му давам биберон и стоя до него, галя го по главичката и му говоря или пея тихо.

# 22
  • Мнения: 396
МНОГО ТРУДНО!
На гърда и много се гушкаме!
Ако е в коша , баба постоянно го люшка!
Интересно е , че вечер спи спокойно от 20:00 до 2:30 с кърмене в 0:00...
Надявам се с времето да се поуспокоят нещата!

# 23
  • Мнения: 174
Заспива сам и през деня, и вечер, но с бибата в уста и трябва да го дебна да не се стресне, когато му падне от устата  smile3541

# 24
  • Мнения: 9 973
в люлката

# 25
  • Мнения: 1 554
на вашата възраст така заспивахме и ние Grinning

# 26
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
От ражането до сега си заспива сам в кошарата.
И при нас е така.Понякога заспива много бързо,друг път се сърди и върти.Тогава давам водичка,милвам,пускам пееща играчка.

# 27
  • Мнения: 3 929
За хитринки едва ли можем да говорим, като знаем, че всяко бебе е индвидуално. Можеш да пробваш всеки съвет, който са ти дали мамите, пък може да проработи.
Моят син, докато го кърмех (до 2,7 год.), заспиваше на гърда. После го оставях в креватчето му - понякога продължаваше да спи, понякога се разбуждаше. Освен, че го кърмех, трябваше да го нося на ръце, да го полюшквам лекичко и да му пея. Друг вариант беше количката или шезлонга. Това бяха моите начини.
Когато стана на 1,6 год., бях решила да започна да го уча да заспива сам, без да го кърмя, за да го подготвя за яслата. Слагах го в креватчето му, пеех песнички до изтощаване и той заспиваше. Но бебето ти е само на 3 месеца, така че моят съвет е да се водиш по него, освен ако не ти тежи много.

# 28
  • Мнения: 186
Всеки месец различно... През третия месец заспиваше най-лесно в шезлонга, през четвъртия - в количката, дори и в къщи. После имаше период на протест към нея и преминахме на заспиване в слинг... Напоследък (кара осми месец) заспива само на гърда, легнали и гушнати. Така и на мен ми е най-лесно. Дундуркането на ръце е изключително рядко, но има много бърз резултат, ако и цицата е в устата! Grinning

# 29
  • Мнения: 1
Около тази възраст заспиваше на гърда, даже нарочно я слагах. След това лягахме заедно и я гушвах, като си слагах ръка на главичката и(това продължи няколко месеца). След 7-мия баба и я научи да се занимава в креватчето преди сън и вече заспива сама. Стига да не изляза много драматично от стаята....Лееекичко, с приплъзване се измъквам Praynig

Общи условия

Активация на акаунт