Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ноем. 2008, 01:02 ч.

OIL of OREGANO?!

• 1 341
  • 6
  •   1
Отговори
  • CA- AB
Та това ми е питането. Някой ползвал ли го е като превантивно и имунустимулиращо ср- во? И ако да, с каква потенция на карвакрола в него? Четох доста добри неща за ореганото, някой дори го наричат "природният АБ".

# 1
  • Sf
Ореганото не е ли риган?
http://bilki.elena.bg/bilki/rigan/index.htm

# 2
  • CA- AB
...Ореганото не е ли риган?...
Абсолютно права Си, Льо Пингвинче, както винаги. Явно затова никой не ми отговаря. Май трябваше да напиша другото/ Origanum vulgare/, та някой можеше да се сети за това което имам предвид. Благодаря Ти за корекцията, Ти ползвала си за каката или за Лиза?

# 3
  • Sf
Аз избягвам да давам превантивно, дори билки и хранителни добавки, а потенция на карвакрола ми звучи на китайски...
Нищо не мога да кажа по темата.  Embarassed

# 4
  • CA- AB
...Аз избягвам да давам превантивно,...
Mrs. Lovett , благодаря Ти, най- малкото че ми каза българското име. И аз не давам нищо превантивно засега. А за болднатото, това е активната съставка на ригана, на която дължи страхотните си качества. Явно никой не го е ползвал, освен като подправка в кухнята.

# 5
  • София
Kalida, маслото с най-високо съдържание на карвакрол е мащерката /тимус вулгарис/ и то по-точно един неин хемитип, който вирее в ниските надморски височини. Т.нар. червена или черна мащерка. Тя има много широк противоинфекциозен спектър.
Маслото добивано от високопланинска мащерка е светло, то има нищожно съдържание на карвакрол.

# 6
  • CA- AB
...маслото с най-високо съдържание на карвакрол е мащерката /тимус вулгарис/ ...
Фитилджийке, благодаря за отговора, вече бях загубила надежда някой да се включи. Но тук не съм срещала да пишат за мащерката, ще се разтърся.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт