Пътуване в чужбина

  • 914
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 929
  Здравейте! Не знам дали тук е мястото(ако не е извинете ме) но имам няколко въпроса на които не можах да си отговоря въпреки упоритото търсене в нета.

1. Къде се подават документи за Европейска здравна карта и какво е необходимо тя да се издаде на дете?
2. Паспорта на дъщеря ми е от 2006г. но там е бебе - трябвали да го подновя или не?
3. Освен декларация от мен и баща й, че сме съгласни баба й и дядо й да я изведат извън страната трябва ли някакъв друг документ и трябва ли да имат превод?

 Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 558
Документи за карта се подават в регионалната здравна каса
от там се вземат формуляри и пак там се подават
/не помня номера на стаята, но е на първи етаж/
За паспорта на дъщеря ти - провери докога е валиден,
трябва да има поне 6 месеца до изтичане на валидността му.
Само нотариално заверена декларация, превод не е нужен,
защото тя служи само пред нашата митница,
но си направи и копие.

# 2
  • Мнения: 1 572
понеже виждам че си от Варна - зависи за колко време ще ти трябва тази здравно-осигурителна европейска карта т.е ако е за 1 месец се подават документи в здравната каса но ако е за постоянно / срок от 1 година / се ходи в бившата поликлиника Христо Ботев , намира се в циганската махала

# 3
  • Мнения: 929
Благодаря ви   bouquet

Dobitu за здравната каса която е надолу от Валентина ли става дума?
Jeje предполагам че тази поликлиника  е близо до бившата фабрика?

Пак благодаря мноого и на двете!

# 4
  • Мнения: 1 572

Jeje предполагам че тази поликлиника  е близо до бившата фабрика?

честно казано не знам каква е тази фабрика , не се сещам и улицата как се казваше но който и да питаш я знае поликлиниката
а здравната каса се намира в сградата на проектанска , на 1-вия етаж беше стаята за подаване на такъв вид заявления

# 5
  • Мнения: 929
Мерси за уточненията.

# 6
  • Мнения: 4 784
За здравната карта са ти отговорили. За декларацията също.
И понеже имам скорошен опит с паспорт, ще ти споделя. Нямахме проблеми. Преди седмица ходихме с малкия в Гърция. Снимката на паспорта му е бебешка - на 2м. беше като го снимахме, а сега е на 1,9г. Разликата е огромна, но си минахме без проблем. Важното е паспорта да е валиден.

# 7
  • Мнения: 929
veni9 благодаря ти - поне за тава няма да се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт