«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

расива мама
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-50 от 50 отговора

ћнени€: 1 222
ѕреди известно време б€х пуснала една тема в ко€то си показах ботите - подарък, които незнаех с какво и как да съчета€. ≈ тъкмо ги заобичах и им намерих облекло и се оказа, че ходенето с т€х е миси€ невъзможна. ’одихме с мъжа ми в едн град на разходка и за една покупка и като поиска да пообиколим магазините , аз сс тези боти се б€х разплакала! Ѕолката момичета беше неописуема! ѕонеже до сега съм носила максимум  4-5 см и то дебел ток, това чудо ме съсипа. ¬исоки че и тънки. —еднах на един тротоар и неможах да мръдна. ѕареща болка изпитвах на възглавничките на стъпалата си. Ќаложи се да си куп€ нови страхотни боти и да продължа разходката Love Love Embarassed. ќбаче минали€ ден вид€х една жена с много хубави ботушки и дължина на тока ко€то аз искам и и казвам : ≈ййййййй от къде ги намери ти€ ботуши с такъм ток, знаеш ли от кога си търс€" » т€ каза че то всъщност тока е бил много висок но т€ го е отр€зала Shocked —ега се чуд€ вс€ка обувка ли продължава да си бъде същата след като се отреже тока - тоест да се скъси или има определени модели само и извивки на стъпалото ко€то позвол€ват такова скъс€ване?

«а справка ето ботите ми. ƒали ще стане ако ги отрежа?

http://images.vesinka.multiply.com/image/4/photos/52/500x500/26/ … mp;nmid=107215227

http://images.vesinka.multiply.com/image/5/photos/52/500x500/27/ … mp;nmid=107215227

„удно ми е как ще изглеждат Thinking
÷итирай

ћнени€: 221
имах едни с много висок ток и реших да го отрежа,после обувките стават за боклука,върховете им стърчат ужасно,не прави грешка и ти да отрежеш тока  Wink
÷итирай

ћнени€: 2 134
Ќ≈!
÷итирай

имах едни с много висок ток и реших да го отрежа,после обувките стават за боклука,върховете им стърчат ужасно,не прави грешка и ти да отрежеш тока  Wink

јма в такъв случай немога да ги обу€ повече....

ак така върховете стърчат много....в смисъл има много модели с по-вирнати върхове но този не е такъв. ѕлътно прилепла за зем€та е.
ј удобно ли е после за носене?
÷итирай

јми сега подметката на обувката е равна с височината на токчето,като го скъсиш отпред върхът изобщо не л€га на зем€та като се обуе,изглеждат отвратително и изобщо н€ма да  са ти удобни,освен за боклука,незнам за какво ще стават.ўе изглеждаш смешно с т€х  Wink
÷итирай

«начи все пак зависи от модела на обувката...защото на тази жена ко€то вид€х и сед€ха перфекто и изглеждаха видимо супер удобни. ¬ърха беше объл а тока дебел.
÷итирай

ћнени€: 144
–€зала съм токове на два чифта обувки и не е имало проблем.Ќо може би  зависи от модела Peace
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 123
»звивката на тази бота не и позвол€ва по-малка височина.
—ъс сигурност ще съсипеш тока,режейки го.
јбе въобще как ви хрумват такива неща?ѕо-добре вземи ботите,отиде при обущар и попитай дали не може да се смен€т токовете с по-ниски Peace
÷итирай

под Ѕургаската дъга

ћнени€: 62
—ъвсем скоро си купих много красиви (за мен) боти, но с много висок ток. ¬ магазина ми б€ха удобни, но то там колко крачки правиш, че да прецениш правилно. “а после се оказа, че повече от половин час не издържам с т€х и реших да им отрежа тока, защото така или иначе щ€ха да сто€т в шкафа. ќтидох при "реномиран" обущар и той ми каза, че ще прецени максималните възможни сантиметри, за да не ми се деформира обувката и ги направи... —ега си ги нос€ и изобщо не им личи. ћисълта ми е, че всичко зависи от типа ток и от обущар€. ƒето н€ма да ги носиш, по добре да рискуваш. ”спех. Hug
÷итирай

ћнени€: 4 437
√орката ти.
јз снимка на последните ми ботуши н€ма да покажа,защото ще ти стане лошо,токът е направо троен на тво€,и си ход€ с часове.ј твоите ще ми се стор€т пантофки.—транно ми е,че си била толкова зле...€вно си е до човек.Ќе ги режи,категорична съм,както вече са ти казали,върхът ще се извие нагире,като обувки на малки€т ћук. Mr. Green
÷итирай

под Ѕургаската дъга

ћнени€: 62
—етих се и още нещо, има едни специални "възглавнички" за възглавничките на краката Smile на SHOLL са и вършат неверо€тна работа за такива като нас, дето не са се качвали на по високо от 4,5 см. ўе можеш да си носиш ботичките без да ги режеш Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 470
¬ никакъв случай не ги режи, ще ти стане още по-неудоба извивката. јз ежедневно съм с 10 см Crazy
÷итирай

за обувките специално със тънък висок ток и остър връх,ще е грозно какъвто и обущар да ги направи /мое мнение/  Peace
÷итирай

ѕловдивъ

ћнени€: 2 631
»ди при обущар да поискаш неговото мнение! Ќ€кой може да ти ги отреже и само за да ти вземе парите, затова внимавай! ћоже и да спреш да мислиш за метаморфози и да ги носиш в случаи, когато н€ма да ти се налага много да ходиш. ƒо заведението, на гости, ей такива ми ти работи...  Peace
÷итирай

—етих се и още нещо, има едни специални "възглавнички" за възглавничките на краката Smile на SHOLL са и вършат неверо€тна работа за такива като нас, дето не са се качвали на по високо от 4,5 см. ўе можеш да си носиш ботичките без да ги режеш Hug

ј къде се продават Embarassed Embarassed Embarassed

≈то това ли е? http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=100
 ¬ аптеките ли ги има ?
Ѕлагодар€ за съветите, май н€ма да рискувам да ги режа.
÷итирай

Boulevard of broken dreams

ћнени€: 757
ј ако просто ги носиш, когато не ти се налагат големи преходи? Laughing
÷итирай

—офи€

ћнени€: 33
ƒнес си купих едни ботуши с висок ток....и понеже споменах на продавачката, че ме притесн€ва височината (заради възглавничките на краката), т€ ми препоръча тези стелки....взех си ги от аптека –емедиум, но ги има и в нови€ каталог на ейвън....—пециално тези на Ўол, тр€бва да ги има във всички магазини на Ўол, но провери и в аптеките....където ти е по-удобно
÷итирай

—офи€

ћнени€: 33

ƒа, точно тези са...»ма и на други фирми, но предполагам, че тези са най-плътни
÷итирай

Hug
÷итирай

ћнени€: 304
 Naughtyне съм правила подобни експерименти
÷итирай

ћнени€: 7
купих си тези стелки от ћ≈“–ќ и съм ќ  с т€х защото и аз не съм свикнала с високи обувки
÷итирай

ј тези самите възглавнички какво представл€ват? ¬ смисъл на какъв принцип са...? »зравн€ват вътрешната част може би за да не е толкова гол€м наклона или..? » като се свали обувката те там ли си остават или се залепват за крака? » още нещо, колко време могат да се ползват?
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 2 823
ј тези самите възглавнички какво представл€ват? ¬ смисъл на какъв принцип са...? »зравн€ват вътрешната част може би за да не е толкова гол€м наклона или..? » като се свали обувката те там ли си остават или се залепват за крака? » още нещо, колко време могат да се ползват?
ежедневно съм на висок ток, но и при мен с н€кой обувки се случва да ме бол€т възглавничките на ходилото. ќб€снението е не само във високи€ ток, а в това, че самата подметка е твърде тънка и когато си на високо ц€лата тежест пада върху предната част на крака, а тънката подметка не те защитава от камъчета и неравности на път€ и те буквално ти се забиват в крака  ooooh! с ц€лата тво€ тежест, при дълго ходене болката наистина е неописуема. јз си купих възглавнички на Ўол от аптека, цената беше 8,35 лв /т.е. по-евтини са от ≈йвънските/. —амите възглавнички са от мек силикон и се залеп€т за обувката. ‘ункци€та им е да уплътн€т подметката и да омекот€т натиска върху ходилото. ƒоволна съм. ѕробвай първо този вариант, винаги е добре да имаш поне един чифт високи обувки Peace. ¬ бъдеще когато сама решиш да си купиш такива, гледай отпред подметката да не е тънка, а поне половин / един сантиметър дебела  Hug
÷итирай

ежедневно съм на висок ток, но и при мен с н€кой обувки се случва да ме бол€т възглавничките на ходилото. ќб€снението е не само във високи€ ток, а в това, че самата подметка е твърде тънка и когато си на високо ц€лата тежест пада върху предната част на крака, а тънката подметка не те защитава от камъчета и неравности на път€ и те буквално ти се забиват в крака  ooooh! с ц€лата тво€ тежест, при дълго ходене болката наистина е неописуема. јз си купих възглавнички на Ўол от аптека, цената беше 8,35 лв /т.е. по-евтини са от ≈йвънските/. —амите възглавнички са от мек силикон и се залеп€т за обувката. ‘ункци€та им е да уплътн€т подметката и да омекот€т натиска върху ходилото. ƒоволна съм. ѕробвай първо този вариант, винаги е добре да имаш поне един чифт високи обувки Peace. ¬ бъдеще когато сама решиш да си купиш такива, гледай отпред подметката да не е тънка, а поне половин / един сантиметър дебела  Hug

Ѕлагодар€ Hug
“е тези са ми подарък, не съм ги избирала аз Confused »наче не бих ги купила никога, което от сво€ страна наистина малко ме радва, понеже никога не бих заделила пари за чифт високи точкета, на които искрено се радвам. Ќо немога да нос€. Ќаистина подметката е гол€м проблем - забел€зах го. Ќе просто тъпка като вестник а и много мека. »ма по-твърди подметки но тази не еот т€х...и е още по-кофти като стъпваш.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 210
»мала съм такива неудобни боти с много тънка подметка и ги занесох на обущар за постав€не на нова подметка - върху старата слагат нова, ефекта е много добър, но си намери качествен обущар.

Ќомера с допълнителна вътрешна стелка също върши работа - и омекот€ва и топли!

ј относно р€зането на тока на твоите боти - аз бих пробвала с малко обаче -1-2 см и пак при добър обущар!

”спех!
÷итирай

ћнени€: 2 309
–ежа токове,скъс€вам муцуни...всичко!
Ќ€мала съм проблеми със стърчащи върхове Peace
÷итирай

ћнени€: 2 135
јко ги отрежеш,ще заприличаш на малки€т ћук.
÷итирай

ћнени€: 4 785
Ќе съм.
÷итирай

ћнени€: 585
—къс€ване на муцуни?????
÷итирай

ћнени€: 285
Ќе мисл€, че е разумно да ги режеш. Ѕотата изглежда елегантна и като и прережеш тока ще и се загуби чарът.ѕо-добре пробвай с постав€нето на нови стелки и подметки,защото това съм го правила и знам, че има ефект. така продължавам да нос€ едни любими за мен обувки, които им се изтъркажа подметките и все едно стъпвах по камъчетата,а и като е по-дебела подметката са и по-стабилни.ћоже дори да поискаш да ти сложат малко релефна подметка отдолу и така зимата н€ма да се хлъзгаш.”спех с обувките и каквото и да решиш после снимай да покажеш как се е получило.Ћек ден
÷итирай

–еших.
Ќ€ма да ги режа. ўе ги използвам за кратки расто€ни€ тип - от колата до врата, и за по-официални поводи. ƒруги€ вариант е да им сложа от тези възглавнички за които писахте. “ака поне имам избор а и запазвам обувката и визи€та и. Ѕлагодар€ на всички които се включиха Hug
÷итирай

ћнени€: 3 489
Ќаправо се чуд€ какви идеи ви хрумват. ≈стествено че н€ма как да се среже, нали сводът се прави според височината на тока.
¬се пак говорим за обувки, а не за апартамент Rolling Eyes гол€ма работа, че н€ма да ги носиш.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 147
честно казано ми е чудно,
е имаш проблем с тези боти, понеже имам подобни и са ми супер удобни, но това все пак си е индивидуално. «а р€зане на токове - категорично - Ќ≈. ћиналата година ми беше паднало капаче на тока и отидох до най-близки€ обущар, които ми се накара, че сед€ все още със същите ботуши и че било опасно това да вървиш с намален ток и т.н
÷итирай

„ак опасно да вървиш с намален ток ми е малко странно да го каже н€кой....понеже определено по-опасно ми е да се скъсвам от болка и да не мога да извърв€ и 5 метра с висок ток. «а много хора са супер удобни и много по-високи обувки от тези, но аз Ќ» ќ√ј не съм носила обувка с  тънък ток . ќще повече по-висок....» понеже са ми подарък се мъча
 да ги вкарам в употреба н€как защото все пак са хубавки.

Ѕлагодар€ още веднъж за отговорите.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 908
 hahaha 35 Ќе знам, ама аз ход€ с обувки с 3 пъти по-висок ток от тво€ и не се чувствам никак зле, дори и сега - бременна в 7и€ месец още не ми оттичат краката! 4470 Ќикога дори не съм чувала за р€зане на ток, но сега се замисл€м и ми е интересно н€ма ли смешно да им стърчи върхът, като на цървул, ако ги кръцнеш? newsm78
÷итирай

wild southwest

ћнени€: 2 080
....

ак става номера с муцуните? много ми е интересно Peace
÷итирай

—офи€, Ѕорово

ћнени€: 1 772
не съм р€зала, но съм смен€ла. —тана доста сполучливо.
÷итирай

ћнени€: 4 112
....

»мам едни нови, но много остри, съответно необувани чехли.  ак ли става номерът с р€зането?
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 502
¬иждам, че авторката е взела решение, но за останалите, на които им минава през ум да режат токове - извивката на свода е според височината на тока.  огато се скъси тока тази извивка вече тр€бва да е по-плавна. ќпитах да нос€ едни обувки с р€зан ток на мама - не става, извитата част на подметката се вр€зва в свода на крака, отвратително е и стават пришки.
ѕредставете си да сложите обувка с подметка, огъната навътре, опираща в свода  - това е резултата от р€зането.  Tired
÷итирай

¬арна

ћнени€: 4 186
“окове не съм р€зала ,но съм смен€ла  с малко по ниски, като ако разликата в двата тока е повече от 1см. задължително се прави леко удебел€ване на подметката. –аботила съм с обувки доста време, подм€ната тр€бва да се извърши или фабрично, което в тво€ случай е невъзможно, или от много добър обущар.

ƒа използвам темата до напомн€ - ƒами,смен€йте редовно капачетата на токовете си  Peace!
« ѕоследна редакци€: пн, 17 ное 2008, 09:22 от star »
÷итирай

—ега искам да кажа,че не е задължително муцуната да се вирне при р€зането на ток...защото,обърнете внимание!
 ато сложите на равна повърхност въпросната обувка и тока поне см позвол€ва да се скъси.
“ова с ћалки€ ћук е мноооого пресилено сравнение!

ўо се отнас€ до скъс€ване на предната част,поне 2-3 чифта ги направих от остри - обли!
ѕросто станаха страхотни,все едно съм с нови ботуши Hug
“ака че с добър обущар,всичко се постига!

Ќо това не го прав€т обикновени обущари,а тези които произвеждат обувки по поръчка,насочете се към такива... Peace

ѕѕ ƒа добав€:
–азшир€вала съм сандали,стесн€вала съм каишки на сандали,р€з€ла съм остра подметка на сандали с цел да станат заоблени
—къс€вала съм боти от 40 номер на 38...
ќбущарчето ми е факир!!! Crazy
« ѕоследна редакци€: пн, 17 ное 2008, 11:02 от –ожбо »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 655
...
—нимки и координати? —нимки на обувките де Smile
÷итирай

...
—нимки и координати? —нимки на обувките де Smile
— удоволствие,но не съм предполагала,че ще ми се наложи да давам снимки преди и след ...
 Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 585
Ќ€ма ли да ти излезе по-евтинко да си купиш нови обувки?
Ќе мога да си представ€ да скъкиш обувка на дължина......» то цели 2 номера!
÷итирай

«ависи от стойността на обувката...
јко е доста скъпа,не ми свиди да дам 20 лв за ц€лостна корекци€ Peace

÷итирай

в мъжки прегръдки

ћнени€: 3 540
....

–ежеш муцуната и правиш обувката на сандал. ѕосле махаш тока и става джапанка. » вече си подход€що обута за махалата.
÷итирай

ѕосле снаждам два чехъла и хоп пак боти 35
÷итирай

ћнени€: 0
аз н€мам неудобни обувки може да не  са последен моден писък  но мога да обикол€ цели€т град по н€колко пъти със всички и зимни и летни   ако н€кои по-гъзарски модел не ми е много удобен му слагам от силиконовите стелки ако пак не става заминава си ...просто ако убувката не е удобна все едно си изл€зъл болен от вкъщти и ц€л ден ти е гадно
÷итирай

wild southwest

ћнени€: 2 080
–ожбо, кажи къде е то€ обущар-магьосник!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 804
ѕосле снаждам два чехъла и хоп пак боти 35

hahaha hahaha hahaha не ми е минавало през ума да прав€ подобни неща.
 јко пазарувам през нета и не мога да пробвам то това са само марки на които им знам как върви номераци€та.
÷итирай

јсеновград

ћнени€: 611
јз не съм р€зала токове,по принцип н€мам проблем  с височината им.
Ќе ги режи най-добре,ще ги развалиш  Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-50 от 50 отговора