Пъпчици по личицето, моля за съвет!

  • 3 034
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте мили мами! Отново се обръщам към вас, защото винаги сте ми помогали. Та така, синът ми, който е на 28 дни  Grinning от почти 5, 6 дни има пъпчици по личицето(само там).Първоначално бяха по 2,3 на бузка сега се увеличават постепенно. Вчера педиатърката като го видя каза, че  не е стафилокок( от което се притеснявах), каза че според нея не е и алергия, но на мен на това ми прилича.Според нея било от прегряване, защото съм го гледала на 24, 25 градуса. Но ако е от прегряване не е ли логично да има и по тялото?Нещо не ми се връзва и съм много притеснена. Забравих да ви кажа, че сме на кърма и аптамил(повече на
аптамил, имам малко кърма Sad). Моля ви, някой ако е имал същия проблем нека сподели, че ще изперкам! Педиатърката каза да мажа пъпчиците, тези които имат леки гнойни върхове с калиев перганманат, но на мен не ми харесва идеята. Иначе пъпчиците не са много, но ме притесняват  Sad Дали да не намажа  пъпчиците с някое кремче, зная че има такива(за алергия), само че незная с кое точно. Благодаря ви за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 242
Няма за какво да се притесняваш,всички бебета имат такива пъпчици малко след като се родят,,Ако не се лъжа му казват бебешки пубертет,самият организъм се чисти по този начин и се приспособява към външният свят,Могат да започнат от лицето и да преминат по телцето,може и от телцето да започнат,аз не съм мазала с нищо,защото знаех че е нормално.Или някой път с бочко,но не се притеснявай. Peace Hug

# 2
  • Мнения: 85
Много ти благодаря за успокоението!  Hug Имах нужда, защото ще изперкам Embarassed

# 3
  • Мнения: 498
И двете ми дечица не са кърмени,пиеха Аптамил,но пъпчици не са получавали.Ако питаш мен консултирай се с алерголог и дерматолог.За мазане аз ползвах Мустела ,при обриви и подсичане,но консултирай се все пак.Без да те плаша,моята племеница на 15 ден започна с лек обрив,след доста консултации/тъй-като не минаваше/се оказа ,че е алергична към белтъка на млякото.Обрива беше незначителен

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Педиатърката вероятно има свръхестествени способности, след като без изследване слага диагнози. Заведи детето на дерматолог и му пусни изследване за стафилококи, за да си абсолютно сигурно, че не е това. Освен това пъпките от прегряване не са с гноен връх.
Най-добре да го види втори лекар.

# 5
  • Мнения: 1 554
синът ми също имаше пъпчици като новороден,от само себе си изчезнаха Peace

# 6
  • Мнения: 71
Няма за какво да се притесняваш,всички бебета имат такива пъпчици малко след като се родят,,Ако не се лъжа му казват бебешки пубертет,самият организъм се чисти по този начин и се приспособява към външният свят,Могат да започнат от лицето и да преминат по телцето,може и от телцето да започнат,аз не съм мазала с нищо,защото знаех че е нормално.Или някой път с бочко,но не се притеснявай. Peace Hug
PeaceПри двете ми деца се появиха тези пъпчици и към 3 м. сами изчезнаха-доки каза че по този начин организма се изчиства.

# 7
  • Мнения: 56
Най-добре направи консултация с кожен лекар.
Ние също от средата на първия месец започнахме с тези пъпчици.После тръгнаха такива и по гръбчето и накрая се обсипа цялото тяло.Ходихме на кожен лекар, не ни казаха нищо конкретно..като при теб - най-вероятно прегряване..ама аз от тревога записах час при алерголог и прочетох всички теми за обриви във форумите, книгите и т.н.Само си вкарах ужасни притеснения.Кожния лекар ни даде едни мазила, които правихме в аптеката - някакво омазняващо кремче и спряхме мазането и къпането с каквато и да е козметика.Преди баня правим масаж с Линола Фет; мазането пак е с цел омазняване на кожата..Така след като си наруших хранителния режим, с което си вредя на кърменето и се изтормозих от тревоги пъпките изчезнаха постепенно.Затова искай консултация с кожен лекар, но не си пълни главата с излишни тревоги - в крайна сметка бебе без очистващи пъпчици почти няма.Не се притесниявай излишно!

# 8
  • Мнения: 518
Всички бебета ги имат. Няма да го целувате по бузките, от това се получават. И трудно изчезват. Това е от мастните жлези. По-добре не мажи с нищо, но ако искаш можеш да си вземеш бяло мазило - така се казва, течно е и стои като вар. Аз мазах няколко дни, но нямаше кой знае какъв ефект. Реши сама дали да го ползваш, може при вас да подейства, но според мен няма смисъл. Това е поредния период, който ще отмине с времето. Просто поддържай бузките чисти и не го целувайте и пипаите там. Аз от известно време трия бузките на моето бебче с кърпички Памперс сенситив и сега пъпките са засъхнали. (не знам дали е от тях или бебето е вече пораснало)  newsm78 Е, от време на време се появява пак по някоя!

# 9
  • Мнения: 682
Моята Ива имаше такива пъпки. Кожата на бебето е много чувствителна и е нормално да има такава реакция в първите шест месеца. Задължително се консултирай с дерматолог, но мисля, че няма нищо тревожно.

# 10
  • Мнения: 315
И ние имахме такива и още имаме, около брадичката, но сега намаляха. Мием се само с водичка, не ги мажи с нищо, защото кремовете са мазни и ще излязат повече.

# 11
  • Мнения: 17
Моята дъщеря е на месец и половина и също има такива пъпчици. Това е от хормоните, така ми обясни педиатърката, а и доколкото знам почти при всички новородени се появяват. Аз мажах с крем на A-DERMA, малко е скъпичък, но пък има ефект.

# 12
  • Мнения: 179
И аз направиx същата грешка и прегряx детето като беше на 1 месец не се притеснявай и мажи детето и намали градусите на 22 иначе ще го изнежиш и ще ти се разболява постоянно. Peace

# 13
  • Мнения: 411
Моят син имаше пъпчици по бузките до 3-ти месец  Confused
Мажи с Банеоцин (питай педито за него)!
Малък е още твоя и е нормално!

# 14
  • Канада
  • Мнения: 494
Големият ми син имаше много пъпки по личицето.Излязоха средата на първия месец и се скриха чак към края на 3 ти.Бяха с бели връхчета.Правиха му изследвания,но всичко беше ок,не съм ги мазала с нищо.Изчезнаха така,както се и появиха.Имаше един по малък период с лек обив и по телцето,но и той отмина.Бяхме само на кърма.
Сега гледам,че и малкия е с лек обрив по лицето и тялото.Преди два дена бяхме на консултация,педито не каза нищо.И него го кърмя.
Мисля,че не е притеснително,но за да си по спокойна,може да се консултираш с дерматолог,както вече са ти написали момичетата! Peace

Общи условия

Активация на акаунт