Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Grinning Как да приготвя пресни тиквички за бебе?
Давате ли от пресните картофи на пазара?
А чушки?
Въобще всички пресни зеленчуци и плодове-имате ли им доверие?
 Grinning

# 1
  • София
Тиквичките ги вариш и ги пасираш или ги правиш на супичка със сиренце. Както процедираш с картофите, така и с тиквичките.

Още имам стари картофи, но ти ако нямаш, ще трябва да вземеш пресни. Нито старите нито новите са с гаранция за еколкогичност...

# 2
  • София
По принцип тиквичките са от зеленчуците, които натрупват най-много нитрати, а картофите и морковите (кореноплодните) натрупват средно. Чушките принципно натрупват малко, а и са супер откъм съдържание на бетакаротин и вит.C.
Има един еко магазин на Ситняково, в който всички зеленчуци и плодове са с обявено съдържание на нитрати. Там всъщност е и единствената лаборатория (частна) за проверка на нитратно съдържание. Жената там ходи по борсите и взима проби, докато намери такива, които са сравнително чисти. Но и цените са по-високи. Аз ходя от време на време и купувам от там от тези, зеленчуци и плодове, които знам, че иначе натрупват много нитрати - моркови, зеле, броколи, целина, цвекло, лук, подправки, ягоди или каквото има в момента, че понякога се случва да няма голям избор и познайте защо - просто никъде не могат да намерят чисти зеленчуци...
Иначе не мога да си позволя да купувам всичко от там, просто е по-скъпо, а и някои злелнчуци и полодове не натрупват нитрати, особено като не са оранжерийни.

# 3
  • София
Имам късмет с две баби с градини-т.е. производителки на зеленчуци и плодове, и затова нищо не купувам от пазара. Честно казано, НЯМАМ доверие на това, което се продава там.
Сега е времето на бабините тиквички и вече напълних голяма част от фризера с тях-може би ще изкараме до следващата реколта Grinning

В нашата детска кухня правят тиквички с ориз и месо. Сосчето е една идея червеникаво-но не знам дали е от домат или червен пипер Rolling Eyes Тиквичките са нарязани на много ситни парченца-горе-долу с големината на ориза. Като се сварят добре стават много меки и бебето (дори и да няма зъбки), стига да е започнало вече да дъвче, може да ги смачка в устичката-т.е. не е необходимо да се пасират. Може да се сложи и мъничко копър.

# 4
  • при ОП
Варя на пара тиквичките, тук мисля, че муцунка ми бе споменала за една решетка на пара. От както си я купих, само така приготвям зеленчуците. Ако правя тиквички с ориз, просто ги добавям към ориза, когато е почти сварен, защото те се сваряват бързо.
А, картофите, майка ми вече извади пресни и Цецо ги яде.
Но, пиперките  Imp купих една тарелка да ги пробвам, бяха ужасно горчиви, имаха страхотен аромат на пиперка, но ги изхвърлих.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт