Колко средно е месечната издръжка на бебето?

  • 10 495
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
400-500лв.
памперси-60-70лв
АМ-70лв/предишните месеци и повече/
детска кухня-22лв/но от 2 месеца,преди това частна 88лв или пюрета като само солени на Хип по 3лв за месеца са 90лв, и по плодово или плод на ден..../
влажни кърпички-10лв
биберони-5лв
пюрета/ сега вече само за събота и неделя без кухнята/-80лв
бисквити,сухари,плодове,каши
дрехи/космонавтче или все нещо трябва/
ботушки-62лв
козметика-13лв/cold cream,крем за смяна на пелени/
за лекарства не пиша,че не го пожелавам  и не искам и да го мисля ooooh!

# 46
  • Мнения: 159
Не искам да влизам в спорове, но сте много скромни в изказванията повечето, особено като гледам и как вървят резултатите от анкетата. До 6 месец, ако е здраво детето и няма нужда от по-специални медикаменти всичко е наред. В този период разходите са поносими. Но от там нататък се започва една луда въртележка, #Crazy особено от годинката нататък. И ако родителите не са от заможните, трябва да пазаруват дрехи втора употреба и да чакат на подаръци. Да влезеш спокойно в един детски маркет и без да гледаш цените и да купуваш по-долно качество няма как да мине! Вървиш по улиците и преглъщаш само покрай витрините. Cry Едни нормални обувчици, които са за 2 месеца максимум са между 40-50 лв.
А и отоплението трябва да е на ниво - около 22 градуса през деня. Само аз си знам преди 8 години като бях студентка как гледах сина ми... А сега с дъщерята не беше по-добре, но да е жив и здрав таткото!
Аз също гласувах скромно, но от 400-500 лв.
Не мога да разбера, защо толкова примиренчески отговаряте? ooooh!

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 15:09 от Pineapple

# 47
  • Мнения: 1 427
Гласувах  100-200лв:
памперси - 50-60лв
храна- 0лв /на кърма сме/ Mr. Green,а за захранването мисля предимно аз да и готвя
козметика и лекарства- 20-30лв
дрехи почти не купувам-подаряват ми доста,но да кажем 20-30лв
играчки- за сега още го нямаме като разход
от Продавалника също съм си вземала някой неща-съвсем нови и на добри цени
Така че,според мен издръжката на едно бебе е почти без пари Grinning. Е,след година предполагам разходите ще са доста повече - обувки,играчки,забавления...

# 48
  • Мнения: 3 157
Гласувах 300-400лв
Памперси-60лв(приблизително 150бр/месец)
АМ-40лв(Това е разход,след годинката,преди това-0.00лв)
Дрехи,обувки,играчки,мокри кърпи,козметика-150лв(много варира-например едни летни обувки са 6лв,а ботушките му за зимата са 50лв,по същия начин е и с дрешките.Мокри кърпи ползваме 1-2пакета-само за ръцете,когато сме навън и не ги броя за разход,козметиката също-с един шанпоан,крем и олио за вана караме 4-6мес.
Храна(пюрета,бисквити,сухари,йогурти,каши)-150лв
Останалите са за големите покупки-например миналия месец 200лв за столче за кола и още толкова за столче за хранене,в началото-легло(350 май беше),количка(250) и други по-дребни(200)....тия незнам вклчват ли се в месечните разходи или не newsm78

# 49
  • Мнения: 2 960
400-500 лева не се опират.Не ми се разбиват по "пера"..то на всеки е ясно ,че трябва и да е топло и да има обувки и да има плодове и .....

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах 100-200, като до 5 месеца е било и под 100, защото дефакто съм давала пари само за памперси. Дрехи почти не съм купувала - приятелка с по-голямо дете ме снабдяваше, както и много подаръци. Стол за кола, кошара и разни дреболии купих за 400 лв преди да се роди бебето, и това бяха големите разходи. Количка получихме също, та не я слагам в сметката. Втората половина на годината се вдигнаха разходите заради храната. Козметика почти не ползваме, мокри кърпи  - само навън. От нищо не съм си лишавала детето.

Това за първата година, както е условието. Втората разходите се качват - обувки, глезотии, въртележки и т.н.

# 51
  • Мнения: 425
Горе долу сме в графата 200-300лв

1.Основни нужди-АМ,каши,пюрета/правя и домашни/,памперси-към 200лв

2.Играчки,дрешки,лекарства-отива към 300лв/сумата месечно варира разбира се/

Скоро купихме количка/300лв /,ще се купува и проходилка,а може би и столче за хранене-Не знам към коя графа да ги сложа,не са месечни ,но са си Разходи!

Сега ще почна и обувчици да купувам,и ми се струва че разходите само ще се увеличават с растежа на бебето,но не и да намаляват  ooooh!

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 13:33 от sundey

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
 Pineapple, какъв ти е проблемът, че искаш да ни извадиш очите с този шрифт? Не ли чувала, че в интернет големите букви са синоним на крещене Rolling Eyes Невъзпитано е да се крещи!

Гласувам с под 100 лв. Купувам само памперси, мокри кърпички и подложки за сутиен за кърмачки. Козметика купих накуп още преди да се роди, дадох общо към 50 лв. и все още нищо не е е свършило, освен крема за дупе, но купих "Бочко", а той е толкова евтин...АМ и пюрета не давам. Дрехи и играчки унаследи от брат си, купила съм само два анцунга от Джъмбо за общо 20 лв. и две бодита за около 15 май newsm78 Другото са подаръци. Ааа, купих и една активна гимнастика от продавалника на Чико за 40 лв. Почти нищо не съм давала за това бебе, с две думи. Третото хептен без пари ще ми излезне hahaha

Абе като имаш всичко от първото си дете, е лесно. Ако кърмиш - още по. Ако практикуваш ЕБХ, за която аз нямам сили - съвсем.

# 53
  • Мнения: 4 555
Не мога да разбера, защо толкова примиренчески отговаряте? ooooh!
Аз пък не мога да разбера какво наричаш примиренческо. С какво се примиряваме точно?
В момента само мъжът ми работи и пак на месец харчим около 40-50 % от месечните си доходи. Ако трябва да разсъждавам непримиренчески, сигурно всеки месец трябва да тегля останалите в сметката пари и да обикалям магазините в чуденка за какво точно да ги прахосам, само и само да не остане нищо, че иначе много примиренческо ще изглежда  newsm78
Нямам представа колко са скъпи дрехите, обаче щерка ми има три лели в чужбина, които си нямат още деца, но са на възраст за раждане и си умират от кеф да ми пращат колетчета с дрехи и играчки, като започнат разпродажбите при тях. И какво да направя, да ги хвърля и да ходя да купувам и аз, че иначе срамота, колко малка ми излиза месечната издръжка на детето. То и без това има такива, дето не е успяла да ги облече нито веднъж.
Пък колкото и да са скъпи дрехите тук, винаги можеш да разгледаш какво предлагат разпродажбите в ЛаРедут и пак да се сдобиеш с качествени дрехи на не толкова безумни цени.

Според мен ти липсва драматизъм и ти се иска тук всички да реват една през друга колко е трудно, как не стигат парите, как едва свързаме двата края, как с под 1000 лева на месец не може да се гледа бебе.

# 54
  • Мнения: 4 965
На мен децата ми излизат сравнително скъпо удоволствие  Mr. Green.
Като започнем от бременността - по 30 лв. на ден за хормонални инжекции, ама няма да ги смятам.
После: всички необходими неща за вкъщи - креватчета, ванички, количка, столчета за кола, дрешки - еднократно за 2 деца - към 1000 лв. и отгоре.
Понеже бяха недоносени- хапваха специализирано АМ до 6 мес. - 32 лв. кутията (стигаше за 3 дни) + 1 пакет от 10 или 12 памперса всеки ден (не помня вече цената, ама е било средно около 10 лв. на ден).
+ мокри кърпички, козметика, лекарства (най-малкото - Вигантол и нещо за колики).
Обобщено, в първите 6 месеца - за близнаци (само за памперси, храна и дребни неща; т.е. без колички, легла, дрешки и т.н.) - около 200 лв. на седмица (минимум). Т.е. 800 лв. на месец - или по 400 лв. на дете само за храна и памперси.
След 6-тия месец разходите за храна и памперси понамаляват - примерно, вече стигат 4 памперса на ден на дете, а и моите минаха на обикновено АМ (мисля, че беше около 12 лв. кутията - стигаше за около 4 дни + отделно разните пюрета, каши и др.). Увеличават се разходите за дрехи, за забавления дори...
Т.е. 6 мес. - 1 год. сумата за близнаци става около 250-300 лв. на дете на месец или 500-600 лв. за близнаци. Пак не слагам в сумата пари за лекарства или водене на децата някъде.
...
В момента - разходите ми е трудно да ги сметна точно, защото се хранят с това, с което и ние - т.е. разходи за храна отделно от общите за семейството не мога да сметна. Няма отдавна и разходи за памперси, пюрета и кремчета за дупе, но пък има: 1. дрехи, обувки и подобни; 2. такса за градина и такси за разни извънкласни занимания; 3. разходки, почивки и екскурзии - сумата е различна, когато човек е без деца и ако е с деца (по почивки за децата харчим 2 пъти повече, отколкото за нас); 4. книжки, играчки и др.
Средно 400-500 лв. на дете.

# 55
  • Мнения: 159
Знаех си, че все някой ще ме клъвне! Намалих шрифта за да не се дразните, явно някой е много чувствителен!
Да си призная в началото разбрах по съвсем друг начин въпроса. Колко по принцип струва издръжката на едно малко дете в България, ако всичко се купува ново и се храни пълноценно, без да има кой да изпраща от вилата пресни плодове... и друга подкрепа. И може би затова вложих толкова емоции в отговора си. Но щом на някои им стига майчинството и се побират в него, нека изпратят коледна поздравителна картичка на социалния министър.

# 56
  • Мнения: 2 829
На мен също ми излиза евтино- гласувах с 0-100 лв.
Малкия беше на кърма до 6 месеца, а след това захраних педагогически (с храна от моята чиния), та изобщо пари за храна не съм давала. С него ползвах памперси, до към 7-9 месеца, харчехме към 60 лева на месец, сега с бебето смятам да започна ЕБХ по-рано.
Козметика се отказах да използвам, от нея кожата му ставаше суха, сега с бебето пак няма да ползвам. Къпем го или само с бода или със шампоан Па-па - 2 лв. на месец.
Големите ми разходи бяха за количка и кошче за кола, които сега ще ползвам и със бебето, слинг, дрешки, бебефон, одеалца. Сигурно сме изхарчили около 2000 лева общо за всички тези неща, много от дрешките са втора употреба, и понеже ще се ползват от 2 бебета не знам как да ги калкулирам в месечния разход. Дрешките ги купувам по-големи за да ги носи по-дълго, а и много дрешки ми подаряват.
Е, купихме и куп излични неща, като бебешко легло (дребния спеше при нас на спалнята до към 2 г. и сега се премести в отделна стая на легло за големи), биберони, кенгуро и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Знаех си, че все някой ще ме клъвне! Намалих шрифта за да не се дразните, явно някой е много чувствителен!
Не, чувствителна съм точно толкова, колкото трябва. Просто ти обясних как се възприема едрия шрифт в интернет общуването, в случай че не знаеш. Пък ти ако държиш да крещиш - моля Simple Smile
А въпросът в анкетата е пределно ясен - колко е моята издръжка за бебето ми, колко е твоята и т.н. Затова е анкета, с опции. Никой не е питал - стига ли ви майчинството Laughing

# 58
  • Мнения: 185
Ами ние даваме за памперси към 90-100 лв, защото не съм в БГ в момента и тук са по-скъпи, 10-20 лв за мокри кърпички, за храна нщо, засега само се кърмим, козметика - бях купила още преди да се роди за около 30 лв и още имам малко, а и имам подарена, за дрешки и играчки - към 50 лв поне на месец, като се сложат и първоначалните разходи, които бяха около 2000 лв, мисля че средно на месец е към 200-300лв.

# 59
  • Мнения: 378

400-500 лв.

Първите три месеца почти нищо не купувах, освен памперси и козметика - кърмих през това време, дрехи имах много накупени предварително и след това доста подаръци.
Но след това като ми спря кърмата - 100-120 лв. АМ, 60 лв. памперси, 120 лв. пюрета и каши, козметика - 30 лв., дрехи, обувки, играчки - 50-150, но е много относително.Имало е месеци в които не съм купувала нито дрехи, нито играчки, а е имало и месеци в които само за една играчка съм давала 100 лв.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт