Как да го отуча от заспиване на ръце?

  • 12 646
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Вече сме на година и половина и срам не срам още се пристипиваме на ръце. Така и не успяхме да намерим друг начин ... опитвахме варианти, но той си иска да го гушнеш. Лежим, четем приказки, пием мляко ... пеем песни, слушаме Queen  Laughing и въобще въртене в леглото пада ... и най-накрая, когато вече много му се доспи, започва да ме дърпа, да се катери върху мен и вика "земи, земи". Не ми дава сърце да го оставя да плаче по известната метода. Някоя мама дали не е намерила друг по-щадящ детето (а и родителите) подход? Дали има надежда, че някой ден - скоро - той сам ще се откаже от носенето?

# 1
  • Мнения: 199
Ние се приспивахме на ръце. Бях решена да не оставям детето да плаче, не за друго,а защото аз се мъча като плаче и предпочитах да я люлея. Тя сама се отказа,просто една вечер като я взех да я люлея взе да се дърпа и от тогава не ми позволява да я приспивам така.Лягаме и с известно въртене и закачки заспива. Беше на около 7 месеца,аз лично мислех,че повечко време ще мине.Но все пак всяко дете е различно.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Не сме се приспивали на ръце. Радвай се, че все пак имате сигурен метод, който действа. Защото при някои деца (като моя) само оставянето сами в леглото е вариант, което е добре, стига да се получава всеки път... Ще го израсте, не се притеснявай! Hug

# 3
  • Мнения: 682
Моята е по-малка, но свикна  да заспива на ръце или гърда. Но открих най-мощното приспивателно - Негово Величество СУШОАРА  Simple Smile  В момента, който започне да мрънка и да се върти го пускам и резултатът е налице до 5 минути. Мъжът ми даже го записа на диск, който стои постоянно в касетофона в спалнята. Laughing

# 4
  • Мнения: 498
Моята е по-малка, но свикна  да заспива на ръце или гърда. Но открих най-мощното приспивателно - Негово Величество СУШОАРА  Simple Smile  В момента, който започне да мрънка и да се върти го пускам и резултатът е налице до 5 минути. Мъжът ми даже го записа на диск, който стои постоянно в касетофона в спалнята. Laughing

rapunzel развесели ме много с този сушоар. Аз съм по -строга.Големият искаше на ръце,но в един момент реших,че това трябва да се прекрати.Оставих го 3-4 пъти да реве и накрая от рев заспиваше сам.След това сам разбра ,че няма да става на ръце и си заспиваше сам,та така и до ден днешен,дори вече от 7 месеца спи сам в стая.Малката е друго тесто.Нагло до безумие.Там и караница не минава.Пробвах с реването ,но и след 40 мин.рев не заспиваше.От известно време обаче,като я оставя в леглото,разбира се когато усетя ,че й се спи ,и заспива сама Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 814
Моята е по-малка, но свикна  да заспива на ръце или гърда. Но открих най-мощното приспивателно - Негово Величество СУШОАРА  Simple Smile  В момента, който започне да мрънка и да се върти го пускам и резултатът е налице до 5 минути. Мъжът ми даже го записа на диск, който стои постоянно в касетофона в спалнята. Laughing

Само дето при осъзнато вече бебе на 1 г. и половина "белият шум" отдавна не действа.

Melie5, доста мъка ще видиш и ти и детенцето ти. Не искам нито да те плаша, нито да те обезкуражавам. Сама знаеш, че отучването от заспиването на ръце ще е дълъг процес.
Моят племенник беше така, отказа се сам от този начин на заспиване, едва след като тръгна на ясла на 1 г. и 11 м.

# 6
  • Мнения: 176
Ние се приспивахме на ръце. Бях решена да не оставям детето да плаче, не за друго,а защото аз се мъча като плаче и предпочитах да я люлея. Тя сама се отказа,просто една вечер като я взех да я люлея взе да се дърпа и от тогава не ми позволява да я приспивам така.Лягаме и с известно въртене и закачки заспива. Беше на около 7 месеца,аз лично мислех,че повечко време ще мине.Но все пак всяко дете е различно.
И при нас беше така,но с тази разлика, че бяхме на 11месеца.Ако не е заспал на гърдата го гушвам,той ми хваща палците на двете ръци и след малко вече е заспал,после го прехвърлям на леглото му.Успех Peace

# 7
  • Мнения: 789
На ръце не съм го приспивала,защото не обичаше да го люлеем на ръце,но пък иска да сядам до него на леглото му и да му държа ръката докато заспи.Понякога нямам възможност,и се налага да му се скарам.И има ефект.Колкото по-дълго "не ти дава сърце" да го оставиш в леглото,толкоз по-трудно за теб.Не казвам да си крайна,но малко твърдост може да проявиш Peace.Успех!

# 8
  • Мнения: 1 546
Какво те притеснява в приспиването на ръце? И моята дъщеря я приспивам така през деня и не ми тежи. Даже се радвам, че имаме все пак начин за заспиване, защото минахме през един кошмарен месец, когато не заспиваше нито на ръце, нито в количка, нито сама - никак. Shocked Сега през деня я люшвам малко из стаята и заспива. Heart Eyes Вечер след като си изпие млякото я гушвам с мен на спалнята и се правя, че спя и тя е готова. Wink

# 9
  • Мнения: 349
Каката я галех по главичката и така заспиваше.  А сега на малкия му харесва повече да му държа ръчичката, може и двете.

# 10
  • Мнения: 1 981
И ние се приспиваме гушнати - аз седя, а той е полегнал в мен и се подрусваме на спалнята /горкият матрак! Confused/! Това е от два месеца! Преди това беше безкрайно разнасяне на ръце и пеене на песни! Засега не ми тежи, даже ми е хубаво като го гушкам, а и заспива доста бързо - максимумът е 10 мин!

# 11
  • Мнения: 88
Благодаря за отговорите. Проблемът е не , че не искам да се гушкаме, а че вече доста взе да ми натежава. На обяд заспива лесно и бързо, но вечер е трудно. Носим се и се друсаме дълго време - колкото и часа да не е спал, не иска да се укроти, беснее ... докато се приготвим за сън голяма гонка пада. След това започва да си измисля неща, бърбори, иска това, онова и най-накрая е толкова превъзбуден, че не може да се успокои за сън. Весело е, но и изтощително. По принцип е разбрано дете, винаги сме му говорили много, обясняваме, убеждаваме ... но вечер пощурява. Мисля, че проблемът е, че и двамата с мъжа ми работим, цял ден не ни е виждал и вечер е толкова доволен, че просто не иска да се раздели с нас.

Май трябва със съпруга ми да постигнем съгласие по някакъв по-строг подход ... и никакво отстъпване.

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Първо трябва да се научите да заспивате вечер без да се люшкате, а после и по обяд. Когато спряхме с кърменето, с Вики си лягахме на спалнята и тя си заспиваше. Някой път лесно, някой път трудно и с въртене, но свикна. Доста след това, дори чак когато тръгна на ясла свикна да заспива сама на обяд.

# 13
  • Мнения: 3 869
Мисля, че проблемът е, че и двамата с мъжа ми работим, цял ден не ни е виждал и вечер е толкова доволен, че просто не иска да се раздели с нас.

Май трябва със съпруга ми да постигнем съгласие по някакъв по-строг подход ... и никакво отстъпване.

Мели, май си открила проблема. Има деца и деца - някои са много чулствителни и привързани, имат по-силна нужда от контакта с мама и татко. Не бих те посъветвала да то оставяш да реве. Това е равносилно на да кажеш на голям човек "Ти не ме интересуваш, твоите нужди нямат никакво значение за мен".
Моят син първите месец и половина само на ръце заспиваше и често спеше върху някой (освен когато се будеше нощем - тогава беше само с кърмене) - нарочно се го оставях, или беше на ръце, или в слинг. Постепенно започна да се дърпа и да не иска на ръце, но продължх много да го нося в слинг. Сега категорично не иска на ръце, през деня има нужда от полюшване в количката (в къщи, навън в слинга заспива без усилия), вечер и нощем е кърмене.
Сега ще погледна в книгите си за психологията на децата между 1 и 2 г. и ще пиша пак, като намеря приемливи предложения.

# 14
  • Мнения: 2 960
моят син се отказа сам-от раз.Иначе до годинка и два месеца-на обяд все на ръце-друс-друс-люлю-люлю.Мисля,че детенцето само "решава"кога и как му е най-комфортно да си заспива.Проблема е единствено ,че в един момент доста натежават Joy

Общи условия

Активация на акаунт