МЕНИНГИТ-ПОМОЩ

  • 15 992
  • 66
  •   1
Отговори
Колеги и колежки родители имам жесток проблем.Детето ми е на 2,5 години и преди 24 дни се разболя от бактериален менингит ,откриха и и отит зад ушенцето  .Лечението започна нормално и отита изчезна след втората пункция казаха че и менингита е на половина от 15-тия ден на лечението детето вдига безпричинно температура .Павиха му скенер но не откриха нищо и не знаят от какво е температурата .Дайте ми съвет каво да правя да търся ли други доктори или може да е на стресова основа защото на малката и направиха тялото на решето и е много наплашена    и ако някой може да ми даде координатите на професор радков от Варненска окръжна болница

# 1
  • Мнения: 661
КАкво е състоянието на детенцето - жизнено ли е ? КОлко е температурата ? ПОнякога лечението на менингита продължава месец . знаете ли кой е причинителя ?   На кой ден зот разболяването на детето го заведохте на лекар ? 

# 2
от 26дни е в болница тя е на 2,5години  в момента е жизнена но спря да яде има разтройство и вдига до 39градуса температура  периодично     24часа след заболяването му се започна лекуването за бактериален менингит

# 3
  • Мнения: 661
 в какво отделение лежи детето ? има ли други деца в стаята ?

# 4
  • Мнения: 661
Скоро изследвана ли е гръбначно - мозъчната течност ( ликвор ) и какво показва ? Възможно е да става въпрос за възвръщане симптомите на заболяването или някаква вътреболнична инфекция . Но температурата е височка . Сигурно я вдига предимно вечер ?
Детето трябва да е поне три дни без температура ,за да го изпишат .

# 5
  • Мнения: 151
Колеги и колежки родители имам жесток проблем.Детето ми е на 2,5 години и преди 24 дни се разболя от бактериален менингит ,откриха и и отит зад ушенцето  .Лечението започна нормално и отита изчезна след втората пункция казаха че и менингита е на половина от 15-тия ден на лечението детето вдига безпричинно температура .Павиха му скенер но не откриха нищо и не знаят от какво е температурата .Дайте ми съвет каво да правя да търся ли други доктори или може да е на стресова основа защото на малката и направиха тялото на решето и е много наплашена    и ако някой може да ми даде координатите на професор радков от Варненска окръжна болница
Моя съвет е да потърсите второ мнение,защото менингита е сериозна болест.През 1985 г. (тогава бях на 9г.) прекарах вирусен менингит и лежах 40 дни във Инфекциозна болница - Варна.При мен го хванаха на 3-тия ден,но още си спомням ужасната болка в главата и кошмара от инжекциите в дупето CryЗа детенцето ти това е голямо изпитание CryНяколко дни преди изписването започнах да вдигам температура над 38 градуса,но сама си бях виновна,защото плачех постоянно CryНе казвам,че това е причината за темп. при твоето детенце,но е възможен вариант. Но все пак би трябвало лекуващия лекар да даде разумно обяснение за повишаване на температурата,а ако той не може , значи не е там мястото на детенцето CryАко искаш ,довечера ще погледна вкъщи епикризата и ще ти кажа кой и как ме е лекувал,но оттогава са минали много години и не знам дали ще ти е от полза. Детето ще се оправи,не се отчайвайте -потърсете и друго мнение все пак.Ако с нещо мога да помогна - насреща съм WinkГоре главата и пиши как се развиват нещата Wink

# 6
  • Мнения: 661

mimzy ,

Не винаги може да се даде точно обяснение на болестните състояния . Не сравнявай твоето състояние с това на детето , защото има заболявания ,които протичат по -леко при деца , отколкото при възрастни . Детето ще се оправи - това е сигурно . Менингитът е сериозен , но това зависи от много неща - от причинителя , от състоянието на имунната система , от наличието или не на усложнения , на придружаващи заболявания и още от много други неща . Детенцето ще се оправи ! То е било в реконвалесцентен период - просто се е появило нещо , което е причинило тази висока температура . Но като се има впредвид колко лесно дечицата вдигат температура .  Просто трябва още малко време . ЗА второто мнение съм съгласна , но нека да е лекарско !

# 7
утре се надявам да ми дадат епикризата  но незнам във Варна към кой доктор или в коя болница да отидем     ако можете да ми препоръчате някой специалист ще съм ви благодарен   ,,        втората пункция ни я правиха на 15-тия ден и резултатите бяха дори докторът каза че е на половина от първата пункция       преди малко бях при детето и то е оплаква че го боли главата и днес е имало 38,5 градуса температура

# 8
  • Мнения: 661
Освен главоболието , което е "нормално " , когато има някаква инфекция , трябва да има и други симптоми , за да се притесните . Как така ще дават епикризата ? Пак ще го кажа - по закон детето трябва да е три дена без температура , за да бъде изписано .
Не мога да кажа да не се притеснявате , но съм сигурна ,че всичко ще е наред  Hug

# 9
  • Мнения: 322
Желая късмет!

# 10
  • Мнения: 151

mimzy ,

Не винаги може да се даде точно обяснение на болестните състояния . Не сравнявай твоето състояние с това на детето , защото има заболявания ,които протичат по -леко при деца , отколкото при възрастни . Детето ще се оправи - това е сигурно . Менингитът е сериозен , но това зависи от много неща - от причинителя , от състоянието на имунната система , от наличието или не на усложнения , на придружаващи заболявания и още от много други неща . Детенцето ще се оправи ! То е било в реконвалесцентен период - просто се е появило нещо , което е причинило тази висока температура . Но като се има впредвид колко лесно дечицата вдигат температура .  Просто трябва още малко време . ЗА второто мнение съм съгласна , но нека да е лекарско !
Аз съм много далеч от идеята да сравнявам моето състояние с това на малкото детенце!Аз също бях дете и изразявам мнение единствено и само защото съм минала през същия кошмар.Аз също вдигах температура и обяснявам причината.Ако с нещо бих могла да помогна с радост ще го направя,защото знам какво е менингит ,а от 13 г. съм майка и само мога да предполагам какво преживяват родителите в момента.А при положение,че детето е нестабилно ,въобще не може да става дума за изписване.При менингита ,възстановителния процес е точно толкова важен,колкото самото лечение.При мен той продължи 2 години!

# 11
  • Мнения: 151
утре се надявам да ми дадат епикризата  но незнам във Варна към кой доктор или в коя болница да отидем     ако можете да ми препоръчате някой специалист ще съм ви благодарен   ,,        втората пункция ни я правиха на 15-тия ден и резултатите бяха дори докторът каза че е на половина от първата пункция       преди малко бях при детето и то е оплаква че го боли главата и днес е имало 38,5 градуса температура
Има ли вече информация за състоянието на детенцето?

# 12
  • Мнения: 8
днес накарах докторите от шумен да я изпишат и я заведох във варна в инфекциозна болница към света анна      на първи впечатления идетето е по спокойно      намериха му веничка и виче си приема антибиотика венозно както трябва    утре ще знам повече

# 13
  • Мнения: 8
благодаря ви на всички за разбирането и подкрепата    ще продължавам да ви осведомявам

# 14
  • Мнения: 661
ДА разбирам ли от написаното ,че сай давали антибиотика през устата ?! Досега ?

Общи условия

Активация на акаунт