Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 577
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 817
Такааааа, вече имам изрязан проект на къщичка. Пратих ориентировачна снимка на съпружеското тяло и му казах, че искам проект. Той се ухили и попита дали не искам първо да я даде на архитект, после той щял да ми направи конструкциите, а накрая може и ВиК и електроинсталации да й сложат. Но въпреки, че ми се смее я е сметнал и начертал, така че другата седмица ще правя медена къщичка. Изпитвам голям ужас как ще се оправя. Сютискайте палци, моля!

# 361
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Такааааа, вече имам изрязан проект на къщичка. Пратих ориентировачна снимка на съпружеското тяло и му казах, че искам проект. Той се ухили и попита дали не искам първо да я даде на архитект, после той щял да ми направи конструкциите, а накрая може и ВиК и електроинсталации да й сложат. Но въпреки, че ми се смее я е сметнал и начертал, така че другата седмица ще правя медена къщичка. Изпитвам голям ужас как ще се оправя. Сютискайте палци, моля!

Ако не е много нахално можеш ли да постнеш и тук шаблоните Rolling Eyes...

# 362
  • Мнения: 4 358
Жужкамного хубави сладки.Браво Peace.
Момичета снощи преглъщах на сухо - в ума ми беше Щолен и АКК - ог прекалено гледане на снимки тук Heart Eyes
Още не съм ги направила а ги сънувам.Като започна да ги пека с този аромат дето го описвате не знам как ще се удържа hahaha

# 363
  • Мнения: 6 734
irkata1984 ,тези сладки са на Танита.Харесваш си някоя рецепта за сладки от маслено тесто и след като го омесиш го разделяш на две.В едната половина слагаш червена боя,в другата - какао.Правиш си фитилчета и ги усукваш едно с друго.
Ето ти една рецепта за такова тесто:

Маслено тесто за сладки
Продукти:
250 гр кр.масло
100 гр пудра захар
250 гр нишесте
100 гр брашно
1 п. ванилия
Приготвяне:   Маслото,захарта и ванилията се разбиват на пухкав крем.Брашното и нишестето постепено се прибавят към крема.Замесва се тесто,което се прибира за един час в хладилник.След това може да се разточи и да се изрежат фигурки или да се направят топченца или други формчки по ваше желание.Пекат се на 180 С около 10-тина минути.

Jujka ,чудесни са  Peace .

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 12:44 от 2в1

# 364
  • Мнения: 2 708
Малееейййй Жужка, страхотни са. Оххх и аз искам, ама за по нататък съм ги оставила....
Много хубаво са ти се оформили, не са разкривени, пък и си ги лъснала, като за изложба просто.....



Иначе ванилените кравайчета то в рецептата си пише, че като се замеси тестото, може да се замрази, така че може да си забъркаш 2 дози и да си разделиш заготовката в пликчета или кутийки, според това на колко пъти искаш да ги печеш и после само вадиш, леко в МВ и готово.

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, пускам няколко линка за къщички в които има шаблони:

Къщичка 1
Къщичка 2  - Gingerbread House Drawing
Къщичка 3
Викториански стил
Още една
Част 1 Част 2

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Jujka изглеждат страшно апетитно, чудни са ти сладките   bouquet
Момичета, разкошни красоти правите всички. Аз още нищо не съм направила  Embarassed покрай малкото зверче, все не ми остава време. Но трябва да се стегна и да замеся нещичко тези дни Crossing Arms
irkata1984 Тези  сладички наистина изглеждат чудесно, залавяй се за работа и чакаме фото  Mr. Green Hug

# 367
  • Мнения: 364
За днес бях планувала да направя джинджифиловите сладки,но съм болна и ще оставя за през укенда #Cussing out #Cussing out

# 368
  • София
  • Мнения: 6 265
2в1, благодаря за рецептата на масленото тесто - после се пакт, нали? Знам,ч е е тъп въпрос, ама да съм сигурна. И аз храесах тези сладки на Танита, страхотно изглеждат.

За днес бях планувала да направя джинджифиловите сладки,но съм болна и ще оставя за през укенда #Cussing out #Cussing out

До Коледа ще издържат ли? И аз много се чудя кога да почна сладките, ама май ще е след 1 декември, въпреки,ч е този уикенд ще съм свободна. Не ми се рискува май да ги държа 4-5 седмици.

# 369
  • София
  • Мнения: 1 817

Ако не е много нахално можеш ли да постнеш и тук шаблоните Rolling Eyes...

Само да ми ги изпрати и ще ги публикувам.

# 370
  • Мнения: 6 734
2в1, благодаря за рецептата на масленото тесто - после се пакт, нали? Знам,ч е е тъп въпрос, ама да съм сигурна. И аз храесах тези сладки на Танита, страхотно изглеждат.

Пекат се , да.Редактирах си поста по-горе  Peace .

# 371
  • Мнения: 132
2 в 1 ,много ти благодаря и за отговора,и за рецептата.Радвам се,че сте уточнили,че се пекът,защото и аз се чудех относно това  Blush Определено изглеждат много добре.  bouquet

# 372
  • Мнения: 315
накиснах АКК-то сутринта Party
мога ли да пека довечера?все едно съм го накиснала снощи и пека на другата сутрин? newsm78

# 373
  • Мнения: 1 210
И аз искам да съм тук, пък макар и само като гладна хрътка да душа наоколо  hahaha Joy
Страхотни сте, момичета, страхотни са и творенията ви- не мога да им се нагледам!   bouquet
Аз, поради оскъдЪК на време и оскъдЪК на умения, ще се включвам по- рядко, с нещо изпитано и сигурно  Peace Меденките на Джули (но няма да правя елха от тях, че миналата година си останаха неизядени), на Наталинка рохличките и мисля да пробвам щолена.
И естествено, да попитам- тази специална форма за печене на щолен от къде се купува? И изобщо намира ли се, тъй като аз я виждам за първи път.
Успех на всички поливащи, сиропиращи, извайващи и творящи коледни магьосници  Hug

# 374
Пепи - благодаря за линковете за схеми за новогодишни къщички...но може ли да преведеш поне една от рецептите за тестото и как се прави, как се оформя....и т.п.  - предполагам не съм единственната незнаеща английски! 

Общи условия

Активация на акаунт