Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 610
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 405
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Браво, момичета smile3501

Аз вчера затворих в буркани плодовата смес и сега отлежава на терасата...миришеше невероятно Joy Тези дни ще взема рецептата за Bread Pudding-a, който мъжът ми иска да му приготвя за Коледа. Май за следващите 2 седмици нищо друго не съм запланувала. Само трябва да си намеря тавичка за мъфини, защото тук нито в Билла, нито Пикадили, нито магазинчетата за домашни потреби наоколо имат. Евентуално остава Метро newsm78

Спорен ден на всички  bouquet

По едно време имаше в Кауфланд,даже бяха на промоция.

# 406
  • Варна
  • Мнения: 3 885
За запис да кажа, че миналата година направих само джинджифиловите сладки и обрах овациите. Сега ще ги повторя, ама искам и още нещо. Маслено-лимоновите бисквитки правих за Великден, но нещо не се харесаха  Thinking

# 407
  • Мнения: 3 770
gretacvetina , много са ти хубави бисквитите даже !  Peace И аз ще ги правя , но ще внимавам много с печенето , че май бързо се изпичат !  Rolling Eyes

Narina
, в Метро Пловдив има такива тавички за мъфини - тефлонови с 12 формички , струваха около 7 лв.Предполагам , че  в другите магазини от веригата ще ги има !
  Peace

# 408
  • Мнения: 6
Мили мами давам ви една рецепта за коледни салатки ето я и нея:
180 г краве масло
 80 г пудра захар
1/2 чаена лъжичка бакпулвер
 250 г брашно, канела.
готви се така:
 Маслото се разбива със захарта до побеляване. Прибавят се канелата и брашното с бакпулвера. Замесва се тесто и се разточва на кора с дебелина 1/2 сантиметри. Реже се с накъдрени формички с три различни големини. Пекат се в умерена фурна. След това се слепват с крем или мармалад по три една върху друга, Слага се по една вишничка. Поръсват се с пудра захар.
  smile3521 newsm03  chef

# 409
  • София
  • Мнения: 618
Ако на някой му трябват сушени череши, и всякакви плодове, има на Кирковския пазар. Като се тръгне от Лъвов мост към Пиротска от лявата страна. Има магазин за кафе, ядки , подправки и сушени плодове Peace
100 гр. черешки-1лв.

# 410
  • Мнения: 3 770
papsinka , точно щях да те посъветвам да публикуваш рецептата за салатките в другата тема и прочетох продуктите !  Wink Моля те , редактирай заглавието на Коледни сладки /а не салатки !  Laughing / и го сложи самостоятелно над рецептата , за да сложа линк на първа страница !  Peace

# 411
  • Мнения: 6 760
Понеже сега си преглеждах рецептите с дребни сладки,за да си избера кои точно да правя, ви предлагам да пробвате едни много хубави на Йоли от Гответе с мен .Ето оригиналната рецепта.Правих ги миналата година и тази непремено ще ги повторя.Те не трябва да престояват,така че може да си ги направите,когато наближат празниците.Аромата е наистина съвсем коледен  Peace .

И понеже повечето от вас си имат сушени черешки  Crazy ето още едни,които са от руски сайт,но не помня кой точно (или Кукинг,или Кухарка)  Embarassed

Шоколадово-вишневи сладки
Продукти:
1 ¾ ч. брашно
1 ¼ ч. какао
2 ч.л. сода
¼ ч.л. сол
280 гр масло
1 ч. захар
¾ ч. кафява захар
2 яйца
¼ ч.л. ванилия
300 гр полусладък шоколад (настърган с нож за хляб,за да има по-едри парченца)
1 ½ ч. сушени вишни
Приготвяне:    Пресейте брашното,какаото,содата и солта.С миксер разбийте маслото с двата вида захар,докато побелее.Добавете яйцата и ванилията и бийте докато сместта стане еднородна.Намалете скоростта на миксера и добавете сухата смес.Разбивайте докато всичко се смеси добре.Като разбърквате с дървена лъжица,добавете шоколада и вишните.От тестото направете топчета с диам. 3 см,наредете в тава върху хартия и печете на 175 С около 10 мин.Оставете да се охладят в тавата.Тестото може да се замрази завито във фолио и преди печене да се размрази.

Ето още едни,пак от там,които може да ви се сторят малко странни,но всъщност са много хубави особено за любителите на шоколад.Не се притеснявайте не лютят ....... много  Laughing . Ако обичате шоколада на Линд с люта чушка ще ме разберете  Flutter

Шоколадови бисквитки с пипер
Продукти:
210 гр натурален шоколад
90 гр шоколадов чипс (парченца шоколад)
75 гр краве масло
2 яйца
2/3 ч. захар
3 ч.л. прясно смляно кафе
½ ч. брашно
¼ ч.л. прясно смлян черен пипер
¼ ч.л. лют червен пипер
¼ ч.л. бакпулвер
щипка сол
2/3 ч накълцани ядки (по желание)
Приготвяне:   Разстопете шоколада и маслото.Разбъркайте до еднородна смес.Разбийте яйцата със захарта,кафето и пипера,докато увеличат обема си.Пресейте брашното с бакпулвера и солта.При непрекъснато разбиване към яйчената смес добавете шоколадовата.Сложете и брашното като разбъркате само докато сместа стане еднородна.Прибавете чипса и ядките.С лъжичка слагайте в тава покрита с хартия на по-голямо разстояние.Печете на 180 С за около 7 мин или докато тестото се наддигне и се образуват пукнатини.Извадете и оставете в тавата да се охладят.

# 412
  • Мнения: 332
Вчера опекох АКК но изгоря отвън.Направо е черен а го пекох 2 часа и половина.Сега не знам какво да го правя?Дали ще омекне до Коледа?Дали да го изтържа?Вие какво ще кажете?

# 413
  • Мнения: 2 708
Скаличка да каже, тя се бори със същия проблем.

Но то не ти пречи да го поодялкаш от тук от там, да махнеш това поизгорялото и тогава да я загърнеш душичката и да си я отглеждаш от тук нататък Peace

# 414
  • Мнения: 332
Поодялкох го аз.Притеснявам се да не горчи когато се яде.Иначе вече втори ден цялата къща мирише на канела.И ми е едно вкусно.Всички питат къде е кекса но аз съм го скрила и не го давам.

# 415
  • blizo do moreto
  • Мнения: 71
       А меденките на Джули кога украсявате, като ги приготвите или малко преди коледа

# 416
# 417
  • Мнения: 1 440
Ооооооо, Пети, сладкишит изглежда умопомрачително......Направо ми премаля (страстна почитателка съм на ябълковите пайове Peace)

Момичета, благодаря за информацията. Тези дни отивам на пазар за тавичка Joy

# 418
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Аз писах, а поста ми не е публикуван. Исках да кажа ,че сте страхотни. От вас черпя идеи за нова година и коледа. Аз ще правя баклавата на Айля и торта.Но вие ме заинтригувахте с тези сладки ще ги направя някои от тях.

# 419
  • София
  • Мнения: 1 819
Моят АКК е един такъв мек... май го поолях. Миналия път го полях повече май, дали не съм го прецакала????

Общи условия

Активация на акаунт