Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 597
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 223
Здравейте момичета!
Вече и аз мога да се похваля, че направихме нещо вкусно - Коледните сладки на Зори! Станаха вкусни, но на външен вид много не успях да ги докорам...  chef Сега искам нещо да направя и сладки, които да украся с глазура, но не знам дали ще се справя с приготовлението на глазурата! Close-mas:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=315757&view=3&pid=9252285

# 1 156
  • Мнения: 278
steffi_k Много са ти хубави сладките. Продължавай все така.  chef

# 1 157
  • Мнения: 4 358
steffi_k Много са ти хубави сладките. Продължавай все така.  chef
Peace Peace Peace
Ама и твоите pepita66 си ги бива.Мачо останаха ми очите в твоята къщичка - върха е Peace
vesi_127 - има защо да не са останали меденките.Много са хубави затова Peace.
Гелава забравих да ти похваля Щолена в другата тема Peace.Докарало си го суперски.И сладките също.Ама то няма как иначе с тази помошничка дето се вижда лееекинко на снимката Wink Hug
И аз направих Щолените.Много съм доволна от тях.Държаха се прилично.За разлика от АКК - то.
Ето ги вече напудрени -
От половин доза по рецепта на Джемма излезе това чудо.
Тука разправяте, че ви ядат сладките.Аз съм като куче Joy нищо не давам.Ай са пипнали ай съм спряла да правя останалите сладкиши hahaha
А ooooh! щях да забравя.
Честито на всички който празнуват днес  bouquet  bouquet  bouquet.Да сте живи и здрави Hug
Връщам се да допиша - само единия Щолен е печен във продълговата форма за кекс.След като прочетох ,че разделени със преграда в голяма тава Щолените се разливат какво мислихте изобретих аз Joy - направих си от пекарска хартия и телбод канцеларски продълготави съдчета като формичка за кекс.Втория Щолен и този малкия пекох в такива съдчета.Не се разляха Peace.
Даже този дето го пекох така ми харесва повече от другия във истинската форма за кекс.По като купешки стана на вид.

# 1 158
  • Мнения: 2 708
Еееей Бъни догодила си ги Hug Hug Hug Чудесни изглеждат. Даже и снимката ти е по добра, на фона на онази с питката с орехи, тази е направо като е фотографска изложба. Peace Знаеш, че си те бъзикам аз теб, но наистина изглеждат като купените. Пък и не си страдала като за АККто, браво на теб. Сега поне се надявам да си се поуспокоила, че няма да те гонят, че все беше сдала багажа като го поопърли негово височество hahaha hahaha hahaha

# 1 159
  • Мнения: 186
Най-накрая понапудрих моята щура къщура. Резултатът хич не е за показване, но като знам какво ви представих ...Embarassedhttp://media.snimka.bg/1500/009255505-big.jpg. Определено ще има поправителен изпит, но вече зная как Peace

vesi_127, много красиви меденки!

# 1 160
  • Мнения: 269
Ivane, ти се шегуваш, нали?
Това не е къщичка, а едно разкошество! Зимна приказка направо...
Страхотна е! smile3521

# 1 161
  • Мнения: 1 122
Съжалявам, че чак сега пиша, но тези дни бях много заета. Борих се с 3 торти и направо станах  #Crazy

max-mama не знам с мас как ще стане. Не съм пробвала.

mari_eta тези на снимката са правени точно с такъв щприц.

Ivane какъв поправителен? Тази е страхотна. Наистина е като зимна приказка.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 01:41 от stasi76

# 1 162
  • Мнения: 1 461
Диди дай линк за тези райски сладки  Laughing

аз правих меденки по тази рецепта но незная на кого е от тук я взех

Меденки

800гр брашно
280 гр пудра захар
120 гр твърд маргарин или масло
5 с.л. разтопен мед
2 яйца
2 жълтъка (белтъците се запазват за глазура )
2 ч.л. сода за хляб
2 ч.л. подправка за меденки ако не намерите смес от смлени джинджифил, канела ,щипка кардамом ,звездовиден анасон
Размесваме добре сухите продукти  правим кладенче и чукаме яйцата ,меда не трябва да е горещ ,само леко топъл и накрая нарязваме на късчета мекото малсо.Месим до образуване на меко и глатко тесто в наалото може да ви се струва че има нужда от още течност но не правете грешката да слагате след известно време брашното усвоява мазнината и става чудесно тесто което не лепи .хубавото на тестото е че веднага може да се работи с него.

МОЛЯ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА МИ КАЖЕ НА КОГО Е ТАЗИ РЕЦЕПТА
Правила съм и по други рецепти меденки но с тези обрах овацийте страшно вкусни

# 1 163
# 1 164
  • Мнения: 6 015
Невероятна тема   bouquet

# 1 165
  • София
  • Мнения: 618
Бъни страхотно си се справила. И тъкмо навреме идваш с идеята за форми за щолените.Аз съм ги планувала за днес та ще видим. А като си направи от хартия съдовете, пак ли ги постави в голямата тава newsm78

Ivane защо така скромничиш, аз направо ахнах по къщичката ти.

kar4ita това са меденките на Джули Peace

# 1 166
  • Мнения: 186
Най-накрая понапудрих моята щура къщура. Резултатът хич не е за показване, но като знам какво ви представих ...Embarassedhttp://media.snimka.bg/1500/009255505-big.jpg. Определено ще има поправителен изпит, но вече зная как Peace

vesi_127, много красиви меденки!

Ivane, къщичката е страхотна - много ми харесва направо си е като от приказките.  bouquet
vesi_127, много красиви меденки! newsm10

# 1 167
  • Мнения: 1 313
Моят щолен е готов - малко безформен, леко по прегорял и доста твърд Blush Чудя се дали ще омекне малко до Коледа? Как мислите?

Ivane, на мен също много ми хареса къщичката - не се подценявай  bouquet

# 1 168
  • Мнения: 186
Не съм и очаквала, милички, че сте толкова гостоприемни и добронамерени. Благодаря ви!   bouquet
Отскоро навестявам кулинарния форум и отскоро са  желанията ми да направя нещо "по-така". Не смятам, че скромнича, по-скоро очакванията ми се разминават с възможностите ми. Но смятам, че с времето ще придобия нужната рутина. Тук има невероятни майсторки и летвата е много висока!
Относно къщичката, kar4ita , нищо по-различно от това, което се изписа до момента по темата. Както казах по-напред в темата я правих по рецептата на Роси. А тази, за която питаш е на Джули от Наталина. Слепвах с белтъчена глазура. А мое въведение с цел заличаване следите от неумелото слепване е облепянето на стрехите с шоколадови пръчици, а покрива и основата посипах с кокосови стърготини.

# 1 169
Направих щроленаа  Wink. И аз харесвам този дето беше извън тавичките за кекс.
Сега събирам сили за линцерови сладки.

Общи условия

Активация на акаунт