Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 607
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Момичетя, дълго време не съм правила нещо домашно на любимците си и поискаха вита точена баница! Моля, помогнете ми с рецепта! Hug

# 1 681
  • Мнения: 1 269
Да отговоря за шоколадовата глазура. Най- добре става според мои наблюдения с малко течна сметана.
за меденките глазурата я направих с твьрд шоколад /около 100 гр./ и масло /около 40 гр./.

# 1 682
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
На всички, които по една или друга причина не правят АКК, но искат на коледната трапеза да имат ароматен кекс със сушени плодове и ядки, мога да предложа рецепта за коледен кекс, който приготвих онзи ден и много ни хареса:

Коледен кекс (Saint Nicholas bread)

Продукти:
2 ½ ч.ч. брашно (или 2 ч.ч. брашно и ¾ ч.ч. натурално нишесте)
1 ¾ ч.ч. захар
2 ч.л. бакпулвер
щипка сол
2/3 ч.ч. меко масло (маргарин)
1 ч.ч. прясно мляко
2 ч.л. бренди (аз използвах вишновка)
4 големи яйца (или 5 по-малки)
½ ч.ч. стафиди
½ ч.ч. нарязани сушени череши
½ ч.ч. натрошени орехи

Приготовление:
От брашното се отделят 2 с.л. и в тях се овалват плодовете и орехите.

В голяма купа се смесват останалото брашно, захарта, бакпулвера и солта. Разбъркват се добре. Прибавят се маслото, млякото и алкохолът. Разбива се с миксера на средна степен. Чукват се яйцата и разбиването продължава още 2 минути. Накрая се прибавят плодовете и ядките.

Сместа се изсипва в предварително намаслена и набрашнена форма за кекс и се пече в предварително загрята фурна на 180 градуса.

Приятен апетит!



Забележка: Аз приготвих кекса по моята технология, по която обичайно правя кекс. Първо разбивам белтъците с част от захарта, след това  жълтъците с останалата захар. Към тях прибавям на части маслото и млякото, като ги редувам. Бакпулвера размесвам с брашното и сипвам от него на части, докато сместа го поеме изцяло. Прибавям сушените плодове и ядките и накрая – лъжица по лъжица разбитите на сняг белтъци.

За този кекс освен черешите сложих и сушени кайсии и ягоди, както и малко лимонова и портокалова кора, с които стана още по-ароматен. 

По същата рецепта може да се направят и Saint Nicholas cupcakes:

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 10:19 от vesi_127

# 1 683
  • Мнения: 248
Fleur, влез в сайта на Веселият готвач и там имам моя рецепта за дърпана вита баница. Рецептата е изпитана и много сполучлива, ако я изпробваш няма да съжаляваш. Пиши после какъв е резултата!

# 1 684
  • Мнения: 364
Здравейте тук в този сайтhttp://kulinar.gbg.bg/index.php?area=1&p=recipe&id=4354 има невороятни рецепти   bouquet

# 1 685
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Благодаря sve gergieva и мистерия. Намерих твоята и сега ще я препиша щом е изпитана!  bouquet

# 1 686
  • Мнения: 2 708
Момичета, на линка, който ви давам съм снимала идея Какво правя сладките - като на тази и следващата снимка се вижда. За колегите са целофановите пликчета, за някои по близки колеги и кошнички, а за роднините - систър и мама и ..... ще има други кошнички, по-големи - купих си и във формата на сърце и кръгли - да са живи и здрави китайците, дето имат магазинче баш в центъра на София за такива бамбукови кошнички Joy Joy Joy За който се интересува от магазинчето, току що го написах в другата ни тема- "Ти какво сготви,снимай покажи". Peace

# 1 687
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ехе, Кирше, страхотни изненади  bouquet!

Веси127, чудесен е, нямам думи направо Crazy...

# 1 688
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, линцеровите сладки на Наталина са нещо БОЖЕСТВЕНО!!!!!!!
Започнах да ги правя с много скептицизъм, защото тестото ми изглеждаше доста простичко, но след като ги опитах, направо се втечних от кеф! Страхотно ми напомнят на най-любимите ми датски масленки, поръсени отгоре с кристална захар, в едни големи сини метални кутии, продават ги по фришоповете. Умирам за тези сладки!!! Линцеровите са от същото тесто, както сега установих. Мисля, че едва ли ще устискат до Коледа Embarassed Embarassed Embarassed
Утре ще правя капучиновите звездички Simple Smile Направо нямам спирачки Joy
Другите линцерови сладки с шам фастъка не направих, защото така и не разбрах със солени ядки ли се правят Rolling Eyes

# 1 689
  • София
  • Мнения: 2 658
vesi, чудесен кекс!
Krische, супер подаръчета си направила, браво на теб.

Аз днес направих две малки кошнички по рецепта на 2в1 и довърших украсата на меденките ми. Утре ще снимам и покажа. Остава ми да направя и две пълнени тикви за Бъдни вечер.  Simple Smile

belinda, няма проблем да направиш със солена ядка, солта подчертава сладкото, а няма да се усеща.  Peace

# 1 690
  • Мнения: 1 777
Ето още едни сладки подходящи за Коледа. Simple Smile


Колачки




1пакетче Филаделфия крема сирене
1ч.ч. масло(стайна температура)
2 ч.ч.брашно
1ч.л.течна ванилия
конфитюр

Смесваме крема сиренето, маслото и ванилията.Добавяме постепенно брашното.Готовото тесто оставяме за 2-3 часа в хладилник да се охлади.Охладеното тесто разточваме на тънко и режим на квадратчета.Посредата на всяко квадратче поставяме по 1ч.л.конфитюр и завиваме.Поставяме в тавичка на разстояние и печем на 180 градуса за 30-35 минути.

# 1 691
  • Мнения: 3 770
Здравейте , момичета ! Не съм писала много скоро , но разгледах всичко - невероятни неща сте показали ! Не мога да изброя всички , но поздравления за труда и желанието , с което подготвяте сладкишите за Коледа !  bouquet

Аз днес слепих линцерите със сладко , на Коледа ще ги поръся с пудра захар.Снимки тогава !  Wink Днес правих едни сладки , които ми стават фаворити , даже преди райските - Сладки с орехи и шоколад :


# 1 692
  • Мнения: 940
Току що сложих да се пекат шоколадовите маслени бисквити (shortbread) от 12 Days of Cookies.

Сладките със шам фъстъка се правят със солени ядки. Стават.......мммм, нямам думи просто.

# 1 693
  • София
  • Мнения: 3 816
* *•● Диди ●•* * , много са изкушаващи, може ли рецептичката?  Simple Smile

# 1 694
  • Мнения: 2 708
Петя, я да почиваш ти.  Naughty И кошнички правила #Crazy 14 кг-мова торта като Ванчето не искаш ли да спретнеш Joy Joy Joy Ама тая Коледа нещо съвсем пощуряхме. Аз да си призная все съм полудявала, ама чак пък толкоз не съм..... hahaha hahaha hahaha и още съм планувала и пуйка ще правя ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт