Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

Здравейте!
Имам следния проблем,
дъщеря ми /на 6г./ е с обратна захапка.
Видимо не личи, но явно трябва да се вземат мерки.
Заведох я при моята стоматоложка, и тя ми обясни, че трябва да мине още поне една година, и да си е сменила първите четири млечни зъба, за да се предприеме някакво действие.
От друго място, където не я заведох да я видят, а само попитах, ми казаха, че незабавно трябва да се действа ...

В чуденка съм как да постъпя, и дали ако я зяведа още някъде на преглед, няма да ми кажат нещо съвсем различно от горните две  Thinking

Моля, за вашето мнение!
Предварително Благодаря!    bouquet
Цитирай

Белгия/София

Аз пък знам, че този проблем не може да се коригира  Thinking Това е костна структура на челюстите, а не дефект на зъбите. Може и да греша, де, така знам  Peace
Цитирай

Аз пък знам, че този проблем не може да се коригира  Thinking Това е костна структура на челюстите, а не дефект на зъбите. Може и да греша, де, така знам  Peace

Казаха ми, че има няколко начина за корекция.
Единият е с избутване назад на долната челюст, с нещо като шина, но знам, че е доста балезнено  Tired
Цитирай

Белгия/София

Аха, ясно. Дано стане. Дъщеричката ти навита ли е да пробва?
Със сигурност е добре да потърсиш още мнения. Успех  Smile
Цитирай

Варна

Дъщеря ми е с дълбока захапка и преди време ни отговориха както на вас, т.е. няма за къде да се бърза. Така и направихме и сега вече всичко е наред. Проблема е отстраним и наистина е необходимо да е с постоянните си, поне 4 зъба. И не, не е болезнено. Само в началото чувстват дискомфорт и лека болка, но за ден два отшумява. Процеса е бавен, нищо не става изведнъж. След това, на всяко натягане на шините, пак ще има леко неприятни усешания, но пак за кратко.
Успех с борбата и не се откзвайте!  bouquet
Цитирай

гр. Варна

Синът ми е на 5 г. и когато пломбирахме едно зъбче преди време ми казаха, че отива към обратна захапка и ще трябва да посетим ортодонт, който да ни обясни кога ще се сложи шина...Но доколкото разбрах поне към 7 год.възраст трябва да стане. Ти си направи консултация с такъв специалист, така е най-добре.
Цитирай

Благодаря ви за отговорите    bouquet

Северина, би ли дала малко повече инфо  Praynig
За самите шини, за колко време се слагат и въобще каквото друго се сетиш и може да ми е от полза   Hug    bouquet
Цитирай

Варна

За колко време е индивидуално. Ние ги носим нашите вече 4-та година, но не заради захапката. Като започнаха да излизат постоянните зъби един по един се разбра, че ще трябва да им правим място, че някои трябва да се подпрат, други да се завъртят и т.н. Имаме още работа,макар и да сме на финала.
Важно е да има постоянство в носенето на шините. Да няма прекъсвания пък били и те за по 2 часа. На моята приятелка детенцето беше с обратна захапка, не си носеше редовно шините и момента (6 клас е) се наложи да носи брекети за по 2000лв. Peace Друго какво..... ходи се периодично, на около 2 седмици да се натягат и наместват. Казвам "шините" в множествено число, защото обикновено се слага долна и горна, които се зстъпват в затворено положение по определен начин, така че да изместват проблемната челюст в правилната посока.
В началото ще фъфли доста когато говори и слюкоотделя повечко, но с времето ще свикне и няма да и пречи.
Не се сещам друго, ако имаш питанки питай, дано да мога да отговоря.
Цитирай

Здравейте,
Искам и аз да помогна до колкото мога. Моя приятелка имаше този проблем. Първо и сложиха брекетите, за да и преместят горната челюст напред. След това и направиха операция, с която и прибраха долната челюст навътре. И доколкото знам лечението и е продължило около 2 години, струвало е от 6000лв-8000лв всичко, ортодонтия +намесата на лицевочелюстен хирург. Така, че ако сега изпуснете момента(което не ви препоръчва) може и в по голяма възраст да се оправи.Ефекта при нея беше поразителен, едва я познах. Стискам ви палци всичко да е наред при вас. И ако можете да вземете поне 3, 4 мнения на лекари няма да ви навреди. Успех!!!
Цитирай

там някъде

Може да се коригира, но трябва постояннство  Peace

Аз съм била с обратна захапка. Била съм на 6 години, когато приятелка на майка ми ме забелязала, че съм с обратна захапка. Помня, че ми ушиха шапка, която слагах всяка вечер,  спях с нея. Носих я включително и когато бях първи клас, т.е общо около 1,5 - 2 години. Спомням си я много добре беше от бяло хасе, имаше една лента обиколка на главата, а отгоре бяха кръстосани още две ленти, едната от които стигаше до ушите, а другата отпред на челото и отзад на тила, отстрани на кръстоската при ушите имаше две копчета, на тях се закачаше ластик, който стигаше долу до брадичката, а на брадичката имаше едно парче по формата на брадичката и в двата му края беше зашит ластика, ама го обясних  Rolling Eyes  дали ще ме разберете newsm78. Спомням си и че този ластик отвреме на време го скъсяваха /фатката беше като го сложа да ме стяга, но не прекалено, и така отвреме на време го скъсяваха, защото след известен период на носене той вече не ме стягаше/
Разбира се тогава /преди 29 години/ не е имало днешните шини, доколкото още си спомням обаче бяха казали на майка ми, че колкото по-рано се открие толкова по-лесно се прибира челюста  Peace
Цитирай

София

Носят се шини и се оправя,но както са ти писали по-нагоре трябва постоянство.Ние сме с обикновени шини и ги носим само нощем.Платихме 480лв. в Токуда.Добре,че ни дадоха ключе сами да си ги натягаме,защото чувам,че на места вземали по 10лв.за затягането.А това се прави всяка седмица.Веднъж на месец ходим в болницата да ги коригират.Нищо не плащаме.
Цитирай

софия

Аз и до днес съм с обратна захапка.Като съм била дете са направили всичко възможно да ми помогнат, но аз просто не съм искала да слагат нищо на зъбите ми.Накрая са вдигнали ръце от мен и са казали на майка ми , че ако продължи да расте напред долната челюст и това стане вече на възраст ще трябва хирургическа намеса.На мен не ми личи и слава богу не е порастнала.Съветвам те обаче да направиш всичко възможно сега докато е малко детето.
Успех!
Цитирай

Благодаря на всички ви за отговорите, и за пожеланията    bouquet

Утре сме на консултация при ортодонт, но мисля да се консултирам и на още поне 1-2 места след това, за да съм сигурна и спокойна, че няма да допусна грешка   Peace
Цитирай

ГОре на черешата...

Видях вече, че отивате при ортодонт - той ще реши какво да правите.
Първо - никак не е рано - това със сменени незнам колко си зъбчета не е вярно. Второ - захапката може да не е обратна от костите на челюста, а просто самите зъби да са изникнали така.
При нас беше точно така - горните зъби /постоянните/ още при пробиването се видяха, че излизат зад долните.
Заведох детето веднага на ортодонт, носи шина 4-5 месеца и ги оправихме веднага.
Сега я слага отвреме-навреме, да поддържаме постигнатия резултат, докато пробият и останалите постоянни резци.
Успех Peace! Всичко е поправимо!

Платихме 480лв. в Токуда.Добре,че ни дадоха ключе сами да си ги натягаме,защото чувам,че на места вземали по 10лв.за затягането.А това се прави всяка седмица.Веднъж на месец ходим в болницата да ги коригират.Нищо не плащаме.

Извинете за Оффа - ама какви са тези цени  ooooh! - за една шина на горна челюст платихме 180 лв. А ключе дават на всички.
Цитирай

mari_eta      Hug

Много моля теб и всички, които могат да помогнат,
дайте координати на ортодонт, от който сте доволни или сте чули добри отзиви   Praynig

Днес ходихме при д-р Пейчева, но не ми вдъхна особено доверие   Tired

Почти нищо не ми обясни, само каза, че проблема е много сериозен, по-рано е трябвало да се вземат мерки и трябва да се действа незабавно, за да не се стигне до оперативна намеса  Crying or Very sad

Иска ми се поне още едно мнение на специалист, така, че много моля, препоръчайте ми  Praynig

И с цените ако ме ориентирате, ще съм адски благодарна    bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора