Да будя ли детето за хранене?

  • 19 319
  • 22
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Никога не буди детето за ядене!Щом спи,значи не е гладно.
И аз никога не съм си будила детето

# 16
  • София
  • Мнения: 2 249

Обаче коментарите как никога не се буди бебе за хранене хич не ми се нравят. Малки, слаби, недоносени, със силна жълтеница, бавно качващи и т.н. могат да се успиват много. В такъв случай трябва да се будят задължително на поне 2 часа и половина.

Точно така! Добре си го казала Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 68
Според мен не се измъчвай ти, а и детето си. Аз с голямата ми дъщеря, голям ужас изпитвах с храненето. Тя ядеше по малко и често. В първите дни по съвет на педиатърът я будех или чаках да минат 3 часа за да я храня и направо щях да се побъркам. Добре че ме посъветваха да я храня на поискване и така изкарахме до 1 год. и 7 мес. Сега малката като се роди си сучеше добре и спеше по 4 часа непробудно. малко се притеснявах но като видях че е наддала 500гр. за 14 дни се успокоих. След първия месец започна да спи непробудно от 9ч. вечерта до 7-8ч. сутринта. За съжаление това положение трая само около месец и сега когато е вече на 6 мес. си се буди вечер поне по 2 пъти. Остави се на бебока да те води и си спете спокойно, когато можете.

# 18
  • Мнения: 88

Обаче коментарите как никога не се буди бебе за хранене хич не ми се нравят. Малки, слаби, недоносени, със силна жълтеница, бавно качващи и т.н. могат да се успиват много. В такъв случай трябва да се будят задължително на поне 2 часа и половина.

Точно така! Добре си го казала Simple Smile.

И аз така знам - при горните случай буденето е наложително. Но щом вие сте добре, детето наддава добре...не бих будила. Радвай се на продължителната нощна пауза, че при повечето бебоци не е така.

# 19
  • Мнения: 616
Последните
Обаче коментарите как никога не се буди бебе за хранене хич не ми се нравят. Малки, слаби, недоносени, със силна жълтеница, бавно качващи и т.н. могат да се успиват много.
Именно! Не бързайте да отсичате "Щом спи - значи не е гладно!"  Аз моето новородено така две денонощия не го будех, понеже всички казваха - бебе не се буди... и свършихме в болница  Crazy Вярно, че това е изключение, и се случва основно само в първите дни, но е опасно да се генерализира така  Peace (Имахме доста силна жълтеница, която пролича само в кръвните изследвания, в цвета нямаше промяна)

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз никога не съм будила бебе за да го кърмя!  Hug

# 21
  • Мнения: 132
Никога не буди детето за ядене!Щом спи,значи не е гладно.
ОК , ама ако детето суче само докато спи или е много сънена???Когато е будна , макар и гладна отказва гърдата ми-кърма имам за 3 бебета.Може би е грешно, но аз точно я дебна да заспи и да я накърмя. Незнам къде е проблема и какво бъркам.Първите 2 месеца беше идеално, но след това се преместихме в друг град и от тогава сме все в стачка.А аз продължавам да ставам по 3 пъти на нощ за да се накърмим

# 22
  • Мнения: 1 219
В болницата когато родих ми казаха,че ако не се събуди повече от 5-6 часа незабавно да събудя бебето и да го нахраня.Било опасно за новородено да стои толкова време гладно(става въпрос за съвсем малко бебе-на 10 15 дни)Но при мен не ми се е налагало да будя за храна-тя сама се будеше на около 2 3 часа в денонощието Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт