Пазите ли неща, които са ползвали децата ви, за спомен?

  • 2 220
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 028
Здравейте!
Още преди да се роди малката се бях размечтала да слагам в една кутия неща, които да останат като спомен и един ден да й ги подаря (примерно когато стане на 18 год)...
Веднага след родилния дом сложих в кутията двете розови гривнички с номера ни, както и листчето, което беше закачено на болничното й креватче с името, датата на раждане и мерките й! После сложих и картичка с обръщение към нея от мен... Вчера сложих и любимото ни боди от лятото и чорапки  Grinning
Както съм тръгнала, май до първи клас ще съм събрала инвентар изискващ кашон от хладилник  Mr. Green
Правите ли нещо подобно и изобщо склонни ли сте да отделяте такова сантиментално значение на вещите, които е притежавало и харесвало вашето дете?
Хайде - ваш ред е  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не не съм запазила нищо умишлено с цел да и го покажа като порасне. Запазила съм много дрешки, но не за да и покажа като порасне, а защото са запазени и хубави.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Само лентите от родилното съм прибрала и едни очила,които и слагаха в синята лапма CrazyНищо друго не пазя Peace

# 3
  • Мнения: 46 403
Пазя Simple Smile
Слагам любими дребни играчки, кичур коса, една от биберонките й, рисунки от градината ...

# 4
  • Мнения: 207
Да,пазя и лентичките и листчето от родилния дом. Мисля да продължавам да пазя разни неща като хубав спомен, въпреки че , когато синът ми стане на 18год едва ли ще го вълнува първата му косичка или първото зъбче, но все пак...

# 5
  • Мнения: 6 438
Пазя теста за бременност,лентичките от родилното,пъпчете,свещичката от РД.Но дрехи не-всичко се подарява.Не обичам да придавам сантиментална стойност на дрехи.А,и косичка малко съм запазила(нямахме мн 1-та година и ни е мн ценна Laughing).

# 6
  • Мнения: 9 973
дребни неща пазя Peace

# 7
  • Мнения: 2 663
Пазя теста за бременност,лентичките от родилното,пъпчете,свещичката от РД
Това пазя и аз, но и много дрешки.Още първия ден в родилното започнах да обличам дъщеря ми с дрешки, които бях приготвила и тях си ги пазя.
От сина ми пазя само гривните от родилното, косичка и малко дрешки от по-късен етап.А бе общо взето постоянно прибирам това-онова.
Пазя тези с неща за себе си

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 20:33 от Безгрешна

# 8
  • Мнения: 789
Пазя гривничките от родилно,косичка,бибка,боди,чорапки,кутийка за биберон,шишетата,пъпчето, и др.такива.Имам запазени и някои дрешки,свещички от РД...Сега събирам рисунките му от градината.Не бих могла да изхвърля тези неща.

# 9
  • Мнения: 1 237
Пазя теста за бременност,пъпчето, няколко от най-малките й дрешки,любимата биберона,първите рисунки.Нямам представа какво ще съдържа този комплект докато дойде време да й го дам.

# 10
  • Мнения: 544
Не не съм запазила нищо умишлено с цел да и го покажа като порасне. Запазила съм много дрешки, но не за да и покажа като порасне, а защото са запазени и хубави.

И аз така. Сега си ползвам дрехите от баткото.

# 11
  • Мнения: 63
И аз пазя тестовете за бременност на двамата ми сина,пъпчетата,снопче бебешка коса и дрешките от изписването.Сантиментални спомени,които ме връщат към спомените ми за бременността и раждането на моите слънчица

# 12
  • Разград
  • Мнения: 518
Пазя тестовете за бременност EFP (2 бр, тъй като не вярвахме на очите си и го повторихме), пъпчетата, направих отливки на малките им ръчички и краченца. Лентичките ми ги взеха на излизане от родилния дом.Смятам да запазя първият им биберон, кичур коса и зъбче  и други неща, които биха им предизвикали интереса след време:peace:.

# 13
  • Мнения: 643
Пазя много дребни неща, но ме е яд за тестовете за бременност, изхвърлила съм ги. ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 39 673
На Дияна й спретнах един кашон, облепен за сега само с фолио. В него събира всичките си рисунки, от бебе до сега. 1вото листче (по точно салфетка), на което написа имената ни, май беше на 3г и малко. И някои други дребни неща. Тестовете (бяха поне 5-6) не пазя. Имам само 2 снимки от УЗ.

Общи условия

Активация на акаунт