ПЛЕВЕН - 71

  • 17 892
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен
  • Мнения: 238
И моята скорпионка проявява инати,ама при мен не вървят явно съм по инат Laughing,иначе имаше една много хубава статия за детето скорпион,ще се опитам да я намеря.
Ето я http://www.bg-mamma.com/site/content/view/374/58/

# 46
  • Мнения: 5 026
Ей, че гадно това с Меги  Confused Дано скоро се прибират!  Peace
anyto, поздравления !   bouquet
Някой някъде по торентите да е срещал Woll E с бг-аудио? Това е новата мания на Бужака.
Пламси, как си ти? Възстанови ли се вече?
Дикси, имаш ли тумбак?

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 18:02 от Atrakcia

# 47
  • Мнения: 4 390
Скорошно оздравяване на Меги пожелавам и скоро да са вкъщи! Praynig
anyto, лека бременност!
Момичета, пожелавам ви приятна събота и неделя. Ние отпътуваме на термално-спа уикенд. Sunglasses

# 48
  • Мнения: 1 196
Някой някъде по торентите да е срещал Woll E с бг-аудио? Това е новата мания на Бужака.

И на Никола много му хареса, но никъде не го намерих озвучен на български, намерих го със субтитри. Ако някой го намери, искам и аз    Peace

# 49
  • Мнения: 498
Момичета имам известни притеснения и честно казано не знам ,по скоро съм раздвоена как да процедирам.Ще се опитам да бъда кратка.
Кирил от септември месец ходи на градина,беше на 2г. и 9 месеца.Като всяко ново място и това не му хареса в началото.Плачеше,имаше уговорки и т.н.Нормалните за всяко дете неща.След един месец свикна,няма проблеми ,рядко плаче,обикновено понеделник.От един месец обаче,почти всяка вечер госпожите ми се оплакват от него.Бил инат-ДА ,НИКОГА НЕ СЪМ ГО ОТРИЧАЛА,чупел играчки,не слушал.Искам да кажа ,че играчките присъствах ,когато се купуваха,защото бях подсигурила транспорта и съответно се купуваха най-евтините играчки.В нас не чупи,напротив пази си много играчките. Е имало е и такива ,които се чупят LaughingКакто и да е,та след всяка забележка ми се казваше да говоря с детето.Ами говоря,обяснявам,че трябва да слуша госпожите...Кирил веднага ме прекъсва и почва да ми казва да ги набия,да ги накажа и т.н.От около 1 месец ,когато му, повиша тон започва да ми казва ,че съм наказана и ,че не ме обича.Думи,които не се ползват в нас.
Искам да кажа ,че винаги съм била толерантна към забележките,но тази вечер моят мъж се прибра и беше видимо ядосан.Отишъл да вземе Кирил и г-жата го посрещнала с думите "  До обяд слуша,следобед е невъзможен,вземете да говорите с него,защото аз не мога постоянно да се занимавам с него" #Crazy #Crazy #Crazy
Какво означава това?Не е ли тяхно задължение,все пак са педагози и възпитатели,не могат да се справят с едно тригодишно дете ли?Би трябвало да има начин.Кирил освен ,че е инат,друг недостатък няма.Обслужва се на 100% сам.Сам се облича и съблича,обува и събува,храни,сам ляга и спи в стая от половин година вече,ходи си до тоалетна,въобще нямам грижи с него.Татко му каза ,че ако още веднъж му кажат така ще го премести в друга градина.
Кажете ми сега вашето мнение и как бихте постъпили Ви?Да се скарам с госпожата е най-лесното ,но не мисля ,че това е решение .
Извинявам се за дългия пост,но съм много угрижена

# 50
  • Мнения: 262
Деси, попитай така наречената "педагожка" за какво по точно иска да говориш с детерто. Ти не си там за да видиш и оцениш поведението на сина си. Явно нещо го провокира да е си играе така. Чрез една игра на Димана, например, разбрах, че едната госпожа ги е заплашвала, че ако не спят,викат и т.н. няма да дойде майката на "провинилото" се дете да го вземе от детска градина.  Shocked И както си е скорпион Димана, така не смее да се обади в градината и умира от ужас, че няма да я приберем с баща и. Не се карай, но говори до изяснаване на ситуацията. Това е твоето дете и то е най-важно, а не чувствата и отношението на "педагозите".

Пламси, пърбо, честито от мен. Много да ви радват и баткото и малката Михаела. Колкото и странно да ти звучи, Димана не е ревнувала. Но като се прибра бебето от родилния дом и донесе подарък, а след това доста често бебето ни"молеше" да купуваме разни неща за кака Дими. И много и говореше, чрез мен разбира се, че я обича и че за него тя е най-добрата, красива и каквото там се сетиш кака на света. Бях я впрегнала за всичко да ми помага - смяна на памперси, къпане, обличане. Даже го и мажеше с олио и крем. Защото тя го прави много по-добре и нежно от мама и бебето иска само тя да го къпе. Правех се на луда, но май помогна. Покажи му, че най-важния човек за Михаела е найния батко.

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
"  До обяд слуша,следобед е невъзможен,вземете да говорите с него,защото аз не мога постоянно да се занимавам с него" #Crazy #Crazy #Crazy
Какво означава това?
Коя градина посещава детето (ако не те притеснява да кажеш)?
Не мога да проумея как до обяд детето е послушно, а следобяд не - по това време децата  спят (който не спи, лежи в леглото с "отворени очи" - цитат на сина ми), стават, закусват и им остава много малко време за игри, защото родителите идват да ги приберат. Няма логика. В повечето случаи има деца, които дразнят другите незабелязано от госпожата и така нашите деца "бият на очи". А какво казва детето?
Plaмси, много хубава дъщеря имаш. Тактиката на Грета ми се струва много подходяща във вашия случай (ревността на Люси). Накарай детето (голямото) да се чувства значимо, можещо - сигурно повече ще пречи, но му възлагай "важни задачи", с които никой друг не може да се справи. Успех!

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 21:40 от valja

# 52
  • Мнения: 498
Грета гЪрбо питам винаги Grinningт Трябва да му обясня да слуша и да не чупи играчките newsm78.Аз не желая да се карам,първо че няма да помогне и напротив ще се изострят отношенията.
valja детската градина е "Щурче",разпитвам Кики постоянно ,вартя, суча,защото децата лъжат понякога ,но отговора е един и същ.Наказват ме,карат ми се,набий ги,не ги обичам и тем подобни.За следобед има в предвид времето от ставане 15,30 до 16,30 защото аз тогава го вземам.
Всичко останало е чудесно в градината.Не е боледувал,не се е прибирал гладен,има си приятелчета.Показва симпатии към другата госпожа.Тръгва си с усмивка.Но тези забележки..... Shocked

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 21:52 от desi_tanova

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Знам ли, може някое дете да го провокира, да се заяждат кой първи ще вземат, такива неща и накрая да се скарат, сбият, да чупят играчки.

# 54
  • Мнения: 5 606
Да допълня за скорпионите - имам богат опит с такива, баща ми и сестра ми, още четирима роднини и близки приятели. Наистина характерна е упоритостта им и хм... чепатия нрав. Но пък са точни, безкомпромисни и не цепят басма никому. Абе за тях май важи израза "Силно да любят и мразят". Много ми е интересно да наблюдавам сина си и наистина има доста сходни черти /аз не вярвам много-много в астрологията, но е така/.
Дикси, и моите родители са същата комбинация и е точно както казваш. Laughing

# 55
  • Мнения: 1 951
Дикси, имаш ли тумбак?
Бременен такъв май не се вижда от паласки, сланинки  Tired Все още съм си със старите дънки.

# 56
  • Мнения: 113
Здравейте,момичета!От доста време ви чета,но чак сега се престраших да пиша.Казвам се Цветелина и сам от Плевен,но по стечение на обстоятелствата сега живея в Русе.Синът ми -Божидар е роден на 25.07.2005 в Плевен. Това е засега от нас

# 57
  • Мнения: 5 026
Здрасти, Цвети, добре дошла!   bouquet

# 58
  • Мнения: 22 414
Добро утро момичета и от нас. ))
Дупето ни се пооправи, и разстройството спря и почти не е червено, което е добре. )))

cvetito, добре дошла и от мен. ))))

# 59
  • Мнения: 1 196
Здравейте,момичета!От доста време ви чета,но чак сега се престраших да пиша.Казвам се Цветелина и сам от Плевен,но по стечение на обстоятелствата сега живея в Русе.Синът ми -Божидар е роден на 25.07.2005 в Плевен. Това е засега от нас

 Grinning     Здравей,  Hug
Аз пък съм от Русе, но по стечение на обстоятелствата живея в Плевен   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт