Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 58

  • 33 846
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 452
Krische добре дошла сред нас,от мен съвет,ако нещо незнаеш питай,аз много рядко питам,предпочитам сама да се справя но понякога това играе лоша шега.
nandelche честит ти рожден ден със закъснение,много хубава тортичка.
Албенка страхотно си се справила както винаги.
А ето и моите торти от вчера.





Така и неможах да се науча да ги пускам малки снимките и като се цъкне на нея да се отвори голяма.Ако някой ми каже няма да правя такива грешки повече.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 163
Албена,като гледам датите на снимките, това означава ли че в един ден си направила три торти:shock:
nandelche браво, много лошо с това масло, иначе замисъла ти е страхотен
barcela от руска мастика ли ги направи обувчиците, много са сладки, само това нацвъканото не ми харесва, но не знам нещо е трябвало да бъде, и не си се справила, или не си имала нищо конкретно като идея.

# 77
  • Мнения: 1 271
Такааа, ей ме на и мен.
Днес го пиша дъждовен, ще правя след малко една тортичка само за дом.консумация...

Неделче, с моделирането си се справила страхотно.Обаче, найстина маслото ти е погодило кофти номер.  Confused Нищо, за следващият път ще си знаеш!

Барсела, обувчиците са стнали много хубави, обаче нямаше ли нещо по наситено, като цвят да ги направиш?Просто това зелено..., дето не е толкова зелено...И на мен не ми допадат тия линии, кривите по тортата.Обаче пък с перлите си уцелила! А русалката е много яка-я сподели как и прави люспите?Хареса ми и как си имитирала вълните   bouquet

А сега на ви една торта, да си критикувате на воля-много има неизпипано, обаче и на мен нещо не ми вървя снощи при правенето!!!Абе когато смениш техниката, все нещо не става добре.Но си отчитам грешките и ще знам за следващият път.Например много главунест го направих този път, обаче иначе нямаше пък как да се спазят пойсканите  парчета!


# 78
  • Мнения: 452
silrai само това зелено имах от една РМ2, смесена с малко бяло шок.тесто.За една нощ поизсъхнаха,а тези "нацвъканите" линии ги направих,защото се чудих какво да има отстрани,нищо друго не бях моделирала освен обувчиците,даже и те станаха много набързо.
Русалката и тя е от същата смес,само че отгоре я оцветих малко,а люспите ги правих с капачка от маркер.
Маккуина е супер и аз отдавна му се каня,но нямам точно такава червена боя.
С готова мод.маса ли работи?А иначе зарадваха ли му се,харесаха ли го?Трябваше да се допиташ до Пепи тя вече му е свикнала,но и ти си се справила много добре.

# 79
  • Мнения: 1 271
Барсела, благодаря за отговорите.
Не, не е готова мод.маса на Маккуйн.Все още не са си взели хората тортата, но предполагам, че ще я харесат  Wink Пък и вече го правя за n-ти път тая кола, така, че....знам, харесва се във всякакви варианти.

Имам въпрос, към Тандури, преди ми беше писала за надписа на гумите-абе това си е бяла боя или това избелващото нещо, което се ползва за фондан-а, защото сега ми припадна един доставчик и мисля да си изпрася малко, защото не ми трябва много.Обаче искам да знам дали е боя, както тези на Уилтън-геловите?

# 80
  • Мнения: 644
Момичета, много красиви торти! Очите ми останаха в тях!

Искам да ви попитам за телесен цвят как правите...?
Гледам сега бебчето на nandelche и се чудя как си го направила толкова истински телесен цвят?
Heart Eyes

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, много красиви торти! Очите ми останаха в тях!

Искам да ви попитам за телесен цвят как правите...?
Гледам сега бебчето на nandelche и се чудя как си го направила толкова истински телесен цвят?


Малко жълто + малко червено. Ако червенее добавяш жълто, ако жълтее - червено, ако стане много наситено омесваш с малко бяло захарно тесто.

# 82
  • Мнения: 634
Оранжаво небе мрежата е от сметана.
Silrai,чудесна кола си спретнала ,смятам,че може би трябваше да е по издължена и по ниска,но аз не съм спец в моделирането,така ,че само изразявам мнение.  bouquet
Димитрина,не е сложно ,ратопявам шоколада на водна баня ,сипвам във фуниика и правя 16 триъгълника върху оризова хартия,след като стегнат ги отлепвам,като дърпам хартията по плота за да овисне да долу и така остава триъгалника в ръката.Незная дали обяснението го разбра ,но ако има нещо неясно питай.
Nandelche,много ми хареса и твоето произведение.Браво. Hug
Krisch,идеята за влакчето е на Пепи,както споменах ,че я направих с нейна помощ.Пепи нарочно сложих такава лента не исках цялата височина да е покрита,но щом смяташ,че така не е добре следващата ще я облепя до горе.Аз се радвам,когато давате отценка на тортите,защото отстране се вижда по съвсем друг начин.За това не се притеснявайте а изказвайте мнения за да се осъвършенстваме повече  bouquet
Барчела много искам да спретна и аз едни бебешки обувки,но все не ми стига време.Много са убави и буйките и русалката ,само не ми допадна украсата отстрани .Със сметана ли е?
sillsav,случвало ми се е на ден да правя по 4,5,торти,а по някога за капак и пити и баници,но имам две помощници,които домакинстват(дъщери те ми),така,че аз действам в кухнята.
Ето още една торта от вчера.
.
Пепи ,Любчо е наясно с тази емблема нали.Тази торта е подарък на приятелат на моето голямо момиче

# 83
  • Мнения: 1 271
Албенче, много си права, по-принцип е по издължена и по ниска   chef
Обаче, тя за дълга си стана дълга, обаче за да спазя порциите, трябваше много да я вдигна нагоре.Та сега имам въпрос-някой сглабял ли е торта от две отделни торти-обяснявам-имам една квадратна форма и да си изпека два блата, но да ги наложа един до друг, нали трябва да сложа крем между тях?
До сега тая простотия не съм я правила, но ми се очертава за декември пак голяма торта, а нямам такава голяма форма!

Албенче, това по ръба на гумата сребърно ли е, че не се вижда добре?И май отстрани няма мод.маса, със сметана ли е?Под покритието отгоре какво сложи-сметана, и ако да, как ти го понесе покритието?

Малее толкова въпрос не съм задавала от училищните си години!  Crazy

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Албенче, много си права, по-принцип е по издължена и по ниска   chef
Обаче, тя за дълга си стана дълга, обаче за да спазя порциите, трябваше много да я вдигна нагоре.Та сега имам въпрос-някой сглабял ли е торта от две отделни торти-обяснявам-имам една квадратна форма и да си изпека два блата, но да ги наложа един до друг, нали трябва да сложа крем между тях?
До сега тая простотия не съм я правила, но ми се очертава за декември пак голяма торта, а нямам такава голяма форма!


Силве, не е задължително между 2-та блата да сложиш нещо. При сиропирането и слагането на крема нещата си идват на място. Моите единички в повечето случаи са от 4 части и не слагам крем на сглобката на частите, а само ги долепям плътно.

Ванчето може да потвърди, че няма нужда от крем Wink

# 85
  • Мнения: 6 755
Отново много хубави торти видях.
И аз идвам с една за домашна консумация - "Фалшив Гараш",любимата торта в къщи.Това отгоре върху розите трябваше да е златен,сребърен и перлен прах,но както ви се оплаках и преди нещо не ми се получава  Sad .Явно ще трябва да си поръчвам от боичките на Торнадо ,за които Пепи сподели.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8925523

# 86
  • София
  • Мнения: 2 113
2в1, насухо ли нанася този прах? Аз, когато го ползвах за роклята на барбито, на платките отстрани, го нанасях насухо, но имаше малко конденз и това го закрепи  и фиксира, а и малко го разтвори и се нанесе по-деликатен блясък (от сребъното на Торнадо)...Защото така малко са ти се сляли листенцата на розите, вероятно прашецът е запълнил пространството..

Нанделче, тортата е била доста трудоемък проект...не разбрах много за кръглата торта, а и гюручето само ММ ли е? Тортата е много сладка цветово, играчката зайче и възглавичката много ме впечатлиха. Единствено само детайлите по гюручето ми идват едри и ми "сбутват" погледа. Благодаря за информацията за маслото, аз рядко правя торти, затова винаги си купувам от тези масла Alpenbutter на Meggle, в Кауфланд често са на доста добра цена.

Албенче, аз не за направата на триъгълницете питах (благодаря за обясненията, обаче), а за това, дали после не омекват от топлина или трябва от хладилнка - на масата и да се реже...?

silrai, от тази кола нищо не разбирам - нито пропорции, нито цветове и детайли познавам...Трудното за мен при такава торта вероятно би било да я покрия без да се накъса по ътлите - как с това се справяте при тези 3-измерни творения?

barcela, кройката на обувчиците много ми хареса - по-нестандартна е:) Опашката на русалката е чудесна, само малко перлен блясък й липсва, а ако има и снимката е виновна -  Embarassed

# 87
  • Мнения: 1 271
Пепи, благодаря, значи да сглобявам и да не се къхаря?

Дими, чалъма е да се разточи покритието по дебело и при самото заглаждане то се изтънява.  newsm78 Абе не мога да го обясня на думи, по лесно ми е да го покажа.

Само за сведение, тая кола ми взе акъла-8 кила...  Crazy

# 88
  • Мнения: 668
Прекрасни торти! Не мога да смогна да изброявам поименно, но се чуствайте поздравени всичките за тортите.   bouquet   chef
silrai - ами като не можеш да обясниш, защо наистина някога не снимаш едно клипче и да покажеш нагледно? Ванчето и Албенка вече се отчетоха, който може нека направи по едно показно, ние лаиците ще гледаме и ще се учим.  Hug

# 89
  • Мнения: 1 965
Албена - Чудя се коя от всичките ти торти ми харесва най-много.... И като верен фен на шоколада, като че ли тази с ветрилата ми е най-мила. Много е нежна. Тази с влакчето е невероятно ефектна. Най-ми хареса преливащото покритие. В лилаво-бялата има нещо което не ми допада, но не мога да реша какво. Като че ли лилавите цветенца нещо..... БМВто е страхотно, но не бих го оставила бяло отстрани. Харесва ми при тебе че разнообразяваш нещата. Излизаш от сметановите си рамки. Майстор си, няма спор.
Nandelche - Страхотно си изпипала количката. Колко е голямо това чудо? Малко долу с покривката си се изложила, ама...... другия път....
silrai - Много е готин тоя червения. За габаритите нищо не мога да изкритикувам, защото вече съм казвала че ми е непознат този типаж отблизо......
2в1 - Гараша изглежда вкусен. Добре че ме подсети с този прах, та станах и снимах това което бях обещала. Така като гледам ти си го наръсила отгоре. А тези прахчета се разтварят във алкохол. Аз ползвам водка.
Някой питаше за тези прахчета. ЕТО ТЕЗИ ИМАМ . Отляво са брокатените, отдясно - седефените. ТАКА ИЗГЛЕЖДАТ ОТВОРЕНИ. ТАКА и ТАКА изглеждат намазани. Нарочно ги намазах върху цвят за да добиете представа колко покриват.  Златистото седефено е променливо според светлината.
silrai, - относно наставянето на платките. Няма нужда да ги слепяш. Но ако имаш възможност, размини снадките шахматно. Случвало ми се е от наставяне на еднакви парчета, невъзможно да се разминат, да ми се отвори тортата докато стяга. Ако не можеш да ги разминеш, изрежи си предварително лента от хартия или найлон и я облицовай отстрани, като стегнеш с кламер или телбод. След като стегнат кремовете, няма да има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт