Радостни сме ний мадами, че сме вече НОЕМВРИйски мами!

  • 15 136
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 586
Честито на всички гушнали най-сетне рожбите си!!! Да се възстановяват бързо, за да се радват пълноценно на малките вълшебства!!!

Момичета (тези които вече родихте) - няма ли да направим тема и в родени през 2008 - тук едва ли е мястото да обсъждаме някои неща, които се случват след раждането... (хранене, сън, разходки, обличане, секс за мамите...  Embarassed) Ако вече има такава тема, моля за извинение - не намерих...

Поздрави от нас с Били и стиснатите ни палци за леки раждания!!!

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 77
ЧЕСТИТА КУКЛА НА МАМА ЛОРА.ДА ВИ РАСТЕ ЗДРАВО И ЖИЗНЕРАДОСТНО ДЕТЕНЦЕ!!!


Ех Мая и моя термин е днес, но признаци няма душко smile3506. Само малко като се понатоваря и започва ужасно много да ме опъва корема и да имам леки контракциики, но като поседна и те отшумяват. Вече съм много изнервена и ми се иска бебето да тръгне, но уви. [/quote]
положението при мен е същото Peace  bouquet

# 62
  • Мнения: 690
Честито бебче на Нора!!!   bouquet

Сиската, добре завърнала се  Hug Като изпонародят всички и ще се преместим в "Родени", а засега смятам, че и неродилите мамчета ще ни изтърпят и ще почерпят опит от нас  Peace

# 63
  • Мнения: 24
честито на мама Лора - да си живи и здрави с Емили Hug

# 64
  • Мнения: 3
Здравейте иот мен мамчета .
Честито навсички обебили се мами-съжалявам но не съм ви чела.
А сега да се похваля-на 12 ноември се роди моя прекрасен син Димитър.Раждането беше нормално ,той е 54 см и 4085кг. Вече сме си у дома ,но снимки и разказче по късно.

# 65
  • Мнения: 21
Честито на всички нови мами - Дидипиди, Тинка, Феъри, Дани, Мишлето, Норас/Лора и Диди72! Да са ви живи и здрави дечицата, да ви носят много радост и щастие.  bouquet
Ние все още сме си 2в1. Дано скоро дойде и нашия ред.

# 66
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте
 Честито на всички майки сдобили се с бебчета да им са живи и здрави и много да ги слушат
Да ви се похваля - на 11 ноември по спешност се роди синът ми Иван . Родих секцио. Бебето беше 3050 кг. и 50 см. Днеска ни изписаха и вече сме си добре и сме си вкъщи  Hug

# 67
  • Мнения: 21
Честито на Котето Ф!да ти е жив и здрав Иван!    bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 212
Честити бебета на Лора, Котето и Диди!!! Мнго здраве, щастие, късмет и любов!!!! newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525

# 69
  • Мнения: 297
Здравейте мили мамчетаааааааа  Hug.Днес ни изписаха,всичко е наред при нас ще ви пиша пак.Честито на обебелите се и много здраве.Ще чета после старата темичка.Целувки на всички и за всички сладки бебчета  Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 77
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ВСИЧКИ МАМИ! Няма да изреждам, за да не пропусна някоя. Толкова е хубаво, толкова сладки невинни ангелчета.Желая да са живи и здрави, да носят радост на мами, татита и всички роднини.
Ние сме в къщи едва от вчера.Преживяхме много с Митачето. В началото той беше добре, после започна интензивна жълтеничка, много повръщаше, свали около 500грама, започнаха да го хранят със сонда, промивки на стомахчето, системки.Не ми го даваха. ТОй се подобри, а проблемите започнаха при мен.Поддържах всеки ден следобед температура 37.2-37.6, в началото казаха че е нормално, но това продължаваше повече от седмица.Причина-гърдите.Спряха да ми дават бебо. Цедех се редовно с помпата, беше ми писнало.Три дни не бях виждала детенцето си. В понеделник мина на визитация завеждащият отделението и назначи всякакви изследвания, свалиха ми конците, каза че ако продължи температурата ще се наложи ревизио.Изплаших се, препоръча да е без упойка, аз плаках и бях много притеснена.И така на 11.02 беше извършена процедурата с пълна упойка, оказа се че имам прегъната матка, никой лекар до момента не беше споменал.Отстранили са задържана кръв и съсиреци, изчистена е добре лигавицата на матката и имало възпаление.Събудих се от упойката и станах свидетел на нормално раждане, беше много интересно, станах от магарето, а доктор ми каза да полегна, за да не припадна.Гледах всичко, дори  и шиенето.Роди се едно сладко момченце.
Последва нещо като кръвоизлив, веднага ме върнаха в родилна зала, от там лекарката на бегом системи, инжекции, хапчета.....Не ставах около 5 часа. Започнаха лечение с два вида антибиотик-на системи и инжекции, окситоцин на инжекция, метаргин за матката. Преди ревизиото бях три дни на друг вид антибиотик.Всичко се нормализира с изключение на температурата.Аз се притеснявах и ме беше страх от други последствия.Поне започнаха да ми показват бебо за две минутки на ден. В четвъртък вечер падна до 37 и в петък на обяд ми дадоха моето сладко момченце, което засука веднага. В петък вечер температурата се вдигна на 37.2, след 10 мин падна на 36.5, много странно. Вчера решиха да ни изпишат.Аз не можех да се зарадвам....после вече го приех и вече сме в къщи. Бебчо вчера от изписването плака цял час и остана без глас. После се климатизира, дойде педиатъра.Пъпчето ни падна в болницата, от там казаха само със 70%спирт почистване, педито -бивацин и 90% спирт. Няма да давам вода, препоръчват вода със захар.
Изкъпахме го, заспа в 9 и се събуди в 2 за ядене, след това на три часа в 5, в 8 и се започна един рев, едно плакане, не спа до 4, а цокаше на 1,2 часа. Дадох му инфакол капки, баба му го погушка и заспа.Вече спи четири часа.Не искам да го будя.Съветват да не го храня нощем, но не мога да го оставя да плаче  по този начин...остана без гласче.
Приемам всякакви съвети мили мами!
Доизцеждайте гърдите си и бъдете внимателни.ЧЕсто от тях се вдига температура.Аз храня само от едната гърда, доизцеждам и другата пазя за следващото хранене.ТОй рядко иска да суче и от другата, явно се наяжда.
Много съм изтощена и изморена, в болницата спях по 3-4 часа в денонощие. Имам нужда от повече почивка и възстановяване, надявам се да стане бързо.
Извинявам се за дългото писмо, но исках да споделя с вас, мили приятелки!
Желая на бременните мами леко  и безпроблемно раждане! УСпех и късмет!

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 19:28 от NELCHO

# 71
  • Мнения: 88
Малеееее, браво бе колко мноооого мами изведнъж smile3501 newsm44 newsm68
Честито на всички нови мами - Дидипиди, Тинка, Феъри, Дани, Мишлето(специални прегръдки), Норас/Лора,Котето и Диди72! Да са ви живи и здрави слънцата и да ви носят много радост и щастие!!!!!
 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

martusha     welcome 
Току-що ти разглеждах юнаците и се замислих - как реши кой ще е Тони и кой Марти Simple Smile
Иначе как сте? Вкъщи си е друго нали Simple Smile

Ами аз по принцип бях решила,ако са рус и черен-черният да е Антонио на баща си(той е рус),а русия на мен,та да ги пообъркаме,обаче като извадиха първия и ме питат как ще се казва и аз Мартин,да не мислиш че съм видяла че е черния hahaha. И на другият ден след реанимацията викам на баща му: "Аз малко пообърках имената,ама нищо" Embarassed
Иначе сега е голям смях "моят,твоят", все едно не съм ги раждала и двамата аз... Joy

NELCHO,Радвам се че вече сте си в къщи и всичко е ОК,това е най важното!!! Hug

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 19:46 от martusha

# 72
  • Мнения: 57
Здравейте мамчета
Ние от вчера сме си вкъщи,още не мсе влязли в ритъм ,но и това ще стане.Много ми липсвахте ,ще ми отнеме доста време докато наваксам

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И НА ВСИЧКИ НОВИ БЕБЧЕТА  bouquet

Моето момченце се роди нормално-3700гр. и 50 см.Казва се Ивайло(на баща си,който днес има рожден ден)
Утре ще се включа с разказ
Сега отивам да се цедя Cry

# 73
  • Мнения: 34
Привет!  kaffeetrmker_2

 #Shocked #Shocked #Shocked Всички ли са успели да родят?!?

Честито на новите мами в отбора: Тинка, Fairy, Мишлето, Лора, Дани, Диди, Котето ... и ако съм пропуснала някоя. Embarassed Да са ви живи и здрави рожбите и много да ви радват!   bouquet

Сиска, каква е тази дискриминация към още бременните?  Crossing Arms Ние четем с интерес разказите ви.  Heart Eyes Нали сме след вас!  Mr. Green

Нелчо, дано вече всичко е наред!  Hug

Хана,  bdbaloni на таткото и много да ви глези!

# 74
  • Мнения: 8 521
Честито на всички мами, които са се сдобили с бебчета!  bouquet

Лида и Мая скорошно и безпроблемно раждане!

Ние също сме си 2в1, много съм изнервена и от сутринта само плача, доктора днес ми каза че ако не родя до термин ще предизвика раждане, но аз съм абсолютно против такова раждане, всеки ден се моля да родя до термин, за секцио и дума не става, явно АГ е привишило лимита си и аз нетрябва да влизам в статстиката Close.На целия зор дето се намирам, свеки пристига с цялото си безочие да ми държи сметка защо не сме се посъветвали с нея как ще се казва детето #Cussing out.Мъжа ми пък неможе да ме търпи такава ревла . Абе пълно безразличие от всички Cry. Добре че мама живее близо до нас, та и ходих на гости малко да се поуспокоя. Надявам се утре деня ми да е по-хубав.

Нелчо, дано ти и детенцето ти се възстановите бързо  fingerscrossed Flowers Four Leaf CloverHug.

Общи условия

Активация на акаунт