Да мажа ли бебето след баня?

  • 5 894
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
Здравей, ако искаш погледни този онлайн магази www.feyashop.com мисля че има интересни неща  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 4 398
Бебка е с много нежна кожа и по едно време питах лекарката ''Вече е на годинка до кога ще се мажем?""А тя отвърна ако проблема не е финансов  -винаги .Хубаво е след баня да се овлажнява кожата.Н икога обаче /за година и половина/ не съм ползвала олио ,а само млякото на бюбхен .Половин литър за 10 лв-стига за 4-5 месеца. Peace

# 77
  • Мнения: 2 374
Мажех я с олио всеки ден до към 6 месец,вече не всеки ден.

# 78
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
към 6-я м. спрях да го мажа

# 79
  • Мнения: 3 157
Бебешката кожа сама регулира сухотата си за разлика от тази на възрастните.


Не съм съгласна с това-ако беше така защо някои бебета развиват себореен дерматит(включително моето)?Нали това се дължи на неправилна регулация на мастните к-ни,т.е.кожата не може да регулира сама сухотата си.И как така бебешката може,а кожата на възрастните-не?Като стане на определена възраст детето му и хоп-кожата вече не работи!!!!Не ми звучи смислено това...
  Аз мажех със СебаМед лосион,лятото като беше много топло не съм мазала,а сега го мажа с Ексципиал Хидролосион.

# 80
  • Мнения: 2 336
аз престанах да мажа с олио към 7-8 месец след това започнах до годинката с мляко за тяло от което съм доволна. И сега през зимата смятам пак да започна с мляко за тяло  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 23 081
Винаги я мажа след къпане (къпя я през 2 дни)... Ползвам мляко, а не олио. На малката й доставя голямо удоволстие, докато я мажа и масажирам. А кожата става кадифена  Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 422
и ние я мажем,даже сега и взех мляко на а-дерма,защото на места(под ръ4и4ките и раменцата)кожи4ката и взе да се лющи,но мисля 4е трябва водата си изсушава по принцип Peace

# 83
Мажа малката всеки път след баня и й правя масаж(много ми е по лесно като е намазана)
Аз също ползвам само мляко, а не олио(за нас това е по-добрият вариант).
Аз лично съм с атопична кожа и от личен опит знам че за малките деца мазането не е препоръчително а е задължително
защото те имат склонност към развиване на дерматити и сухи участъци по кожата.
(Не налагам някакво мнение просто споделям опит на човек с много кожни проблеми)

# 84
  • Мнения: 51
До към деветия месец го къпехме всяка вечер и съответно го мажех с бебешко мляко. После започнахме да го къпем ден-два и ползвам мазила само след баня. Вече е на годинка и пет месеца, но продължавам да го мажа целия след баня. Особено като е по-студено кожата му започва да съхне и млекцето добре се отразява  Wink

# 85
  • Мнения: 537
През студените дни мажа, но с лосиона на Мустела за атопична кожа, че зимата има обриви, с олио никога не съм мазала, но зависи от кожата на детето.  Peace

# 86
  • Мнения: 3 929
Аз спрях да мажа Тони след всяко къпане, когато беше на около 6 месеца. Мажех го с бебешко олио от време на време, колкото да го масажирам.

# 87
  • Мнения: 741
Мажа го всяка вечер с лосиона на Мустела

# 88
  • Мнения: 2 521
Мажа с лосион след баня,ако е настинал с олио масажирам.Ползвам на Бюбхен Peace

# 89
Аз ги редувам, олио - масло Клоран! Сега използваме и шампоана им, с много добро мнение съм за него!  Козметиката Клоран  е много добра!http://www.feyashop.com/kozmetika-za-bebeta/klorane-baby/index.php Peace

Общи условия

Активация на акаунт