Една по-специална вечеря

  • 5 533
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150

Здравейте!
Искам да се обърна към вас за помощ.
След две седмици приятелят ми има рожден ден..мислих,мислих и реших,че каквото и да му подаря,трябва да си има и подобаваща вечеря.Доста често взаимствам рецепти от вас,за което сърдечно Ви благодаря!Чудесни сте!
Та сега ми трябва меню,което да включва някаква лека салата и основно с вкусна гарнитура
Десертът вече го избрах-шоколадова торта с рула,неустоимо изглежда!  Heart Eyes

имам само някави насоки за другите неща..салата ми се ще да е нещо с макарони,основното задължително трябва да е месно,пилешко по-точно и ми се щеше гарнитурата да са нещо като зеленчуци на скара,но за съжаление нямам скара  Laughing
Не държа да се прави бързо,ще имам цял ден да върша чудеса Simple Smile

Помогнете ми да избера нещо..изпробвано и вкусно,а за начина по който изглежда и масата,сама мога да се справя,по Арта повече ме бива  Party

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
За салата не знам, но ние много обичаме пилешко със сирена. Вземам пилешки филета на жулиени, запържвам ги в олио. След като се зачервят сипвам готварска сметана, в нея настъргвам Дор Блу, пушено топено сирене. След 5 мин свалям от огъня и поръсвам с пармезан. За гарнитура може да направиш задушени в масло зеленчуци, след като нямаш скара. Или другия вариант е да минеш през Хепи, за да вземеш зеленчуци на скара.

# 2
  • Мнения: 150
Мислех по-скоро за Пълнени пилешки гърди с топено сирене и шунка,защото съм сигурна,че ще му хареса,но ми се вижда много простичко,ако избера това трябва да има в добавка интересен,подходящ сос,а за гарнитура харесах едни кюфтенца от кус-кус..
хм,чудя се..

пилето със сирена е чудесна идея,но той не си пада по сирената,единствено топено..

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Салата от макарони....кус-кус....не става ли претрупано?
Бих избрала едно от двете.

# 4
  • Мнения: 150
Да,да..със сигурност!Ще предпочета кус-куса,салата от макарони е изпитана,а искам да е нещо,което не съм правила и съответно той не е пробвал,приготвено от мен Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако мислиш за зеленчуци на скара, не ти е нужна скара. Лесно стават и в тефлонов тиган, още повече че количеството з адвама ви ще бъде неголямо. Печеш на сухо, после овкусяваш със сол, зехтин, лимон или оцет - зависи на какво я карате.

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
За соса мога да ти препоръчам суха (от пакетче) гъбена крем супа, която я докарваш на нужната гъстота.

И една препоръка - няма да е лошо предварително да пробваш това, което си си намислила, за да бъде изненадата само за него, а не за теб Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 001
Мислех по-скоро за Пълнени пилешки гърди с топено сирене и шунка,защото съм сигурна,че ще му хареса,но ми се вижда много простичко,ако избера това трябва да има в добавка интересен,подходящ сос,а за гарнитура харесах едни кюфтенца от кус-кус..
хм,чудя се..

пилето със сирена е чудесна идея,но той не си пада по сирената,единствено топено..
Аз бих добавила към пълнените пилешки гърди една топла гарнитура от зеленчуци със сосче...

Сварени броколи,моркови и картофи(така има и цветово разнообразие) се заливат със бешамел сос в който има разтопено едно две колелца пушено топено сирене(или насстърган кашкавал)...

# 8
  • Мнения: 7 416
TheNMaster  ,може ли по-подбно за зеленчуците и бешамела?Как се прави сос бешамел? newsm78

# 9
  • Мнения: 5 001
TheNMaster  ,може ли по-подбно за зеленчуците и бешамела?Как се прави сос бешамел? newsm78
Запържваш в олио или масло 1-2 с.л. брашно,доливаш прясно мляко(вода или бульон) до желаната гъстота.Посоляваш на вкус.

Вече от това за какво ще използваш соса може да прибавиш 1-2 щипки черен пипер и 1-2 триъгълничета топено сирене(или пушено топено сирене) или настърган кашкавал.Бърка се,за да се разтопи и соса става по-плътен и овкусен....
Заливат се меса,риба или задушени зеленчуци....

# 10
  • Мнения: 7 416
  Мого ти благодаря,TheNMaster!Изглежда много лесно!Сигурно ,млякото може да се замести и с готварска сметана,по желание? Rolling Eyes Или това вече няма да е сос Бешамел? newsm78

# 11
  • Мнения: 5 001
  Мого ти благодаря,TheNMaster!Изглежда много лесно!Сигурно ,млякото може да се замести и с готварска сметана,по желание? Rolling Eyes Или това вече няма да е сос Бешамел? newsm78
Може,но ще стане по тежък....Ще трябва да се добави вода.....Затова по-добре-мляко  Laughing

# 12
  • Мнения: 7 416
  Мого ти благодаря,TheNMaster!Изглежда много лесно!Сигурно ,млякото може да се замести и с готварска сметана,по желание? Rolling Eyes Или това вече няма да е сос Бешамел? newsm78
Може,но ще стане по тежък....Ще трябва да се добави вода.....Затова по-добре-мляко  Laughing
  Разбрано,ОК! Peace
  Благодаря! Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз направих романтична вечеря с морски дарове и запържено месце със сметана и синьо сирене.
Салатата беше с миди и лук и оцет. Имаше пържени роца от раци. Имаше и слатка със скариди, риба тон, кисели краставички, маслини и по желание майонеза.
За основно можеш да направиш пилешко запържено с масло. Ще си купиш императорски ориз /продава се в кутия и се вари в пликчета, черен е и е много ефектно/. След като се свари се прибавя към пилето и може да сложиш малко миди. Аз го овкусявам с Уни сос /на Маги/.  И да не забравиш бялото вино!   bouquet

# 14
  • Мнения: 150
Simple Smile
Благодаря на всички за отговорите,ще се възползвам от съветите ви и като му дойде времето ще постна снимки и коментар  Hug

Общи условия

Активация на акаунт