Ще ми помогнете ли за разчитане на резултати от кръв и урина ?

  • 10 324
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте
За съжаление ще мога да представя тези резултати чак в понеделник на лекаря си, а освен че ме гризе любопитството, имам и неприятни болки и парене по пикочните канали, уринирам през 15 мин., освен това чувствам голям дискомфорт. Според мен имам някаква инфекция
За това всъщност и си правих изследването де, изкарах и една болезнена криза преди 4 дена. 
Мъж на 19 години съм


Гледам че това Pct в кръвта е увеличено, но си нямам и идея какво е

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 18:32 от toogoodforyou

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз не виждам никакви стойности.
Вземаха ли ти кръв? В изследването за урина трябва да има разни знаци + или -, а за уробилиногена- неув. или ув.... нещо подобно;
Единствено разчитам, че имаш урати в седимента....
Напиши отново данните.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 19:23 от anuschka

# 2
Така както са ми ги дали, така ги копирах тук
Това е скрийншот на самите изследвания.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Така както са ми ги дали, така ги копирах тук
Това е скрийншот на самите изследвания.
Да не би данните да се падат вдясно на листа и тук да не се виждат...
Какво пише например срещу СУЕ (РУЕ)?

# 4
Пише 21mm/h

Мисля, че не ти се е заредила добре картинката
Ето ти директен линк към нея
http://i.data.bg/08/11/15/1246716_orig.jpg

Ако пак не се зарежда, ще я кача другаде

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Е, сега се вижда най- сетне. Надявам се да включи и някой по- запознат.
Аз исках само да ти обърна внимание, че не се виждат показателите (може грешката да е в моя компютър).
Имаш леко ускорена утайка, което говори за някакъв възпалителен процес (може и отминал), а увеличеният уробилигонен, заедно с уратите, може би насочва към бъбречен проблем. Но не съм специалист. Peace

# 6
Това бяха и прогнозите на лекаря, когато ме прати да ги правя изследванията петък следобед - възпаление
Най-вероятно ще мина на антибиотици от понеделник
Искам да попитам и какво значи в графата за кръвните изследвания Pct, което също не е в нормата ?

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
PCT - (0.01 - 9.99) референтни граници. това е общ обем на тромбоцитите.

# 8
А какво значи, като не е в нормата ?

# 9
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А какво значи, като не е в нормата ?

ДА, но твоя резултат е в нормата. тромбоцитите отговарят за съсирването на кръвта: когато са под нормата, кръвта трудно или не се съсирва и настъпва кръвоизлив, когато са над нормата, кръвта се сгъстява и може да се образува тромб и да запуши кръвоносен съд.

Виж сега какиното, по-спокойно и не се "хипохондрирай", резултатите ти не са лоши.

# 10
Виждам го и аз, че не са лоши, просто ме интересува от медицинска и научна гледна точка как стоят нещата, все пак се готвя да уча медицина
Какъв толкова е проблема?

# 11
  • Мнения: 1 428
Не съм лекар,но от опита който имам ми прилича на лек чернодробен проблем.Не са бъбреци защото няма белтък в урината,седимента също е чист.Поискай да ти изследват чернодробните ензими-АЛАТ и АСАТ.Иначе имаш леко ускорена утайка,което говори за възпалителен процес,който може и да е овладян вече.Утайката не е специфичен показател,тъй като се покачва на третия ден след инфекцията и спада към края на първия месец.По важно е нивото на левкоцитите,които при теб са в норма.
Горе главата,нищо сериозно няма да излезе.

Общи условия

Активация на акаунт