Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 458
Здравейте Smile
Аз съм самотна майка със син на 9 месеца, когото отглеждам сама.
Интересува ме какво ми се полага като самотна майка и на какви условия трябва да отговарям, за да получавам помощи.
Сега приключиха 315-те ми дни и оставам на 220 лв.
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Можеш да си подадеш молба за детски, но се взима доходът 12 месеца назад. Доходът на член от семейството трябва да е по малък ли равен на 300 лв. за 2008 г. За 2009 мисля, че ще стане 350.
Другото, за което се сещам е помощ за отопление. Молби за месечни помощи за отопление се подават от 1 ноември до края на март за съответния отоплителен  сезон, който е до 31.03. Правото на такава помощ зависи от доста неща. Знам обаче, че доходът за тази помощ трябва да е доста нисък.
Чл. 2. (1) НАРЕДБА № РД-07-5 от 16.05.2008 г. за условията и реда за отпускане на целева помощ за отопление Право на целева помощ за отопление имат лицата и семействата, чийто средномесечен доход за предходните 6 месеца преди месеца на подаване на молбата-декларация е по-нисък или равен от диференциран минимален доход за отопление и отговарят на условията по чл. 10 и 11 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане (ППЗСП).
чл.10 и чл.11 са доста дълги можеш да видиш правилника в сайта на МТСП.
Най - добре обаче да попиташ в Дирекция "Социално подпомагане" може да има и нещо друго, за което не се сещам.
Цитирай
[as sam samotna maika i imam dashteria na tri meseca,
i iskam da znam kakvi prava imam za socialni podpomagania
Цитирай

Оileán na leipreachán

Мнения: 6 273
Можеш да си подадеш молба за детски, но се взима доходът 12 месеца назад. Доходът на член от семейството трябва да е по малък ли равен на 300 лв. за 2008 г. За 2009 мисля, че ще стане 350.
 
Като се има предвид, че семейството ти е от двама души - т.е. ти и детето...  Peace
Цитирай


Мнения: 2 094
Ако майката е управител/самоосигуряващ се лице/ на фирма с договор за самоуправление, има ли право на майчинство и от какво се определя дохода й ?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.