Никулден-меню и приготовления?

  • 22 633
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
Този път никакви шарани и подобни.
Пъстърва на фурна с бяло вино, лимон и риган

# 31
  • Мнения: 6
 Rolling Eyesздравейте на всички.за пръв път пиша във форума.поздрави на всички.бих искала да науча някоя нова рецепта за приготвяне на шаран но по различна от обикновените  bouquet

# 32
  • Мнения: 5 001
Rolling Eyesздравейте на всички.за пръв път пиша във форума.поздрави на всички.бих искала да науча някоя нова рецепта за приготвяне на шаран но по различна от обикновените  bouquet
Здравей и добре дошла !   bouquet   bouquet   bouquet
Ти попрочете ли темата за да видиш какви са предложенията? И какво по-различно търсиш? По-екзотично или по-различен вкус.....

# 33
  • Мнения: 315
ние също не обичаме шаран, макар, че доводите на TheNMaster ме убедиха - шарана е необходим/а и рецептата изглежда вкусна Laughing/.
иначе - вкъщи обичаме доспатска пъстърва, ципура , лаврак, и каквото морето довлякло Joy Joy Joy.
Трябва тръгваики от Пловдив ясно да съм решила какво ще ми е нужно,защото няма да имам възможност за промяна в плана Rolling Eyes
и за 15 души ли ще готвиш?ти си герой!  bouquet
не можеш ли да сготвиш в пловдив и да го занесеш готово на цигов чарк?имам подобен на твоя проблем с готвенето на вилата, но за много по-малка тълпа Joy

та една пъстърва взех Whistling
нея ще я пълня и на фурна Crazy
как я пълниш?вкъщи обичаме пъстърва, но никога не съм пълнила newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 618
У нас задължително се хапва пълнен шаран. Пълня го с ориз,  гъби, орехи, стафиди. И става мозък, много вкусен и се изяжда от раз.Шаранчето не трябва да е много голямо.Големите са доста мазни Sick И задължително има плънка и около шаранчето Blush

# 35
  • Мнения: 243
ние също не обичаме шаран, макар, че доводите на TheNMaster ме убедиха - шарана е необходим/а и рецептата изглежда вкусна Laughing/.
иначе - вкъщи обичаме доспатска пъстърва, ципура , лаврак, и каквото морето довлякло Joy Joy Joy.
Трябва тръгваики от Пловдив ясно да съм решила какво ще ми е нужно,защото няма да имам възможност за промяна в плана Rolling Eyes
и за 15 души ли ще готвиш?ти си герой!  bouquet
не можеш ли да сготвиш в пловдив и да го занесеш готово на цигов чарк?имам подобен на твоя проблем с готвенето на вилата, но за много по-малка тълпа Joy

Не,предпочитам там,за да ми помагат останалите,все могат да нарежат нещо  Joy,а за рибата аз съм убедена че тя няма да е за наяждане,но трябва да има заради именниците,иначе никои не мога да откажа от цър-пър на скарата! Joy

# 36
  • Мнения: 243
Ето една рецепта от списание:

Пълнена риба с картофи


2кг едра риба
чер.пипер
сол
8 картофа
4 яйца
2 глави лук
чесън
магданоз
4с.л.настъргано сирене
2с.л.каперси
1/2ч.л.шафран (куркума)
200мл.зехтин

Рибата се натрива с пипера и солта.Картофите се обелват,нарязват се на много тънки кръгчета и се слагат в малко подсолена вода. Две от яйцата се сваряват твърдо.Щом изстинат,се обелват и се нарязват на много ситно.Лукът се нарязва на ситно.Хлябът се настъргва,чесънът и магданоза се нарязват на ситно.Всичко се слага в купа и се прибавя настърганото сирене,2 сурови яйца,1с.л. зехтин,каперси и ако трябва се досолява.Разбърква се и рибата се напълва с тази смес,зашива се и се слга в намаслена тава.Кръгчетата картофи се подсушават и се нареждат около рибата,полива се с зехтин и разреден с вода шафран.Поставя се в слабо загрята фурна за 1 час,като от време на време се полива със стеклия се сос.




# 37
  • Мнения: 1 712
За Никулден пълня шаран с орехи и лук и го пека в тавичка полят с доматен сок.

# 38
  • Мнения: 243
Желирана салата със сьомга

425гр изцедена сьомга( може и херинга)
2с.л лимонов сок
2с.л. кетчуп
200 гр. доматено пюре
250мл сметана
250мл разбита сметана
копър
лук нарязан на ситно
1л оцет
2 пакетчета желатин
сол пипер

Рибата се почиства от костите и заедно с лимоновият сок се разбива.Добавя се кетчупа и доматеното пюре и се разбива до получаването на хомогенна смес.Добавя се сметаната копъра и лука.В отделен съд се смесва оцета с около 120мл студена вода и се слага желатина за 5 мин да се разтвори.Залеите желатиновата смес с кипяща вода и я прибавете към рибната смес.Неразбитата сметана се разбива и се добавя към рибата,посолява се..Получената смес се изсипва във форма или се оформя и се оставя аз 2 часа в хладилника.За да се извади от формата се потапя за 10 сек в топла вода и леко се разтръсква.


източник-класически готварски рецепти

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 20:45 от Лиленце

# 39
  • Мнения: 1 175
Няколко години приготвях пълнен шаран с лук,орехи и домати.Много е мазен и определено не ни хареса.Предпочитаме пастърва,печена с лимонче и гарнирана със сосче и задушени картофки.

# 40
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
как я пълниш?вкъщи обичаме пъстърва, но никога не съм пълнила newsm78

ето я пъстървата
пълнена е с диви гъби и гарнирана с картофено пюре.
много бързо стана Peace

# 41
  • Мнения: 243
Пфу оправих се снимките да не ми излизат катопощенски марки!

# 42
  • Мнения: 308
Няколко години приготвях пълнен шаран с лук,орехи и домати.Много е мазен и определено не ни хареса.Предпочитаме пастърва,печена с лимонче и гарнирана със сосче и задушени картофки.
И аз тази година мисля да направя пастърва, но незнам как да направя сос към нея.

# 43
  • Мнения: 413
Асялайн - от първа страница на темата прочетох, че имаш сайта на рецептата на Хотел Сахер във Виена, Рецепта за шаран с бирен сос.
Тъй като живея наблизо до хотела, а и не намирам рецептата в гугъл.ат би ли ми пуснала сайта на немски, за да видя и пробвам тази рецепта?
аз намирам само това  http://www.google.at/search?hl=de&q=hotel+Sacher++Wien++Karp … ta=cr%3DcountryAT  - Не излиза нищо  Confused

За никулден аз приготвям сьомга със сметанов сос и копър.Тъй като австрийците не обичат дънни риби, според тях те се хранят с "мръсотията" /и моя съпруг сподела това мнение/ Та приготвям сьомга

Парчета сьомга нареждам в тавата, /не бъркайте с херинга/
1 ч.ч бяло вино
1 ч.ч. вода + сол на вкус
нарязани картофи на кръгчета
това се запича докато картофите омекнат
отгоре се залива със заквасена сметана + ситно нарязан копър /аз слагам много/. Един път импровизирах като към заливката сложих и яйца 2 бр, тогава се режеше с нож, като мусаката. Иначе става риба с картофи и сметанов сос.
 Скоро ще готвя  ще ви пусна и снимка

А пастървата, тъй като е суха риба, се нуждае от мазнина.
Аз я приготвям в готварско фолио.
Слагам изчистена и леко цепната пастърва, поръсвам, сол, черен пипер,1 лъжица бяло вино, парченца краве масло /не марганир или олио/, ситно нарязан магданоз и една две скилидки чесън, Завивам с фолиото плътно, подреждам в тава /ако във фурна готвя/ или на скара /като се обръща от всички страни

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 20:21 от :-)))

# 44
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Rolling Eyesздравейте на всички.за пръв път пиша във форума.поздрави на всички.бих искала да науча някоя нова рецепта за приготвяне на шаран но по различна от обикновените  bouquet

Здравей!

Ето една абсолютно нестандартна рецепта за шаран от мен - Шаран на черно

На нас с мъжа ми много ни харесва тази сладко-солена комбинация, но все пак прецени вкусовете ви преди да го приготвиш! Peace

Ето и снимка:

Общи условия

Активация на акаунт