Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
На постоянен трудов договор съм, имам да ползвам 6 дни платен отпуск до края на годината. Мога ли да си пусна след платената отпуска и неплатена? Какво се получава ако лице подаде молба за неплатен отпуск - работодателя разрешава тази отпуска и примерно лицето същия следобяд реши, че иска да си пусне предизвестие?

# 1
  • София
След като неплатеният отпуск е разрешен от работодателя мисля, че няма пречка да го ползваш по време на предизвестието. Предизвестието не се удължава при платен и неплатен отпуск. Предизвестие можеш да си подадеш по всяко време, включително по време на ползване на отпуск.

# 2
  • София
А кога се оформя трудовата книжка - след изтичане на предизвестието или може и по-рано? Ако започна нова работа по време на предизвестието ще ми трябва и книжката newsm78

# 3
  • София
Трудовата книжка се оформя след прекратяване на договора т.е. след като изтече предизвестието. Работодателят е задължен незабавно в деня на прекратяване на трудовия договор да впише необходимите данни в нея и да ти я даде.
Разбира се, ако се разбереш с работодателят ти предполагам, че може да ти я изготви и по рано.

# 4
  • София
Благодаря  bouquet

# 5
  • добрич
 Tiredздравейте,моля ви помагайте PraynigПроблема е следния-бях в майчинство до 9.11.2008,на 10 трябваше да съм на работа,но поради проблемите и  психическия тормоз по време на майчинството ми,от страна на работодателя ми се принудих да пусна молба за напускане.Естествено разписаха я с голяма радост,че ще се отърват от мене,и с радост че ще ми спрат 220 лв,защото няма да отработвам предизвестие.Но понеже съм имала постоянно проблеми с тях,си мисля че и сега ще направят нещо че да ме прецакат.Утре трябва да отида да подпиша заповедта и да ми дадат трудовата книжка,но искам да попитам-ако има записана в заповедта сумата която имам да получавам,а именно 220 лв майчинство последното и платения отпуск който не съм ползвала,трябва ли да я разпиша?Това означава ли ,че съм взела тези пари?-а аз в действителност не съм.Моля ви посъветвайте ме какво да правя,по моите сметки  мисля че имам да получавам към 470 лв. ooooh!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт