Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Пловдив

Ние сме на 20 дни, наистина е прекрасна малката ми дъщеря, но нещо за което не бях подготвена е ужасната болка в гърба. Носим се, гушкаме се, разхождаме се из апартамента, приспиваме се, къпем се, кърмим се, но болката е понякога толкова силна, че всички тези неща ми дотежават много. Моля за съвет.
Цитирай

Ох,не знам какво да ти кажа...И аз съм на тоя хал.От както родих започнаха болките,че до сега.Обикновено вечер, когато спя се засилват и се събиждам от болка.Съветвам те да отидеш на рентген или скенер.Аз ходих и ми откриха някакъв стеснен нерв или нещо такова...Сега се мажа с едно гелче и пия билкови капки за болката.Общо взето ми казаха, че оправия няма,така че се примири...Ходя и на физиотерапия,препоръчаха ми я два пъти годишно.Мисля че има ефект и болките намаляват за по-продължително време.
Моят съвет е-гледай да не си напрягаш много гърба.Не я носи бебка толкова много,кърми я в поза ненатоварваща гърба ти,не мий чинии и не пери на ръка-това е мор за гърба.Казвам го от опит.
Цитирай

Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....
Цитирай

там където не искам

Щади максимално гърба си.Моят съвет е да я носиш по малко време и разхождаш защото с месеците растат и килограмите и тогава повярвай болките са наистина нетърпими ( говоря от личен опит) и да се отучите от това да се носите на ръце и разхождата из апартамента ще е много по трудно .Отдели малко време и последвай съвета който ти е дала elenitta.
Цитирай

кв.Изток

Ще видиш като се почне с прохождането, хубавото от цялото натоварване е, че свалих много килограми. Wink
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....
и аз така мисля ,защото при някои бебета друскането,люлю,разнасянето продължава и когато дОООста натежат.Ахааа...мама трябва да тренира ,за да е във форма за растящото си бебешоче 35
Цитирай

София

Имам същите болки - точно така се прояват нощем, а денем почти не се усещат. Но мен ме болят и раменните стави, те пък основно през деня  ooooh!
От 2 седмици 5 месечната ми дъщеря е при бабите си и аз не я нося, но болките не минават...
Преди време прочетох, че можело да има връзка с раждането чрез секцио, да знаете нещо повече за това?
Цитирай

strange highs and strange lows

Какво е планк? Smile
Цитирай

Лакътен планк
Страничен планк
Цитирай

Стара Загора

Не съм имала такива болки
Цитирай

Пловдив

Аз я имам сега , а след това не знам  ooooh! какво ще е
Цитирай

Sliven

Да, и аз имам болки в гърба, но съм все още бременна и всички ми казват, е това е нормално и че след раждането ще отминат. Но от вас сега научавам, че явно не при всичкимайки отминават. На мен съвета за упражненията ми се вижда много удачен! Може да помага! Rolling Eyes
Цитирай

На тиха улица

И аз като родих имах такъв проблем.Охках, пъшках, с  времето или свикнах или съм много тренирана вече.При всякакви болки - в ръцете, краката, гърба - пия наклофен, на втори трети ден ми минава.
Цитирай

Варна

Аз пък имам болки само в кръста - не постоянно, но почти всеки ден.  Crying or Very sad Докато бях бременна нямах такива проблеми, появиха се един месец след раждането, а дори не съм носила дъщеря си на ръце.
Цитирай

Павех масажи 1 път седмично, и много важно да си намериш удобно място и позиция за кърменето. Вместо на ръце, нося и досга бебето в шал/слинг
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора