Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009

  • 99 006
  • 1 820
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
Момичета направих една поща mama_des@abv.bg, в която качих всичко което ви интересува.
Паролата е 123456.

# 46
  • Мнения: 503
...както и наличие или липса на задължения, за всеки от родителите, документ за предходната календарна година, че лицата не дължат данъци, заплащани в Община Варна.
Я виж ти! Къде може да се прочете тази заповед на кмета?

Редактирам се. Това се отнася за самоосигуряващите се, а аз помислих, че масово ще представяме документ, удостоверяващ липсата на задължения.
Аничка*, благодаря за инфото!

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 14:19 от galll

# 47
  • Варна
  • Мнения: 558
Новият правилник вече е качен на сайта на общината http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=pravila.
Направо съм потресена, особено от частите:

3. В заявлението задължително се изписват трите имена на детето, ЕГН, постоянен адрес на родителите и телефон за връзка. Представя се оригинален акт за раждане на детето, като ксерокопието на същия остава в детското заведение.

- Тези документи се представят в детските ясли и детските градини за всяка учебна година, както и при преминаване в по-горна възрастова група.

Всяка година ще пълним гушката на НАП да ни издава разни документчета. Не е истина.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 14:03 от Аничка*

# 48
  • Варна
  • Мнения: 558
Новият правилник вече е качен на сайта на Общината http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=pravilaShocked Просто съм изумена. Наистина ще се кандидатства по постоянен адрес.

# 49
  • Мнения: 9 990
Аничка, ама това и сега си го има, кое те втрещи точно?Всяка година попълваме бланка именно с това-постоянен адрес на родители, телефони, месторабота...

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 235
А след като и приема в яслите е по този правилник, кога ли ще ги има и тях качени в списъка на сайта, районите им, и бройките  newsm78

# 51
  • Мнения: 2 839
Всяка година ще пълним гушката на НАП да ни издава разни документчета. Не е истина.
НАП не събират такси за издаване на удостоверения

# 52
  • Мнения: 5 178
а забравили са още нещо, да се сравнява постоянния адрес на родителите.
Така или иначе по семейния кодекс се смята, че съпрузите живеят заедно Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 631
''  удостоверение от НАП- Варна, че двамата родители-имат регистриран трудов договор в общинско, държавно предприятие, частно търговско дружество или сдружение с нестопанска цел със седалище територията на община Варна..''

Shocked Shocked Shocked

а ако пише, че е офиса във варна....брях  ooooh!

# 54
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
''  удостоверение от НАП- Варна, че двамата родители-имат регистриран трудов договор в общинско, държавно предприятие, частно търговско дружество или сдружение с нестопанска цел със седалище територията на община Варна..''

Shocked Shocked Shocked

а ако пише, че е офиса във варна....брях  ooooh!


аз си мисля,че ще се доусъвършенства тази точка ,може би да се приложи и служ.бележка,че мястото на изпълнение на трудовия договор е в офис гр.Варна и т.н. Все пак има доста служители на софийски фирми в гр.Варна,логично е да се уточни...Не знам,ако трябва да целим уточняващи писма,казвайте какъв е реда  Rolling Eyes .С всичко друго съм съгласна,само това по моему е недоглеждане някакво ...

# 55
  • Варна
  • Мнения: 558
Дива, ако наистина НАП не събират такса за тези удостоверения е ок.
Пенелопа, това се отнася за документите от НАП, а не да се попълва бланка с постоянен адрес, телефон и месторабота. Просто не копирах всичко.

# 56
  • Мнения: 139
Не, че нещо просто всяка година един куп книжлета ще попълваме и издаваме, ако изобщо децата ни тръгнат на детска градина.
Цялата тази работа е пълна лудост и за пореден път се опитват да се подиграват с нас и децата ни.
Вместо г-н КМЕТА да строи дванадесет МОЛ-а, да вземе да направи нещо за децата, а не да си измива ръцете и решава проблемите по този начин.

# 57
  • Мнения: 3 211
последно вярно ли е, че трябва седалището на фирмата да е във Варна?
и приета ли е вече тази наредба?

# 58
  • Мнения: 2 839
Не виждам нищо толкова шокиращо в това ежегодно да се представят тези бележки. Защото при досегашната практика масово се представят фалшиви удостоверения от работодател.
Що се отнася до седалището ... малко шокиращо звучи на пръв поглед, но всъщност всяка читава фирма, действаща на територията на Варна, има официално регистрирано седалище, или клон тук. Някой може ли да посочи изключение?

very nice, мисля, че наредбите не се гласуват. Така, или иначе, тази е подписана от кмета и е в сила. Но пък могат да се обжалват наредбите  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 418
А до колкото си спомням вашия кмет преди няколко дни се беше изказал пред медиите,че вече пари от родителите няма да се дават в ДГ за играчки,за подобряване на материалната база и т.н.Даже и наказания за директорите щяло да има.Ми тогава да вземат да дават повече пари за градините,че децата да им е по-уютно.

Общи условия

Активация на акаунт