Бебе и телевизор?

  • 7 475
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 540
И компютрите, и мобилните облъчват....ама в такъв век живеем  Mr. Green

точно така

# 16
  • Мнения: 682
Доколкото знам, при новите приемници няма вредно излъчване, но при гледане на телевизия от бебета се получава свръхстимулация на мозъчната кора, което причинява безпокойство и нервност.

# 17
  • Мнения: 408
За излъчване мисля че няма такова,но за прекалено близко гледане определено не е хубаво за очите.Моето тв маниаче е страшно,когато изгасне тока и пощурява ,че тв не работи,не ми се иска да е толкова пристрастен и доста често е залепен до екрана.Надявам се да се сдобием скоро с плазма която е безвредна уж.

# 18
  • Мнения: 705
Mrs. Lovett е написала какви са възможните вреди от телевизията. Странно е, че сме по-склонни да обръщаме внимание на вредното влияние от лъчения, а да заклеймим прекалената стимулация като бабини деветини (не цитирам никого от темата). При включен телевизор в стаята времето за концентрирана игра пада наполовина и по този начин се забавя умственото им развитие. Няма да се спирам подробно на въпроса защо децата трябва да играят, това би трябвало да е ясно на всички.
Франция дори стигна до там, че забрани телевизиите за деца под 3 годишна възраст. Ето малко информация по темата http://www.independent.co.uk/news/education/education-news/ofcom … dlers-959294.html
Ето още един материал за децата и телевизията http://www.roditeli.info/family/materials/telev/

# 19
  • Мнения: 2 374
Ако трябва да говорим за това кое е вредно и кое не е,то трябва да изолираш детето и да живее в кувиоз.Може и да е вредно,но няма как да го избегнеш.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Относно облъчването - не мисля, че е проблем с новите телевизори.
Обаче съм твърдо против малки деца, да не говорим за бебета, да гледат тв - превъзбуждат се и се зомбират, могат да получат заболяване на очите.
Аз не позволявам на сина ми да гледа тв, има начин.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако трябва да говорим за това кое е вредно и кое не е,то трябва да изолираш детето и да живее в кувиоз.Може и да е вредно,но няма как да го избегнеш.
И аз мисля така Peace

# 22
  • Мнения: 711
Много неща са вредни и от техника и не само.Ама може ли да ги предпазим от всичко ?
така е Peace
Сина ми винаги е бил с ТВ и компютър в една стая Naughty

 И ние сме така  Peace

# 23
  • Мнения: 498
Ако трябва да говорим за това кое е вредно и кое не е,то трябва да изолираш детето и да живее в кувиоз.Може и да е вредно,но няма как да го избегнеш.
Peace
Много правилно казано

# 24
  • Мнения: 9 973
поради стечение на обстоятелствата имаме,ТВ,компютър в бебешката стая

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не е вредно.

# 26
  • Мнения: 3 869
В стаята на бебето, на дето и в спалнята на възрастни хора трябва да има минимум "създатели" на електро-магнитно поле - всичко, което работи на ток със щепсел в контакт. Гледането на тв не носи никакви ползи на бебетата и малкие деца, а само вреди - очите и мозъците им се претоварват.
Има някои изключения, където вредите отстъпват за малко на ползите - деца на 4-5 години в чуждоезична среда много бързо напредват с новия език гледайки рекламите и детски предавания.

# 27
  • Мнения: 493
Облъчването не мисля,че е вредно,но да седи и да гледа тв,това вече е вредно.

# 28
  • Мнения: 822
поради стечение на обстоятелствата имаме,ТВ,компютър в бебешката стая

И ние така... Но не мисля, че е болка за умиране.
Наистина, че ако трябва да я пазя от всичко... Под похлупак да я държа значи.

# 29
  • Мнения: 1 554
Прекаленото висене пред телевизора не е полезно за никого, без значение дали е бебе или възрастен.
 Peace
а за облъчването - "бабешки глупости". Първо всичко вече облъчва, а второ съвременните монитори и телевизори все пак ги правят по-малко вредни
Peace

съгласна Peace

Общи условия

Активация на акаунт