Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 17 ноем. 2008, 17:54 ч.
  • Преглеждания  678  Мнения  9  Онлайн  1
Отговори
  • добрич
  • Мнения: 136
 здравейте,моля ви помагайте Проблема е следния-бях в майчинство до 9.11.2008,на 10 трябваше да съм на работа,но поради проблемите и  психическия тормоз по време на майчинството ми,от страна на работодателя ми се принудих да пусна молба за напускане.Естествено разписаха я с голяма радост,че ще се отърват от мене,и с радост че ще ми спрат 220 лв,защото няма да отработвам предизвестие.Но понеже съм имала постоянно проблеми с тях,си мисля че и сега ще направят нещо че да ме прецакат.Утре трябва да отида да подпиша заповедта и да ми дадат трудовата книжка,но искам да попитам-ако има записана в заповедта сумата която имам да получавам,а именно 220 лв майчинство последното и платения отпуск който не съм ползвала,трябва ли да я разпиша?Това означава ли ,че съм взела тези пари?-а аз в действителност не съм.Моля ви посъветвайте ме какво да правя,по моите сметки  мисля че имам да получавам към 470 лв.

Реклама
# 1
Eho zdraveite :hug:ne se podpisvaite predi da ste si vzeli parite.Sled tova nqma i da ti gi dadat sled kato si imala problemi s tqh.Az sashto izgorqh v starata rabota s dve zaplati zatova savet ot men ne podpisvai nishto predi da si si vzela parite.Pojelavam ti ot sarce uspeh.

# 2
  • добрич
  • Мнения: 136
Цитат
Eho zdraveite :hug:ne se podpisvaite predi da ste si vzeli parite.Sled tova nqma i da ti gi dadat sled kato si imala problemi s tqh.Az sashto izgorqh v starata rabota s dve zaplati zatova savet ot men ne podpisvai nishto predi da si si vzela parite.Pojelavam ti ot sarce uspeh.
благодаря ти за съвета,вече не зная какво да очаквам от тях #Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 74
Здравей, освен майчинството имаш да получаваш и незполваният ти годишен отпуск, който предполагам че ти е повече от една година - / най- малко за две години / щом ти изтича сега платеното майчиство - което означава минималното което да ти изплатят да е заплата за 2 месеца + последното майчивство . чети внимателно какво подписваш - ако пише че" на лицето са изплатени суми по чл. 224 ал. 1 от КТ/ - това значи че трябва да получиш най- малко 440 лв- за неизползван годищен отпуск и отделно полагащато ти се майчинство . Не са искали да си отработиш предизвестито - защото тогава базата за изплащане на оптуска, нямаше да е 220 - а на база средно-дневният брутен доход за месеца, в който си на работа и тогава - трябваще да ти изплатят  две заплати .

# 4
  • добрич
  • Мнения: 136
Ники,благодаря ти,наистина отпуската е за две години-общо имам да ползвам 50 дена,но ми казаха че ще ми спрат 220 лв за неотработено предизвестие и ще ми дадат към 470 по моето смятане,което не е на счетоводител естествено Rolling Eyes,значи да не подписвам заповедта за освобождаване ако има вписано възнаграждение някакво newsm78,още веднъж благодаря  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
чети внимателно какво подписваш - ако пише че" на лицето са изплатени суми по чл. 224 ал. 1 от КТ/ - това значи че трябва да получиш най- малко 440 лв- за неизползван годищен отпуск и отделно полагащато ти се майчинство . Не са искали да си отработиш предизвестито - защото тогава базата за изплащане на оптуска, нямаше да е 220 - а на база средно-дневният брутен доход за месеца, в който си на работа и тогава - трябваще да ти изплатят  две заплати .
Обезщетението за неизползван платен годишен отпуск се изчислява на база среднодневно брутно трудово възнаграждение за предхождащ календарен месец, през който са отработени най-малко 10 работни дни, като няма ограничение колко назад във времето ще бъде този месец. Това означава, че базата ще ти е месеца преди излизане в отпуск по майчинство , в който имаш най- малко 10 отработени дни.

# 6
  • Мнения: 506
Дима, на заповедта за освобождаване пише какви обезщетения ти се дължат - за неизползван отпуск най-вече. При положение че не си спазила предизвестие ти дължиш на работодателя обезщетение в размер на 1 брутна заплата. Така, че и това трябва да го има. Разликата трябва да я получиш. Дори и да подпишеш без да си взела пари това е документ и винаги можеш да ги осъдиш, защото при напускане всякакви пари като обезщетения се изплащат с ордер, а не по дебитна карта и т.н. Така, че винаги ще има документ, от който да е видно какви пари си получила.

# 7
  • добрич
  • Мнения: 136
ох,не зная какво да очаквам вече от тях,благодаря ви за отговорите Hugсамо веднъж да се разделим с тази фирма че ми дойде до гуша от тях #Crazy

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 875
Здравей, Дима! Аз за съжаления пиша в един друг подфорум, но случайно забелязах в началото"проблеми с работодателя" и надникнах. От това което изчетох тук мисля, че ти разбра , че е добре да не подписваш заповедта,ако пише суми, но моя съвет на счетоводител с 15 год стаж е точно обратния: задължително в заповедта трябва да е упоменато обезщетението ти за неползван отпуск-ако не със сума, то както по-горе ти писаха с текст по чл. 224 от КТ и дните за които се полага/обичайно са 40 за две години/ Ти действително им дължиш една заплата за неспазено предизвестие, но те не могат по никакъв начин да го удържат без да си се разписала на ведомост или ордер. Ако това стане можеш да сигнализираш инспекцията по труда. Можело е обаче да го спазиш като заедно с предизвестието си бе пуснала и молба за отпуск.Така нямаше да се ходиш на работа, предизвестието ще си тече,щеше да си получиш отпуска за 1 месец и стажът ти щеше да се удължи с един месец. Отпуска обаче се разрешава от работодателя т.е. може и да не се съгласи.

# 9
  • добрич
  • Мнения: 136
там е работата че не се съгласиха,не ми подписаха молбата и ми казаха,че ще ме съкратят защото фирмата не се занимавала вече с тази дейност,която аз съм  работила при тях.След като изтече майчинството ми и вече не можех да си пусна отпуск казаха,че се разделим по взаимно съгласие и накрая ме принудиха сама да си пусна молбата #2gunfire #2gunfire #2gunfireНо на заповедтта пише сумата 475,85 която ми дължат и че от нея ще ми спрат 220 лв.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт