разчитане на лабораторни резултати

  • 8 947
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте,искам да се обърна към някой,който би могъл да ми разчете резултатите от днешните изследвания.Дъщеря ми е болна и чак в четвъртък  сме на преглед.До тогава лекарката ни е в чужбина.Притеснението ми е за левкоцитите и урината.
WBC (левкоцити)    

6.99 x10^9/L
Урина - Седимент    

5-6 левкоцита, обилно слуз, кристали пикочна киселина
      4-5 Левк., 2 Еритр.
   

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 22:30 от armaleta

# 1
  • Мнения: 1 984
направете микробиология със стерилна урина, вероятно няма нищо все пак.

# 2
  • Мнения: 89
направете микробиология със стерилна урина, вероятно няма нищо все пак.
Чакам я да стане най рано в сряда.

# 3
  • Мнения: 52
Левкоцитите са съвсем в норма,горна граница е 10.5.И урината не е притеснителна.На микробиологията вероятно няма да излезе нищо,тъй като няма бактерии в седимента.

# 4
  • Мнения: 1 428
Най-вероятно е възпаление,тъй като в урината има и еритроцити,а това не е нормално.От какво се оплаква детето?

# 5
  • Мнения: 89
Най-вероятно е възпаление,тъй като в урината има и еритроцити,а това не е нормално.От какво се оплаква детето?
Резултатите вече са разчетени от лекар.Няма възпаление. ThinkingАко бях прочела този отговор когато пуснах темата ,сигурно щях да се побъркам от притеснение.Молбата ми е да сте по умерени в диагнозите си ,за да не стряскате майчетата. Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
2 еритроцита са нормална находка в седимента.

# 7
  • Мнения: 1 428
Не съм го казала с цел да те плаша-ни най малко.На мен с урина 2 еритроцита и 5 левкоцита  в седимента ми диагностицираха остър пиелонефрит.Е правиха ми и други изследвания разбира се,но тогава нефролога ми ми каза че нормално еритроцити в урината не бива да има.
И все пак извинявай,само исках да помогна с опита който имам,не съм целяла да те стряскам.По-добре да се реагира навреме и все пак ако бях на твое място бих се консултирала и с нефролог,а не само с личния лекар .

# 8
  • Мнения: 1 303
Мисля,че обилната слуз говори за възпаление на пикочните пътища,но другите неща са в норма..Изчакай посявката Peace

# 9
  • Мнения: 89
Не съм го казала с цел да те плаша-ни най малко.На мен с урина 2 еритроцита и 5 левкоцита  в седимента ми диагностицираха остър пиелонефрит.Е правиха ми и други изследвания разбира се,но тогава нефролога ми ми каза че нормално еритроцити в урината не бива да има.
И все пак извинявай,само исках да помогна с опита който имам,не съм целяла да те стряскам.По-добре да се реагира навреме и все пак ако бях на твое място бих се консултирала и с нефролог,а не само с личния лекар .
Диагнозата ни е бронхит.Освен антибиотици ,дъщеря ми пие и кортикостероиди.Май ще ни се размине орбазона за сега!Бях много стресната ,защото това ни е първо сериозно боледуване.Личната лекарка въобще не я търся при такива болести.Ходя при специалист и си плащам всеки преглед.И аз се извинявам ако съм прозвучала грубо,но бях доста изнервена. Blush

Общи условия

Активация на акаунт