Зайче със счупено краче, има ли шанс, моля ви кажете?

  • 4 896
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Моля ви от сърце кажете ми дали зайче със счупено краче може да оцелее?Това ни е второ зайче с което се случва нещо CryПреди месец подарихме на сина ни декоративно зайче, което се разболя на първата седмица и умря.Купихме второ, но тази сутрин видях, че си е счупило крачето.Не знам как е станало, то е бебе, беше си затворено в клетката през нощта, а снощи нищо му нямаше когато си легнах.Има ли смисъл да го водя на лекар?Първото е умряло 10 мин. след като съм го оставила при ветеринарите.
Няма да ви обяснявам колко е разтроен сина ми Cryа и на мен ми се къса сърцето.Много е травмиращо.Просто не е честно! Confused

# 1
  • Мнения: 25 441
Ако го заведеш веднага на лекар - има шанс.
Ако не - приятно гледане на мъките му.  Sick

# 2
  • Мнения: 6 991
Бягай при лекар, нас и да ни питаш, и да не ни питаш...няма да му оправим крачето.
По-добре да направиш всичко възможно, от колкото да седиш и да се чудиш дали има шанс.
Стискам палци Peace

# 3
  • Мнения: 448
Питам дали има шанс да се оправи, не ме нападайте.

# 4
  • Мнения: 5 940
Зависи къде и какво  е счупването. Има, но потърси професионална помощ.

# 5
  • Мнения: 6 991
Ами казахме ти - ако го заведеш на лекар, той ще прецени ситуацията и ще направи каквото може.

# 6
  • Мнения: 112
Бягай при доктора, той ще го оправи! И ние си имаме един скокльо в къщи, ама много бели прави Rolling Eyes!!!!

# 7
  • Мнения: 822
Да, не може без лекар. Говори преди това с него, ако може леко да упоят животинчето. Зайците са доста страхливи и сърчицата им не издържат при подобни сътресения. Не го оставяй само там. Лекарите ще преценят, дали са му достатъчни само калциращи инжекции и храна с добавки против рахит (в случай, че се окаже нещо подобно).Обади се предварително на лекаря и го попитай, дали не е по-добре да носиш зайчето в затворена тъмна клетка или сак. Спести му допълнителния стрес. Моето коте беше със счупен гръбнак, но след 10-11 инжекции се възстанови. Зайчетата са по-нежни. Дано имате успех.

# 8
  • Мнения: 448
Зайчето умря в колата на път за ветеринаря, а и те отварят в 10ч.Просто беше късно.
Чувала съм, че ги приспиват, защото нямало шанс да заздравее счупеното, затова питах дали има надежда.Сега като се замисля може и нещо друго да е станало, защото точно преди да умре си движеше всичките краченца.Мога само да гадая всъщност...Жалко за сладкото животинче, беше много игрив. Cry

# 9
  • Мнения: 5 940
Съжалявам, знам какво е да се привържеш към любимо животно и после да си отиде нелепо.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Това, което се случва е супер странно според мен Thinking От едно и също място ли ги купувате? Как може второ да умира за отрицателно време, като уж е било здраво... Ако са от един магазин знам ли, може би трябва да се направи нещо - някаква проверка. Не е нормално зайчетата да умират така.

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Зайчето умря в колата на път за ветеринаря, а и те отварят в 10ч.Просто беше късно.
Чувала съм, че ги приспиват, защото нямало шанс да заздравее счупеното, затова питах дали има надежда.Сега като се замисля може и нещо друго да е станало, защото точно преди да умре си движеше всичките краченца.Мога само да гадая всъщност...Жалко за сладкото животинче, беше много игрив. Cry

Съжалявам. Аз не бих гледала зайче. Може би, някоие друго животинче за синът ти?

# 12
  • Мнения: 6 991
Съжалявам, милото.
От една страна Писна мии е права Peace, от друга - самите зайчета са много крехки същества.
Една настинка може да го умори за часове.

# 13
  • Мнения: 448
Да, от един магазин са купени и двете.
Първото се разболя една седмица след като го взехме, имаше диария.Хранех го така както ми бяха обяснили в магазина- сено и гранулирана храна.Веднага го заведохме при ветеринарите и ми казаха, че може би е хранено неправилно, трябвало да яде само сено и постепенно да му се включва гранулираната храна в менюто.Можело да го включат на системи, но едва ли ще оцелее, а и било трудно намирането на вена.Въпреки това им го оставих и казах да се опитат да го спасят.След 10 минути е умряло.
Второто го купихме преди десетина дни, заведох го при ветеринаря, прегледа го и каза, че е здраво.Хранехме го само със сено и до снощи нищо му нямаше, беше си супер жизнен и палав.Тази сутрин беше легнал на една страна в клетката си и се опитваше да стане, но не можеше.Затова реших, че му е наранено някое краченце, а и той беше много скоклив, даже излизаше сам от клетката, ако е отворена.
Чела съм, че зайче ако се разболее, до 24ч. умира.Много са кекави.Определено не искам повече зайчета вкъщи, детето ми е много тъжно.Мъжа ми е в чужбина в момента, когато се върне ще решиме заедно какво животинче да му вземеме, защото Марти преди да отиде на училище ме попита, ако умре и това зайче какво животно ще му купиме.Вкарах си таралеж в гащите Confused

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Може ли да е свързано нещо с рахит?
Както го описваш, ми прилича на поведението на мое коте, което беше болно от рахит, като малко.

Общи условия

Активация на акаунт