Отговори

Анкета

Какво образование имахте по време на първото си забременяване?

Опции:

  • София
  • Мнения: 17 591
Любопитно ми е... Дали забременяваме по- късно? И дали сред причините не е желанието за спокойно завършване на образование и стартиране на кариера...

# 1
  • Мнения: 2 270
Бакалавър, забременях планирано Peace

# 2
  • Мнения: 805
Още не бях завършила висшето за бакалавър. Родих август, държавния ми беше септември. След това веднага записах за магистър и така... Детето беше планирано, а се решихме преди да съм завършила, понеже имах вече хубава работа.

# 3
  • Мнения: 5 183
Магистър + следдипломна квалификация в чужбина.
забременях планирано на 27 години.
Причините да отлагам не бяха кариерата и обучението ми, а чисто лични.

# 4
  • Мнения: 8 999
Обърках гласуването - забренях планирано. Но не съм се ръководела от кариера и образование. Докато бях студентка, в главата ми имаше всичко друго, но не и деца. Звучеше ми абсурдно да нямам собствени доходи, а да поемам отговорност за друг живот. Като завърших висшето си образование си намерих добра работа, която ми даваше сигурен и висок доход и се втурнах в купона. Накупонясах се едно хубаво и чак тогава се огледах за сериозна връзка и за потомство. Просто до 33 г. не бях узряла за семейство.

# 5
  • Мнения: 10 975
Бакалавър + докторантура + работа по специалността. Забременях планирано.  Peace

# 6
  • Мнения: 493
Бакалавър,забременях-планирано. Peace

# 7
  • Мнения: 425
Определено исках да съм завършила образованието си, да имам сигурни доходи и дом преди да се реша на деца. Мисля, че горе долу така се получиха нещата. Забременях планирано с образование бакалавър, преди да родя ще бъда и магистър. Бъдещия татко отдавна искаше да си направим бебе, но аз все отлагах. Не съжалявам за решението си и сега съм много щастлива.

# 8
  • Мнения: 4 965
Магистър със стаж по специалността. Завършвах към тогавашния момент 2-ра магистратура. Почти на 26 г. Забременях планирано.

Определено исках да съм завършила образованието си, да имам сигурни доходи и дом преди да се реша на деца. ...

Точно това беше и моята причина да не бързам с децата.

# 9
  • Мнения: 512
Забременях планирано, когато бях последна година бакалавър.
Сега съм майка на две деца, завършила семестриално, готвеща се да защити дипломна работа.
  Blush

# 10
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Хм...
Две магистратури, следдипломна в чужбина и доста положен труд през това време. Не възприемам решението си да имам дете точно в този момент като отлагане. Просто сега се случи комбинацията от подходящи условия и истинска готовност. Планирана бременност, три години след последните образователни мероприятия  Laughing

Но, да, исках да съм постигнала някакви мои си набелязани цели, преди да забременея. Мисля, че това ще ме направи доста по-спокоен и отдаден родител.

# 11
  • Мнения: 46 403
2 г. след като завърших бакалавър, планирано, бях на 25 г.

Образованието и работата не са били фактор при решението.

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
бакалавър, забременях случайно  Peace

# 13
  • Мнения: 1 187
Магистър - планувано (ако може да се нарече така)

# 14
  • Мнения: 2 885
Магистър -> N години стаж -> собствен дом -> планувано бебе. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт