Идеи за по-различен боб?

  • 3 720
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте, навярно звуча наивно  Simple Smile искам да сготвя боб днес, но не класически (в тенджерата с лук, морков, джоджен, доматки и червен пипер), а по някакъв по-различен начин  Embarassed например на фурна, или просто с по-различни подправки, но не знам как.
Някой може ли да се включи с предложение  Peace 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз правя боб с царевица и пилешки хапки.

Сваряваш си боба, добавяш 1 шепа царевица замразена или от консерва, слагаш накълцан печен червен пипер, доматено пюре, чубрица, босилек, джоден, сол и черен пипер.
В тиган запържваш праз или лук /с праз го предпочитам аз/, слагаш пилешки хапки, подправени с босилек, черен пипер и сол. Като станат готови смесваш после с боба да покъкри малко, добавяш и червен пипер и готово.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чили кон карне
салата от боб с риба тон
боб със зеле
паниран боб - зрънце по зрънце
пържен боб - изцеден и запържен с подправки и сервиран с наденица

толкова възможности има...
и търсачка има  Laughing

# 3
  • Мнения: 69
В Гърция готвят големия боб с копър.
Яла съм го и с целина (обилно количество), лично на мен обаче този вариант ми е вкусен ако престои поне една нощ.

# 4
  • Мнения: 1 505
Ето тук в моята тема за манджи има 2 рецепти за боб,едната е салата а другата боб с 4ушки на фурна.Надявам се да ти харесат.Разгледай.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289780.0

# 5
  • Мнения: 2 437
За вечеря ще правя чили кон карне.

# 6
# 7
  • France
  • Мнения: 726
Ще ти предложа по-хард рецепта- шкембе с боб.
Сваряваш първо боба /добре е да е от едрия/, след това и шкембето /аз го варя в 2 води/. Нарязваш свареното шкембе на ивици, моркови, зелени домати /от туршия/ или кисели краставички- всичко това на ивици. Добавяш много чесън, лук на полумесеци, кетчуп, малко олио, чубрица, джоджен, риган, червен пипер, малко черен. Може да се добавят печени чушки. Всичко това смесваш в гювеч и печеш около 2 часа на слаба фурна-около 200*.

# 8
  • Мнения: 529
Много благодаря, наистина ми беше много интересно. Реших да го изпека, но рецептата с шкембето направо разби и непременно ще я пробвам.

Блонди, много добра тема  Peace

# 9
  • Мнения: 1 283
 Опитай боба на ГАБИ - на фурна, страхотен е.
ЗРЯЛ ФАСУЛ ПЛАКИЯ Peace

# 10
  • Мнения: 1 282
Ние много често правим салата от боб и лютеница.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 4 433
Ние много често правим салата от боб и лютеница.  Heart Eyes
ммм да и ние така Wink

# 12
  • Мнения: 151
Днес сготвих боб с кисело зеле на фурна. Малко е тежичко ястие, но ние много го обичаме.
Поотделно ги варя на котлона със всички подправки на вкус и след това ги събирам в тавичка и ги запичам във фурната.

# 13
Пробвай боб с воденички.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
Изпитана от мен рецепта, ужасно вкусна, за печен боб!

Пиянчин боб по неврокопски

Боб, сварен
няколко глави лук
1 с.л червен пипер
1 с.л брашно
1/2 ч.ч олио
черен пипер
джоджен
може да добавиш и подправки за боб, каквито харесвате

Боба /сварен/ се изсипва в тавичка за печене. Разбърква се с подправките /джоджен и черен пипер/. Отгоре се нареждат нарязани филии лук /не кръгчета, а филии/.

Запръжка:
В сгорещеното олио запържваме брашното, махаме от котлона и добавяме червеният пипер.

Сместа се излива върху боба и лука, навсякъде.
Запича се на 220 до златисто.

Източник: Бон Апети

Общи условия

Активация на акаунт