ДНК анализ на спермата

  • 1 616
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Моля Ви да ми помогнете да се ориентирам Thinking Ние сме с мъжки фактор. Спермограмата беше много лоша, сега е доста по-добра. На минималните граници за инсеминации. Имам едно неуспешно инвитро - при лошата спермограма. Сега съм на трета инсеминация. Това, което ме притеснява е ДНК анализа. Според граничните стойности над 30 % сперматозоидите са с лоша оплодителна способност. Нашите са 35 %. Кажете дали тези инсета не са безсмислени??? Според лекаря не са и е нормално след предишната лоша спермограма тази оплодителна способност. Моля помогнете ми, защото знанията ви са неизчерпаеми и само на тях се доверявам   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 343
Не знам много по въпроса, но скоро четох, че след прием на антиоксиданти Резултата е бил по-добър. Ние ще правим този тест януари.
Според мен е важно да се разбере на какво се дължи лошата СГ и ако е възможно причината да се отсрани или да се намали влиянието. Аз нещо се отчаях от инсетата и вече ми се струват ненадежни за мъжки фактор. Винаги има изключения. Пропрочети, помисли, питай док и решете какво да правите.  Peace

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И аз се отчаях за инсетата, когато причината е мъжки фактор. Все си мисля, че докторите го знаят, но не го казват.

# 3
  • Мнения: 81
Да ви кажа не знам вече. Май всеки лекар гледа и максималните пари да вземе.  Sad Открихме причината- микоплазма и бактерии /което ни отне 4 години/. След 8-9 месеца морфологията е от 2% на 7%, а подвижностса вече е 50 %. Резултатите са повишени много. Проблема е, че не знам дали са достатъчни, а и с това ДНК. Май и аз трябва да се откажа от инсетата ooooh! Благодаря ви! Успех на всички!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 382
За съжаление и аз ще се присъединя към горните мнения Simple Smile.Инсето преодолява само много леки проблеми.
Почти две години следя редовно темата за инсеминации и има 3-4 момичета, които успяха да забременеят Sad.
Най-вероятно има доста други, които не пишат тук, но момичетата, пишещи в темата изобщо не са малко Sad.

# 5
  • Мнения: 1 950
Ако наистина оплодителната способност при SDI теста е 35 % тогава инсетата едва ли ще ви помогнат Peace. Дори при толкова лоша оплодителна способност се препоръчва донорство.
Аз обаче много не вярвам на тези резултати, теста е нов за България, не бих се изненадала и да не са съвсем коректни. Повторете го и щом имате подобрение в морфология и количество може да направите пак ИКСИ.
Успех Hug

# 6
  • Мнения: 608
Moмичета, ние сме с Аsthenozoospermia, но преди да започнем всякакви процедури, д-р Владимиров ни посъветва да направим SDI, HBA и MAR тест. Чудя се не може ли без тях да се премине към инсе newsm78. Какво мислите вие? Благодаря

# 7
  • Мнения: 1 950
Щом д-р Владимиров ви е посъветвал да ги направите доверете му се Peace

# 8
  • Мнения: 608
Zvetun4o,благодаря! Аз сам се доверила, но честно не мога да намеря много инфо за HBA и MAR теста,писах във форума, но никой не ми отговори... Ти знаеш ли нещо повече за тях? Благодаря и лек ден! Hug

# 9
  • Мнения: 81
Аз мисля, че MAR е тест за антитела. А за НВА виж какво пише в зачатие бг
"Ами аз доколкото разбрах, този тест дава инфо за някакви ензими, които се съдържат в главичката на сперматозоида. С помощта на тези ензими сперматозоидите  разграждат обвивката на яйцеклетката. Ако показателите не са добри - единственият вариант е ИКСИ. Това разбрах аз, след като доктора даже ми нарисува картинка"
Няма излшно изследване. Колкото повече, толкова по-добре! Hug

# 10
  • Мнения: 81
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=25819.0
Ето и страницата да прочете6 всичко

# 11
  • Мнения: 4 589
И ние си изгубихме доста време в изследвания, защото сме с мъжки фактор. След 2 опита сменихме клиниката, но и там ни казаха, че за инсе няма смисъл и да пробваме ИСКИ. За късмет стана от първия път....

Не губете празни надежди и време.

# 12
  • Мнения: 608
 Благодаря Ви  Any и Nikolina-Pikolina. Ще ги направим и тези изследвания, та поне да знаем има ли смисъл от инсе или направо към ИКСИ. И все пак ми е странно, че малко момичета споменават за този вид изследвания при половинките си...

Общи условия

Активация на акаунт