Социална адаптация или война?

  • 2 888
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 216
При нас вървят по телевизията, особено по испаноговорящите канали.

...и по бедните квадратни щати. сигурно ще прозвучи цинично, но аз съм за. ако не успяват да си набират доброволци, ще вземат да въведат наборна армия и какво ще правим ние със синовете??? 

Вероятно ако стане така, обществото няма да е така лесно манипулативно или най-накрая ще се наложи да се замисли какво е войната и какво преживяват много хора по света и няма да подкрепя цялата тази лудост, когато е с цената на техните синове!
Сега всички си кротуват, за мен целият американски народ е участник в това престъпление, малко или много, и това не са силни думи. Да кажем, че малко са се събудили с категоричния избор на Обама, който не вярвам да е много различен, но поне обеща изтегляне. Или усети народът кризата... като му се бръкне на някой в джоба по-здраво, по-лесно узрява за промяна.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 17:49 от Г-жа Броненосец

# 31
  • Spain
  • Мнения: 3 750
нашата реклама е ето тази
http://www.youtube.com/watch?v=mtKr6PKp-4g
 тук като 4е ли се набляга пове4е на социалните деиности на армията ( армия която е изпратена да помага а не да се бие така да се каже ) . рекламите им наистина са много мили и душевни  и 4есно казано и аз ги виждам пове4е като  омиротворители (едва ли не социални работници ) отколкото въоръжени до зъби машини за убиване . това конкретно за испанката армия . за рекламата- ами явно нямат достатъ4но набор и желаещи и затова рекламират - все пак армията е най- голямата фабрика за пари във вси4ки страни .

# 32
  • Мнения: 2 257
По въпроса за войната и синовете не искам да говоря. Страстно, горещо и безапелационно я отхвърлям.

Самите реклами обаче, са друго нещо - поддържам тезата, че това е реклама на професия, на военно училище, академия и съответно професионален път след това, за тези, които смятат за съкровена мечтата си да са отдадени на точно тази професия - дори и като социална адаптация, ако щеш. Има хора, които си мечтаят да станат лекари, адвокати, учени, президенти, хлебари, боклуджии, има и такива, за които армията и службата са въпрос на чест и мисия, мечта и социална реализация. Има и такива, които нямат представа какво е тя, и приемат армията само като източник на доходи и статус (примерите с латиноси, зелени карти и квадратни щати).

Ако трябва да приемам подобна реклама рационално, да - това е пътят на избралите я, тяхна си работа, заедно с риска утре да ги няма и децата им да ги гледат само на снимка, както и децата на тези, които са убили.
Ако трябва да съм емоционална, една реклама на астронавти, пожарникари, скални катерачи или полицаи дори, също толкова би ме ужасила, защото една мъничка червена лампичка винаги ще светка в съзнанието ми "Ами ако и моят син избере това?".

Всичко това са размисли по повод нишката на мисъл, че това е реклама на професия, а не на война.
Идеята за реклама на война ме изправя на нокти на най-животинско и инстинктивно ниво.

И по повод на тука има/няма такива - при нас подобни реклами си вървят съвсем между другите - за пасти за зъби, коли и детски играчки. Нормално, дори не заслужаващо внимание за притъпените сетива на свикналите да ги гледат. В БГ също съм виждала реклами на военни училища и усмихнати и честити школници, горди да поемат пътя си. В кината не мисля, че съм виждала подобни неща.

# 33
  • Мнения: 3 034
и в Канада ги има, но по ТВ. на вълни са, последната такава кампания, която си спомням беше през пролетта. всички показани войници бяха кадети с блеснал поглед, а мироопазващите мисии бяха представени твърде оптимистично и с приповдигнат тон. за мен беше неуместно представено, защото същата тази седмица погребваха поредните загинали в Афганистан.
аз също не виждам лошо в рекламирането на самата професия, както и на всяка друга, но ме отблъсна полираната картинка.

# 34
  • Мнения: 2 786
И тук има една реклама по телевизията, която приканва желаещите да се запишат да станат военни пилоти.
Рекламата е даже много приятна, ненатрапчива, забавна.
Едно дете си играе с детски самолет и изведнъж се размечтава и си се представя, че лети на истински изтребител.
Тукашните реклами изобщо не са агресивни, залагат на хумора, чувството на умиление, усмивката ...

# 35
  • Мнения: 2 907
Точно като теб чувствам, simplyaven!

Щастлива, нали това говорим всъщност. Че рекламите са пълни с надежда, човечност и най-вече без агресия. И точно това е разминаването с реалността. Затова отворих темата  Wink

Крисимами, бъзикаш ме ти за киното виждам. Използвам това да ходя сутрин на кино докато все още не работя, че после като тръгна на работа и вечер сигурно няма да имам време.

# 36
  • Мнения: 5 183
Тук няма чак такива реклами.
По телевизията понякога агитират младите да се станат полицаи или да постъпят в нейвито.
Но не са нищо особено - леко предизвикателни по-скоро.

# 37
  • Мнения: 2 786
Мистик, докато съществуват войни, ще има нужда от войници.
И понеже умни хора са правили рекламите, са представили идеята за военното дело по един приятен начин, така, че човек да не се отврати, а по-скоро да се познае в рекламата.
"Я, това може да е за мен!"
Кой мъж не е мечтал да стане пилот или да лети на самолет като дете?
Рекламата, направена с вкус, има повече шансове да успее.
Разбира се, че няма да се набляга на опасностите, а само на вълнуващите преживявания.
Пък който се подлъже, подлъже се.
Хората са различни и искат да правят различни неща.
Не може всички да са войници, инженери, политици, фермери или друго.
Лично на мен тая реклама от твоя линк изобщо не ми хареса.
По-скоро ми навя асоцации за раздяла, пропускане на раждането на детето и прочие гадости.
И музиката една агресивна ...

Ако намеря видео на нашата, ще постна линк.

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 17:46 от щастлива

# 38
  • Мнения: 3 521
Че рекламите са пълни с надежда, човечност и най-вече без агресия. И точно това е разминаването с реалността.

 Мисти, коя реклама НЕ се разминава с реалността? И не е промиване на мозъка?

 Преди много години прабаба ми казваше, че войник и бременна жена са с единия крак в отвъдното. Е нито войниците, нито бременните ще изчезнат - ясно е.
 Рискът е част от живота - едни го приемат, други не. Военното дело е абсолютно същото едни го приемат с всичките му "социалности", други - не. Такъв е живота.

# 39
  • Мнения: 11 313
При нас дори по радиото вървят такива реклами, че и за жени става дума. Наблягат определено на образователната част от набирането на кадри за професионалната армия. След рекламния блок следва поредното съобщение за върнати ранени или убити в Афганистан (повечето са от казармите в Цвайбрюкен).
Абсолютен фарс!

# 40
  • Мнения: 2 032
В страните, където няма задължителна служба, често има реклами да привличат към тази кариера.

Да, рискова професия е, ама също е рисково да си например секач на дървета; пожарникар; чистач на прозорци; миньор; полицай; пазач в затвор... Както е и рисково да пушиш цигари: а и за тях има реклами, макар и силно ограничени в повечето нормални страни.

В Англия има реклами за войници и за тези, дето са запасни. За офицери (май?) няма реклами: там службата е въпрос на престиж, класа, дълг. Много членове на кралското семейство, например, изкарват или са изкарали академията в Сангхърст. В която още преди втората световна война са ходели т.нар. "джентълмени кадети" и родителите им плащали като за частно образование, докато влизането е било със сериозни изпити (то май и до днешен ден е така де, но никога не ме е вълнувало достатъчно, за да проверя.)

# 41
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също не намирам нищо лошо в тези реклами. За добро или лошо "войник" в днешно време е професия. Хората, които са избрали това поприще също са нечии деца, родители, любовници и т.н. и със сигурност са добри хора, съвестни, религиозни и т.н За щастие по- голяма  част от тях не са се сблъсквали с реални бойни действия, но дори останалите също са нормални хора.
Не мисля, че армията има нужда от социална адаптация Wink.
Напълно разбирам пацифизъм, но не и войника да се изкарва "чудовище", което " го кефи да стреля по хората". На този принцип какво да кажем за хората, които работят в кучкарници, кланици, лудници и куп още непопулярни професии.

Общи условия

Активация на акаунт