Моля помогнете!!! Съвет

  • 1 957
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 558
Моят съвет е да поемеш голяма част от задължнията и. Детето и ученето са и предостатъчни. Осигурявай и време да излиза сама с приятелки примерно. Може да пробва хомеопатия, поне няма да и навреди като химията. Добре е, че осъзнаваш, че проблем има и се опитваш да и помогнеш  Peace.

# 31
  • Мнения: 298
Евала. Това, че търсиш начини да и помогнеш вече е крачка напред. Щом учи за изпити, това надали ще е още дълго и аз съм на мнение, че вечер трябва да се стараеш да я отменяш максимално, да помагап не само с детето, но и с домакинството. Разпределяйте нещата, така че да помагаш и същевременно и тя да се чувства пълноценна. Ако с успокои нещата ще се подредят. Старай се да не я ядосваш Mr. Green това май е най-трудното. Ти я познаваш най-добре и съм сигурна, че ще усетип от какво има нужда. Аз не се радвам на подаръц, предпочитам масаж, прегръдка, такива неща. Успех и се надявам всичко при вас да се оправи Hug
Peace Peace Peace Напълно подкрепям това мнение,успех!!!
Не много мъже си признават грешките,дори след като ги осъзнаят. Peace

# 32
  • Мнения: 1 745
Ау, добре, че моят мъж не чете такива форуми, иначе може да реши да ме остави да си бъхтя сама, за да не ме депресира..

Не знам как успявате вие, момичета, да се справяте, без да ви тежи. Аз лично вечер съм парцал, едва стоя на краката си, докато къпем детето.

Гледам,че принцесата ти е едва на 4 месеца! WinkОще нищо не си видяла! Laughing Аз тогава си я гледах (сама,както и сега) и си пеех! Whistling
По въпроса-в предишния ми пост нарочно наблегнах на това,че пиша нещата както са през моите очи,както аз ги мисля.Не съм казала,че твоя мъж трябва да те остави да се бъхтеш сама,за да не те депресира! Stop
сигурна бях,че ще има коментари от тоя тип ooooh!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ау, добре, че моят мъж не чете такива форуми, иначе може да реши да ме остави да си бъхтя сама, за да не ме депресира..

Не знам как успявате вие, момичета, да се справяте, без да ви тежи. Аз лично вечер съм парцал, едва стоя на краката си, докато къпем детето.

Гледам,че принцесата ти е едва на 4 месеца! WinkОще нищо не си видяла! Laughing Аз тогава си я гледах (сама,както и сега) и си пеех! Whistling
По въпроса-в предишния ми пост нарочно наблегнах на това,че пиша нещата както са през моите очи,както аз ги мисля.Не съм казала,че твоя мъж трябва да те остави да се бъхтеш сама,за да не те депресира! Stop
сигурна бях,че ще има коментари от тоя тип ooooh!

Пебс, не плаши момичето!  Peace
Моят личен опит с моето дете сочи, че колкото повече пораства бебето, толкова по-лесно става за гледане!  Grinning

Просто всичко е индивидуално, както винаги  Wink

# 34
  • Мнения: 6
Здравейте!
Аз съм жената на автора на темата , извинявайте ,че пиша от неговата регистрация, но не успях да се регистрирам.
Предполагам,че във форума има доста теми относно следродилната депресия , но за съжаление нямахме време да ги търсим и четем.
Благодаря ви много за съветите   bouquet Мъжът ми се старае по всички параграфи да помага (домакинство, гледане на дете, отдаване на внимание към мен), просто няма от какво да се оплача , наистина  Heart Eyes Проблемът е обаче, че това тежко състояние, в което съм сега, започна да се натрупва от преди 2 години и моля ви да ми дадете някаква надежда,че ще успея да се спася от него  Cry
Всичко лошо започна с моето забременяване -до 4тия месец всичко беше наред, след това проблемите с мъжа ми започнаха, аз останах сама и кошмарът започна. Тежка, самотна бременност, 13 изпита в университета в рамките на 2 месеца, лежане за задържане, отвратително раждане и това всичкото в условията на постоянни скандали с мъжа ми (не живеехме заедно).
След раждането на детето бях напълно мобилизирана и готова да мина през всичко само и само да вървим напред с детето и то да е добре. Стресът обаче беше огромен - косата ми започна да капе, кърма така и не успях да имам, свалих освен килограмите от бременността, и още 10 от преди това , загубих апетит. И въпреки това , въпреки все още прдължаващите препирни с мъжа ми , временни краткотрайни събирания и раздели, все още се държах и имах сили да се справям сама с детето, с университета и със 76 годишната ми баба.
Когато детето стана вече на 10 месеца, усетих как се сривам. Въпреки че с мъжа ми най-накрая изгладихме проблемите, продължили почти 2 години към днешна дата, аз точно тогава се сринах. Започнах да се ядосвам за най-малкото нещо, да викам и да обиждам детето  Cryза което безкрайно се срамувам и съжалявам, но не мога да се контролирам  Cry Cry
често изпадам в нервни кризи, блъскам, хвърлям- и се срамувам от себе си... чувствам се напълно нищожна и изобщо не ми се живее.
Вече не се грижа за външността си,не ме интересува как изглеждам.
Абсолютно нищо не е в състояние да ме зарадва-дори и детето  Cry Всичко ми тежи и ме потиска.
Ставам с тягостното усещане ,че още един ужасен ден, същият като вчера- започва  Cry
Не съм имала 1 спокоен ден откакто забременях и не мога да я преглътна тая горчилка и да се усмихвам пак, просто не мога.
Преди си отпочивах докато изтичам до магазина докато бебето спинка, а сега развих страх да излизам навън- едва ходя до детската кухня за храната на детето  CryНе мога да излизам сама както преди-затова и диагнозата ми е депресия  с паническо разстройство. Пих някакви антидепресанти за точно това състояние, но още по-зле се почувствах, ако има накъде по-зле  Cry
Останах съвсем сама-загубих социалните си контакти...
Убедена съм,че е имало и има жени в моето положение, които са се спасили, но аз незнам как.
Моля ви, помогнете ми!
Не мога да си почивам- няма кой да гледа детето.
Искам пак да бъда щастлив човек  Cry и да бъда полезна за семейството си. Моля ви, помогнете ми  Cry

# 35
  • Мнения: 1 745
vihrogonche,не искам да я плаша,но хората са казали :Малки деца,малки грижи.Големи деца,големи грижи!Факта при мен е,че от 11 месец до 1г. и 2 месеца до като проходи бебка ми бяха най-кошмарните до сега!Но това е при мен!Дано при нея да не е. Peace

SivArt,според мен наистина се обърни към специалист! PeaceИначе аз не знам какво да те посъветвам.... Sad

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
пебс, така са казали хората, да, но... както казах, синът ми вече е на 4 години и половина, а най-най-най-трудно ми беше с него, докато навърши годинката... сега мога да говоря с него, той ме разбира и си приказваме, абе супер е!!!  Peace

миличка съпруго на автора на темата, ще ти помогнем и ти самата също ще си помогнеш!!!  Hug не губи вяра, но всъщност това е най-трудното нещо, докато си в депресия, зная го от опит  Hug

засега: отворена съм за теб на лични бележки, има какво да си кажем една на друга... но най-важното, което трябва да запомниш, е, че ДЕПРЕСИЯТА Е ВРЕМЕННО И ЛЕЧИМО СЪСТОЯНИЕ!!!  Heart Eyes   bouquet С теб съм!!! Ще се справиш!!! Отново ще бъдеш себе си!!! Пак ще се радваш на света и живота!!! И пак ще обичаш, и пак ще си полезна!!! Знам го!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Hug

# 37
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Миличка, ако имаш нужда от добра дума или просто да напишеш нещо пиши и на мен на лични. Аз дори и да не съм била в такава тежка депресия също загубих социалните си контакти, поне с хората, които бяха около мен преди. Тук във форма намерих страхотни приятели, на които съм убедена, че винаги мога да разчитам и котио направиха ежедневието ми приятно и прекрасно. Депресията е ужасно нещо и преодоляването и изиксва много време. Ако имап възможност посещавай психиатър, за да можеш да споделяш поне. Съпругът ти явно е решил да ти помогне максимално и съм убедена, че заедно ще се справите.
А за детенцето - ми аз нямам твоите проблеми и пак си изпускам нервите и крещя. Не се самообвинявай за това. Ежедневието ни изнервя и колкото и да не ни се иска го отнасят най-близките ни. Няма идеални хора все пак. И пиши, ще получиш подрепа от нас Hug

# 38
  • Мнения: 174
Мила,за съжаление не мога да ти бъда полезна със съвет,но съм сигурна,че ще излезеш от депресията и ще бъдеш щастлива,не си сама,както виждам мъжа ти е до теб и те подкрепя макар и в по-късен етап,заедно ще се справите.Аз също изпаднах в следродилна депресия,но отмина бързо,срамувах се от себе си,но знаех,че това е моментно състояние и ще отмине.
 Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 4 784
Виждаме, че ти имаш желание да й помагаш, което е похвално. Другото важно нещо обаче е, жена ти да приема помощта ти. Казвам го, защото има много случаи, когато жените имат способността, при "уж" минал вече проблем, предлагайки им се помощ под някаква форма, да не пропускат да сумтят и напомнят "да, ама ти тогава така направи и това каза" и следователно да прецакват работата.
Надявам се да се справите успешно със ситуацията. Момичетата преди мен са ти дали достатъчно съвети.

Общи условия

Активация на акаунт