Цистит и ранна бременност?

  • 33 325
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Здравейте, аз съм нова в клуба, от два месеца работим за бебе.
Само че ... от два дни съм с болки в бъбреците, днес ходих на личния ми лекар, правиха ми изследване на кръв и урина и се оказа, че явно имам цистит...  Лекарят щеше да ми изписва антибиотици, но го предупредих, че има вероятност да съм бременна и той каза да изчакам още ден-два (по принцип датата ми за М е утре).
В същото време имам огромни подозрения, че съм бременна - направих си тест и се показаха две чертички, втората е малко по-бледа от първата... Гинеколкожката ми е на работа чак четвъртък следобяд...
Аз чета тука разни неща из форумите и направо ще се побъркам от притеснение  Cry
Има ли някой, който да е бил в подобна ситуация? Ако наистина съм бременна, дали няма да е опасно да чакам още два дни с болки в бъбреците:( Въобще не знам какво да правя Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Не пий нищо!Принципът е следният-ако необходимостта от лечението превишава възможния риск за плода,само тогава то се провежда!Кое е по-важно към момента ,обаче ,може да ти каже само лекарят(гинеколог).Свържи се с него по някакъв начин,но имай търпение,за болките спокойно можеш да вземаш но-шпа,не вреди на плода изобщо(мисля,че и за болки в бъбреците действа).По принцип има много случаи на цистит по време на бременност,не съм чула за критични такива досега PeaceСтискам палци Hug

# 2
  • Мнения: 143
Аз лично мога да ти предложа само един вариант. Пий вода много и не ходи до тоалетна толкова често, колкото ти се ходи. Наливай, чакай много да ти се допишка и тогава. След това пак същото. Това облекчава симптомите и може и да разкара цистита (рядко, но се случва). Ползвах едни хапчета редом с това - Неоренал (екстракт от бреза), но не мога да ти кажа дали се ползва от бременни.
Дано скоро да минат притесненията ти.
Иначе честито! Лека и безпроблемна  Hug
 

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 21:27 от Bagneto

# 3
  • Мнения: 3 294
Здравей , първо честито   bouquet
И аз доста често страдам от цистит , даже и сега докато съм бременна изкарах няколко дена , може да пиеш хапчета Уринал , те са билкови и са подходящи за бременни , от тях ми мина . Багнето също ти е дала съвет , освен хапчетата много вода и чай , и не чак толкова често ходене до тоалетна . Ще видиш че след ден - два ще отшуми  Peace

# 4
  • Мнения: 9 063
Аз съм в същото положение - пия но шпа и много чай от шипка. Облекчава ме определено.
Не се притеснявай, завивай си кръста, затопляй се и лежи Hug

# 5
  • Мнения: 3 294
Може да затопляте кръстчета и яйчниците с одеалце , но с нищо друго , противопоказно е да си затопляте краката с гореща вода при бременност  Peace

# 6
  • Мнения: 1 790
Честито и от мен и не се притеснявай - моята кума имаше няколко сериозни кризи на цистита по време на своята бременност и нямаше никакви проблеми - без хапове, лекуваше се само с чайчета и затопляне.  bouquet

А това защо е така!? Peace
и не чак толкова често ходене до тоалетна .

Когато аз се лекувах от цистит - моята докторка ми беше казала да ходя толкова често - колкото ми се ходи и дори ми изписаха лекарства, които са диуретици - да ходя по често. Така организма се чистел от инфекцията! Thinking

# 7
  • Мнения: 3 294
ssiillvvyy тогава е по-безболезнено ходенето до тоалетна  Peace  Също знам че липовия чай помага , но аз лично не съм го изпробвала .  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 381
....
Когато аз се лекувах от цистит - моята докторка ми беше казала да ходя толкова често - колкото ми се ходи и дори ми изписаха лекарства, които са диуретици - да ходя по често. Така организма се чистел от инфекцията! Thinking

Знам същото. Затова са и многото течности.

Сок от червени боровинки помага много.

Не бих загрявала на твое място нищичко - нито корем, нито кръст.

# 9
  • Мнения: 285
Антибиотици-в никакъв случай! Naughty. А за топленето на корема или кръста, аз също съм имала цистит и затоплянето много ми помага, особено с гореща грейка,каквато имам, ми минава за 5 минути. Но след като си бременна, не бива да го правиш, защото е опасно да не пометнеш(не дай си Боже).Както и масажи в областта на кръста не прави, поради същата причина.

# 10
  • Мнения: 1 790
Ако не си бременна много помага и бутилка с гореща вода - гушната между краката! Mr. Green

Иначе при бременност - загряването трябва да е само по-топлички дрехи и одеалце!

# 11
Здравейте!Аз също съм нова във форума на 18 г. съм и все още нямам дете Blush (не съм и мислила за това поне докато не завърша висше и не си нагодя живота,след това ще му мисля)не знам кое е правилно но знам,че трябва да приемаш някакви хапчета или билки за този цистит,на мен ми го откриха на 16 години някъде и приемах хапчета Цистон, и наблягах на много чай специално за тези неща(моето мнение мисля,че няма да е от голямо значение сред толкова много интелигентни и зрели жени,дори и майки, но просто исках да изкажа мнение и се надявам да помогна и да се науча на нещо тук в този форум-"Та нали и аз ставам жена" Blush Пожелавам ти успех и да се радваш на живота си!  Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Много благодаря на всички за отговорите и подкрепата! Днес ходих при гинеколожката ми, прегледа ме с вагинален ехограф. Каза, че още е прекалено рано да се види нещо, но имам увеличена лигавица, което било индиректен признак. Трябва да отида след седмица, когато би трябвало се види плодно сакче. За цистита ми изписа антибиотик и Неоренал, защото явно е доста сериозно и трябва да се лекува. Антибиотика е Стандацилин, нямало противопоказания за бременни... Трябва да си направя и изследване на стерилна урина.
Все още ми е много притеснено, а на всичко отгоре следобяда вдигнах температура - 38.6. Направо откачих, четох, че мога да пия парацетамол, правих си и компреси с оцет. Свалих я до 37.7, но и в момента е толкова и продължавам да се притеснявам дали е опасно това Sad

# 13
  • Мнения: 285
За температурата не се притеснявай.Мен по ме озадъчи,какъв е този антибиотик за цистит без противопоказания за бременноста, но щом докито ти е казала, начи сигурно е така.  А за увеличената лигавица-Честито!Надявам се само да не е свърззана с инфекцията и за това да е увеличена.Пиши какво става.

# 14
  • Мнения: 41
при мен малко след оплождането и ....Цистит,бях на АБ 6 дни,мисля 4е доктора знае какво да предпише.Не се притеснявай!Спокойна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт