Боядиване и кърмене

  • 476
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте може л да ми кажете дали мога да си боядисам косата ако кърмя предстои ми раждане и искам да знам мерси предварително

# 1
  • Мнения: 4 496
Аз се боядисвах и през бременността, и докато кърмех.
Въпрос на личен избор е. Не ми се искаше да ходя по улиците с прораснали корени.

# 2
  • Мнения: 6 708
Аз съм се боядисвала докато кърмя, като бременна не съм. Но не мисля, че е проблем. Peace

# 3
  • Мнения: 120
Здравейте може л да ми кажете дали мога да си боядисам косата ако кърмя предстои ми раждане и искам да знам мерси предварително

По принцип в боите има химикали и час от  проникват през кожата . Едва ли са в толкова голямо количество но 100% рискът не е изключен.
За да си най-спокойна  се третирай с къна или безамонячна боя.

# 4
  • Мнения: 1 203
Здравейте може л да ми кажете дали мога да си боядисам косата ако кърмя предстои ми раждане и искам да знам мерси предварително
Не бих препоръчал използването на каквито и да било химикали през този период - не и когато една жена е физически свързана с друг живот - бременност и кърмене.
Боядисването на косата е хард-органичен синтез, чийто прекурсори за до един канцерогени! И понеже не искам да изпадам на ниво "една жена каза", ще приведа съответните данни.
Ето какви фрази на риска има за тях (произволно избрани материали, които най-често влизат в състава на боите) в листовете им за безопасност:

1. R 20/21/22  Harmful by inhalation, in contact with skin and if swallowed
2. S 36/37  Wear suitable protective clothing and gloves. WGK (Water Danger/Protection)
3. Xn, R62, R53- Токсично за възпроизводителната система
Section 3 - Hazards Identification
                                  EMERGENCY OVERVIEW
 Harmful by inhalation and in contact with skin. Toxic if swallowed.
 May cause sensitization by skin contact. Very toxic to aquatic organisms;
 may cause long-term adverse effects in the aquatic environment.

                    POTENTIAL HEALTH EFFECTS
 The toxicological properties of this material have not been
 investigated.
Use appropriate procedures to prevent opportunities
 for direct contact with the skin or eyes and to prevent inhalation.


Общи условия

Активация на акаунт