Теглене на кредит в момента?

  • 9 028
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 541
Ние трябва да теглим ипотечен заем този месец. Ще ползваме Уникредит Булбанк. Лихвата в момента за заем в лева е 9,88%. Случва ни се в най-наподходящия момент, но строителя чак сега взе Акт 14 Whistling

А имате ли одобрение вече? Какви доходи признават? Акт 14 се води Кота било, нали? На нас ще ни го забавят до март, април.... Преди одобренията важаха от 3 - 6 месеца в зависимост от банката, но сега ме съмнява да ми важи дотогава, ако кандидтсвам сега. А пък сега ми е добре дохода назад. Излизам в майчинство от декември и или трявба сега да кандидатствам или чак март... Много ми е притеснено, тк не знам какво ще е положението с кредитирането тогава....

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
За кредита не знам, но да купувате жилище точно сега...когато цените тъкмо тръгнаха надолу и тепърва още ще слизат Rolling Eyes

# 17
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Уффф голяма каръщина ме гони. Сега се обади строителя. Уникредит са спряли отпускането на заеми на Акт 14..Само на акт 16..Сега ще трябва да търся друга банка..Можели и да отпуснат на Акт 14, но ако се ипотекира и нещо друго..
Naneto, ние имаме доходи, ходих няколко пъти до банката. За сумата, която искахме да вземем, кредитната инспекторка ми каза, че няма да има проблем. Бяхме събрали всички документи и само чакахме строителя да предостави всички необходими документи в банката и сега - ядец  ooooh!
Ние сключихме договор на 650 Е квадратния метър.. сега продават на 930 Е..докато стигнат тази цена кой знае колко трябва да се чака..

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние сключихме договор на 650 Е квадратния метър
А, тъй може Grinning

# 19
  • Мнения: 86
Доколкото знам в момента много банки не отпускат на акт14.Със сигурност обаче СЖ Експресбанк дават но само при доказан доход.Т.е взимат като доход само това на което те осигуряват и дават до 80%.Пробвай там.

# 20
  • Мнения: 1 796
На нас ни отпуснаха ипотечен кредит от СЖ Експресбанк, условията не бяха най-изгодните, но пък в другите банки недвусмислено ни казаха, че ще ни отпуснат заем, ама друг път Tired
И ние сега купуваме жилище, че е най-неподходящият момент е вярно, обаче ние нямаме друг избор Thinking

# 21
  • Мнения: 45
Това, което се случва в България, трябваше да стане рано или късно, с или без криза. Иначе то какво беше? Даваха кредит, консумативен или ипотечен, на "куцо и сакато", без да се отдава необходимото голямо внимание на бонитета на кредитовземащия. Българите живееха на "пъмп", т.е. с чужди пари и с надеждата да могат да ги върнат. Жилищният пазар се развиваше противно на всички закони, икономически и финансови.

Край, до тук беше.  Wink

Иначе по света е криза, да. Банките са иликвидни, нямат пари, поради което не ги и дават лесно. Падат и лихвите за спестявания, защото от друга страна икономиките нямат нужда от "затворени" пари, а от свободни такива, които консуматорите харчат.

Заредете се със здрави нерви и оптимизъм, граничещ с лудост. Друг лек няма. Следващите една до две години ще има голямо преразпределение и корекции в досегашните ипотечни практики. Много хора, за съжаление, ще си загубят имотите, или ще трябва да ги продадат на безценица. Отдавна, за всеки нормален човек това беше предвидимо, но упорито се създаваше мнението, че пазара ще расте, печалбите също. Хаха! Кой продаде, продаде... кой купи, да пие една студена вода, защото имота му ще поевтинее и то драстично. Малко ще са тези имоти, които ще си запазят цените, само такива с определен стандарт и местонахождение. Тези които са купили за собственна нужда и могат да плащат и нарастващи лихви са добре, тези които са купили на "честна дума" и с надеждата, че ще се справят каквото и да стане, както и спекулантите, очакващи печалби при по-късна продажба, са губещите.

Това е пазарната икономика, на теория прекрасна, на практика често кошмарна. Ще трябва да се научите да живеете и по нейните правила и закони.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 979
Това, което се случва в България, трябваше да стане рано или късно, с или без криза. Иначе то какво беше? Даваха кредит, консумативен или ипотечен, на "куцо и сакато", без да се отдава необходимото голямо внимание на бонитета на кредитовземащия. Българите живееха на "пъмп", т.е. с чужди пари и с надеждата да могат да ги върнат. Жилищният пазар се развиваше противно на всички закони, икономически и финансови.

Край, до тук беше.  Wink

Иначе по света е криза, да. Банките са иликвидни, нямат пари, поради което не ги и дават лесно. Падат и лихвите за спестявания, защото от друга страна икономиките нямат нужда от "затворени" пари, а от свободни такива, които консуматорите харчат.

Заредете се със здрави нерви и оптимизъм, граничещ с лудост. Друг лек няма. Следващите една до две години ще има голямо преразпределение и корекции в досегашните ипотечни практики. Много хора, за съжаление, ще си загубят имотите, или ще трябва да ги продадат на безценица. Отдавна, за всеки нормален човек това беше предвидимо, но упорито се създаваше мнението, че пазара ще расте, печалбите също. Хаха! Кой продаде, продаде... кой купи, да пие една студена вода, защото имота му ще поевтинее и то драстично. Малко ще са тези имоти, които ще си запазят цените, само такива с определен стандарт и местонахождение. Тези които са купили за собственна нужда и могат да плащат и нарастващи лихви са добре, тези които са купили на "честна дума" и с надеждата, че ще се справят каквото и да стане, както и спекулантите, очакващи печалби при по-късна продажба, са губещите.

Това е пазарната икономика, на теория прекрасна, на практика често кошмарна. Ще трябва да се научите да живеете и по нейните правила и закони.  Peace



 newsm10 newsm12

# 23
  • Мнения: 917
радвам се, че има хора, които не се заблуждават за реалността !
Браво!  thumbsup

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Доколкото знам в момента много банки не отпускат на акт14.Със сигурност обаче СЖ Експресбанк дават но само при доказан доход.Т.е взимат като доход само това на което те осигуряват и дават до 80%.Пробвай там.
А защо се приравняват доказан на осигурителен Shocked Каква е тази глупост...Максималният осигурителен е около 2000 лева или малко отгоре, аз ако имам доход 5000, съвсем легален, с бележка от работодателя и с платени данъци, какво - няма да ми го признаят, щото осигуровките са само върху половината newsm78 Това е мегапростотия, ако изобщо е вярно.

# 25
  • Мнения: 45
Доколкото знам в момента много банки не отпускат на акт14.Със сигурност обаче СЖ Експресбанк дават но само при доказан доход.Т.е взимат като доход само това на което те осигуряват и дават до 80%.Пробвай там.
А защо се приравняват доказан на осигурителен Shocked Каква е тази глупост...Максималният осигурителен е около 2000 лева или малко отгоре, аз ако имам доход 5000, съвсем легален, с бележка от работодателя и с платени данъци, какво - няма да ми го признаят, щото осигуровките са само върху половината newsm78 Това е мегапростотия, ако изобщо е вярно.

А де?  newsm78 Я да помислим? Как мислиш ти, сигурна клиентка ли ще си за банката, ако нещо на теб ти се случи, и останеш с доходи покрити само от осигуровките? Дали и тогава ще можеш да си "позволиш" покрива над главата си?

Не, "това" не е "мегапростотия", а свръх-простотия е, че се се подпомага беззаконието в България с тези споразумения: Ще ти плащам толкова, ама ще те осигурявам на еди колко си, разбира се, далеч по-малко. Колко хора не се замислят какъв огромен риск крие това, за тях самите!  ooooh!

Банката е права, късно влизат в пътя, но по-добре късно, отколкото никога! Разбира се, че ще ти признае дохода само дотолкова, доколкото е деклариран и осигурен. Всичко друго е измама, към държавата, към банката, към теб самата.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Дона Бонбона, защо пишеш, като не разбираш, да си чешеш клавиатурата ли? Максималният осигурителен доход в България е около 2000 лв. по закон. Дори и да вземаш повече, се осигуряваш максимум на този доход, и да искаш, не можеш на реалния. Плащаш данъци на 5, но се осигуряваш на 2. Сега по-ясна ли ти е картинката Laughing

# 27
  • Мнения: 45
Дона Бонбона, защо пишеш, като не разбираш, да си чешеш клавиатурата ли? Максималният осигурителен доход в България е около 2000 лв. по закон. Дори и да вземаш повече, се осигуряваш максимум на този доход, и да искаш, не можеш на реалния. Плащаш данъци на 5, но се осигуряваш на 2. Сега по-ясна ли ти е картинката Laughing

Ами обясни ми де, като не разбирам. Сега пък не разбирам къде ти е точно проблема, с доход 2000 лв. Повече от ясно е, че не си от застрашените, или искаше да си споделиш дохода?  Joy
А иначе написаното от мен се отнася до 98% от кредитираното население, със заплата еди колко си, но осигурена минимална. Ти не се смятай за засегната  Hug

# 28
  • Мнения: 1 541
И ппри нас договора е сключен преди 1 година, тоест на съвсем различни цени, има марж за падане. ако това ще успокои някой. Мен това в случая не ме касае - жилището е за живеене, в квартал, в които искам да живея и с квадратура, която ми е достатъчна ( не че не може повече , естесвено) - не това обаче ми е целта на темата.
Изида, на акт 16 казваш... това е кофти и то доста, аз в такъв случай няма какво да се пъна да кандидатсвам сега.
Вариантът  с ипотеката на друго жилище, не ми е по сърце ама хич, но ако трябва ще се използва, няма как...
 

# 29
  • Мнения: 1 541
Доходи от наем приемат ли?

Общи условия

Активация на акаунт